Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 08.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как да излъжа тъпите гърди ?нови  
АвторKestrel (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 10:19



Значи имам голям проблем - тренирам сериозно откъм 2 год. и при всички групи всичко е добре раста и т.н., освен гърдите. Генетично нямам хубави гърди, но това което ме вбесява е че вече толкова време вдигам и няма никакъв сериозен резултат. Вдигам някакви смешни килограми, гърдите ми не растат и са някак меки (в сравнение с рамене, гръб и т.н. които са като камък). Тренирал съм във всякакви варианти, вкл. суперсерии гърди-гърди, тренировки за гърди два пъти в седмицата и т.н. В момента тренирам гърдите веднъж седмично с кофички 5*8, флайс 5*8 и лежанка с лек наклон нагоре 5*8. В същата тренировка тренирам и бицепс.

Та се чудя дали някой може да даде някаква идея тук. Честно казано съм готов на всичко, вкл. съм се замислял за химии и за разни хуойвини от типа на електростимулатори и т.н. за да ги отпуша тия гърди.



Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: Kestrel]  
Автор mygyl (непознат)
Публикувано10.08.05 10:47



За нерастеж може да има много причини:
1. Недостатъчно натоварване (неправилно изпълнение на упражненията)
2. Дълго практикуване на едни и същи упражнения -тогава мускула се адаптира към натоварването и не расте.
3. Претрениране
4. Недостатъчен прием на протеини
5. Генетика

Съветвам те следното: Прави тренировка за два пъти в седмицата. Ограничи сериите и повторенията и вдигни килограмите. Вместо флайс прави вдигане от хоризонтална лежанка. Вложи и дъмбели. Редувай различни видове упражнения за максимално стресиране на мускула. Яж много белтъци, сън минимум 8 часа и тва е. Химиите няма да ти помогнат за качествено натрупване на маса



Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: Kestrel]  
АвторГHOMA (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 16:39



Значи.Тренировка 1-понеделник,тренировка 2-четвъртък
1. а/Повдигане от лег 5серии пирамида,като само последните 2 са до отказ 15,12,10...8,8
б/Повдигане гири от 1/2 лег(преси с гири,не го бъркай с флайс), 4х12,10,8,8
г/Флайс от 1/2 лег 3х12 с постоянна тежест(хубаво да разтегнеш гърдите)
2. а/Повдигане на щанга от 1/2 лег 30 градусов наклон,хват, мааалко по-широк от колкото при повдигането от лег 5 х 15,12,10,8,8
б/Преси с гири от ЛЕГ,4х12,10,8,8
г/Кофички на ШИРОКА успоредка,пускаш тялото до долу,да увисне. 3х до отказ(10-12 повторения или тежест за да си в тези граници.

След 2 месеца трениеовка така ще имаш гарантирам резултат.НА който съм я дал тази програма е работила.Ако ти е тежко и след тренировката в понеделник до четвъртък чувстваш гърдите още с мускулна треска,направи следващата тренировка не в четвъртък, а в петък.Следователно изместваш следващата във вторник и така...ако спазваш това+папкане здраво,няма да имаш проблем.
А забравих.Гърдите ги тренираш САМИ или първи в сплит с някоя малка група,като трицепс или прасец......НАправи си сплита така,че след тях да не правиш рамене(или преди тях рамене +трицепс.)...най-добре след почивен ден и след тях още един.Другите групи ги обедини в една или 2 тренировки и ги тренирай по-леко.



Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: Kestrel]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано11.08.05 21:00



ГНОМА ти е дал добра програма може да я пробваш. НА мен лично ми се струва малко тежка. И сащи да не забравяте, че гърдите могат да не разтата не само защото са малко натоварени, а също и защото са претоварени и не могат да се възтановят напълно след есна тежка тренировка!

Кестрел, до сега правил ли си редовно пуловер и разтваряне с дъмбели на лежанка(флайс)?
Ако не си ги правил редовно или пък въобще не си ги правил ги включи в програмата си и не може да нямаш напредък! Това са упр. които разширяват гръдния кош заедно с това, че помпан и гръдните мускули. Не можеш да изградиш хубави гурди, ако не разтегнеш и уголемиш гръдния кош до максимум!!!

Малко се пие в тая държава! Истината, цялата истина или 30% от нея - стари 50!


Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: Kestrel]  
АвторStone Cold (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 13:39



Vseki put pravi razli4ni upraznenia za gurdi.



Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: mygyl]  
АвторXyйo Kиxaвицaтa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 10:25




За нерастеж може да има много причини:
2. Дълго практикуване на едни и същи упражнения -тогава мускула се адаптира към натоварването и не расте.


Нима?
Това наистина ме същиса... значи ако тренирам всеки ден едни и същи упражнения, в моя случай:
вертикални коремни, лежанка, бек-дек + бедрено разгъване, някакво си там за дърпане + бедрено сгъване, това, което прилича на скрипец, обаче се дърпа надолу за трицепс и предмишница и накрая дъмбели за бицепс и трицепс
и това всеки ден ще дойде момент, в който ще престане да има резултат от всичко?



Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: Xyйo Kиxaвицaтa]  
Автор Ocoroвeц (Петър Осоговец)
Публикувано18.09.05 10:58



Най-вероятно - да. Ще дойде момент, в който няма да има резултат или ще е незадоволителен за теб. Човешкото тяло е умно - ако правиш едно и също, то се адаптира и стига до равновесие, при което измененията са минимални. Това важи не само за мускулите.


---
In Neci Renascor Integer

Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: Stone Cold]  
Авторspa (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 11:50



Значи първо започваш с разтварящи упражнения за да измориш хубаво гърдите (флайс,пек- дек и др.) и тогава преминаваш към бутащи (бенч-прес,повдигане от лег под различни наклони).Първите са упражнения за за маса, а бутащите за сила.Серии от 9 до 16 (общо за гърдите).Високовъглехидратна храна и поне по 2-2.5 гр.протеин на килограм телестна маса +креатин.Няма как да не стане,но всичко е свързано с доста пари.



Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: spa]  
АвторCekиpaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 18:47



А пък според мен е точно обратното - започва се с преси и след това се правят флайсове.
За да не редуваш непрекъснато еди и същи упражнения редувай една тренировка само с лост, следващата само с дъмбели. Задължително прави упражнения на водоравна и наклонена лежанка във всяка една тренировка.



Тема Re: Как да излъжа тъпите гърди ?нови [re: Cekиpaтa]  
Автор Rocky ()
Публикувано19.12.05 04:49



Flaisyt i pek deka sa izolirashti uprajnenia i ot tiah masa ne se kachva,kakto i ot krosoyvyra...Spored men vkliu4vaneto na bench pres i izbutvane na dymbeli ot peika/ne go byrkai s flaisa / shte ti svyrshi nai -dobra rabota.Ne vkliu4vai poveche ot 3 uprajnenia v 4 serii ,trenirai gyrdite prez interval ot 4 dena minimum i pochivai pone 3 minuti mejdu seriite..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.