Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 17.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема колко %  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (ентусиаст)
Публикувано06.01.09 18:53



при вдигане на лост в седнало положение право нагоре пред главата се тренира главно предна и средна част на делтоидеуса (демек на рамото) и трицепса.

въпросът ми е колко точно трицепса, колко точно делтоидеуса (рамото) в проценти?



Тема Re: колко %нови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано07.01.09 13:27



предполагам, че зависи от широчината на захвата. А иначе трицепса не ти е единственият синергист при това упражение и много зависи дали си със свободна тежест или на скотова машина. [url][http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidAnterior/BBShoulderPress.html/url]



Тема Re: колко %нови [re: martyr]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (ентусиаст)
Публикувано07.01.09 16:05



Със свободна тежест тренирам по принцип. Изпробвах го с лост и с дъмбели тва упражнение. Имам чувството, че с дъмбели повече се натоварва трицепса, отколкото с лост. С лост има много повече рамо.

По моя преценка с дъмбели е най-малко 30:70 трицепс:рамо.

И други мускули се тренирам - трапециус и сератус антериор, ама слаба работа.



Тема Re: колко %нови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор Kurgan (непознат )
Публикувано08.01.09 08:51



Пич ти сам си отговори на въпроса.В тоя спорт всичко е до усет,при теб едно движение работи добре при мен не.Така че сам си избираш какво да изпълняваш.
Много съм се чудил на момчета в залата,които тренират от година две и още се разхождат с листове в ръка.Явно е много сложно да запомниш какво ще правиш тоя ден.При тях няма особен напредък,а отстрани се вижда че се стараят.Така че за мен проценти,дроби,корен квадратен и т.н. не дават резултат.Не ти ли идва от вътре по-добре смени спорта.



Тема Re: колко %нови [re: Kurgan]  
Автор KoлeИзЦpниoШoплyk (ентусиаст)
Публикувано08.01.09 13:20



аз именно зарад тва питам.

На мене тва упражнение ми се отразява мноо добре на трицепса, но па по принцип се води упражнение за рамо. Аз го правя допълнително към упражненията за трицепс. Зарад тва исках да видя кво ше кажете тука за тая работа.



Тема Раменната преса енови [re: KoлeИзЦpниoШoплyk]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано08.01.09 14:17



идеална за средната глава на трицепса, като начално упражнение.

Има изолиран вариант на скотова машина, който ти разрешава да работиш с повече килограми.

Може да опиташ "разтваряне с дъмбели встрани" във вариант, все едно "сипваш вода" с две чаши пред теб. Има само 2 синергиста и подобрява силата на мускула. Техноджим имат уред, който ти изолира точно движението. И като завършващ, може да опиташ на скрипец унилатерално със всяка ръка разтваряне встрани с неподвижна предмишница.

Курган ти каза, строго индивидуално е и ще придобиеш усет след някой и друг месец.



Тема Re: Раменната преса енови [re: martyr]  
Автор Kurgan (непознат )
Публикувано08.01.09 18:18



Много си прав братко,и благодаря за комплимента.Ще те поправя само за това че се пише Кърган:).
Има една много добра машина на хамър,със свободни тежести е.Ако имаш желание дай поща и ще ти пратя малко снимки на хамър машинки(може и да си запознат,ако е така извинявай че съм многословен).
Бъдете здрави.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.