Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 01.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как се разбира % телесни мазнини?  
Авторлюбoзнaтeлнa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 15:48



Чета тук там, едиколко си процента телесни мазнини. Показателни за това и онова. И се чудя как точно се мерят.
Някакъв уред ли има, що ли? Любопитно ми е да си ги премеря... някак.



Тема Re: Как се разбира % телесни мазнини?нови [re: любoзнaтeлнa]  
АвторOmega 3 (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 17:08



Има 2-3 варианта. Единият е със кантар, който мери теглото заедно с мазнините водата и мускулната маса.
Има и един уред казва се калипер, той мери подкожните мазнини(кантара мери общо, и тези който са в тялото, около органите например), прилича на клещи и се мери на няколко места по тялото.
След това се смятат средно аритметично процента на подкожни мазнини за цялото тяло.



Тема Re: Как се разбира % телесни мазнини?нови [re: Omega 3]  
Авторлюбoзнaтeлнa (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 10:52



Благодаря.

Това с кантара ми изглежда несериозно. Не може само по теглото да се определи процентното съотношение на мазнини/вода/муслули в тялото.

А къде човек може да си премери няколкото места по тялото с въпросния калипер? Т.е. кой и къде може да ме премери и да ми сметне мазнините?



Тема Re: Как се разбира % телесни мазнини?нови [re: любoзнaтeлнa]  
АвторOмera 3 (Нерегистриран)
Публикувано30.09.07 18:58



Кантара не ги смята средно аритметично! На него се мериш бос(а), и по тялото минава лек ток. Според съпротивлението което среща определя % мазнини, вода и мускулна маса.
Калипер мисля че се продава в магазина на SNC на Пиротска, даже може(но не съм сигурен) и да ти премерят %мазнини там на място.
Успех!

п.п. може да потърсиш в Атама в Кемпински д-р Даниел Димитров (Дани), той е диетолог и може да ти помогне с меренето




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.