Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 12.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стана ми интересно?нови  
Автор Satori (Zen_Buddhist)
Публикувано04.01.06 19:42



Като четох за тенисистката ни дето й открили нандролон (ако не греша името), ме заинтригува това, че при бременност се отделяли такива хормони. Ако сте запознати, кажете какъв е механизмът? Защо става така?

Navigare necesse est, vivere non est necessare


Тема Re: Стана ми интересно?нови [re: Satori]  
Автор Лyцифep (светлина)
Публикувано04.01.06 20:56



Кое защо става така?



Тема Re: Стана ми интересно?нови [re: Лyцифep]  
АвторSatori (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 11:01



Защо при бременност се образуват подобни стероидни хормони, или по-скоро защо се увеличава нивото им? По принцип какъв е механизма на образуването/регулирането им и коа жлеза (или жлези) играят? За женските хормони съм що годе наясно, ма само за 2-3 хормона.



Тема Re: Стана ми интересно?нови [re: Satori]  
Автор Лyцифep (светлина)
Публикувано06.01.06 13:14



Образуват се, защото са нужни за нормалното протичане на една бременност. Това е най-простият отговор. В началото на бременността участват жълтото тяло, което продуцира прогестерон и останалите жлези с вътрешна секреция. По-късно самата плацента започва да секретира хормоните, нужни за нормална бременност. В жената тези процеси се контролират от една виртуална, така да се каже ос - Хипоталамус-Хипофиза-Яйчник.
В началото на всяка бременност се образува чХГТ - човешки хорионгонадотропин (хорион гонадотропен хормон). Той се образува от хориона и може да се използва за ранен тест за бременност. По-късно от хориона се образува плацентата и тя поема тези функции. Този хормон е интересен, понеже контролира секрецията на други хормони, отговорен е за класическите прояви на бременността (гадене, повръщане, извратен вкус). Например, ако плодът е мъжки, чХГТ предизвиква синтезата на тестостерон от тестиса на фетуса и формира мъжки тип полова система.
Високите нива на прогестерон (той се синтезира от жълтото тяло) водят до нарушаване на онази виртуална ос, поради отрицателна обратна връзка. Така по време на бременност менструалните цикли спират, овулация не се наблюдава. Именно тук, чХГТ заема важно място да стимулира синтезата на останалите женски полови хормони, които са важни за бременността, но са потиснати поради нарушаване на ХХЯ-та ос.

Изобщо много може да се каже още, аз само нахвърлих разбъркано няколко аспекта от хормоналните промени през бременността.



Тема Re: Стана ми интересно?нови [re: Лyцифep]  
Автор Satori (Zen_Buddhist)
Публикувано07.01.06 10:08



ок, благодаря.

Navigare necesse est, vivere non est necessare


Тема Re: Стана ми интересно? [re: Satori]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано07.01.06 11:05



За нищо, ако има още, питай пак.



Тема Re: Стана ми интересно?нови [re: Osogovetz]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано08.01.06 05:00



2-а ника ли имаш, бе куче?!?

BMW Killer


Тема Re: Стана ми интересно?нови [re: Kykepa]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано08.01.06 13:05



Временно. Иначе потребителят е един и същ. Цък на профил, за да си сигурен кой пише.



Тема Re: Стана ми интересно?нови [re: Osogovetz]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано09.01.06 06:28



Ето какво изписва Дир-а като искам да видя профила на Луцифер:
Не съществува такъв потребител в нашата база от данни.
Ама няма проблеми все ми е тая. То и аз имам 2-а профила, но втория е за специални въпроси.

BMW Killer


Тема и според вас тази Сесил взимала ли е дека или не?нови [re: Satori]  
АвторЛилиaнa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 14:54



според мене е взимала, то и Баща и е взимал.
Защото аз мисля, че колкото и да е бременна, не може да има чак толкова дека




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.