Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 09.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема proteini - predi ili sled trenirovkaнови  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 00:15



koga trjabva da se vzemat proteini - predi ili sled trenirovka?



Тема Re: proteini - predi ili sled trenirovkaнови [re: niki]  
Автор mygyl (непознат)
Публикувано07.06.05 11:25



След.
Преди тренировка яж въглехидрати за енергия
Протеина след тренировка за възстановяване



Тема Re: proteini - predi ili sled trenirovkaнови [re: mygyl]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 07:39



Много ми е интересно тогава защо геинъра и декстрозата се пият след тренировка помисли си добре и когато разбереш ще разбереш че не е точно така както го пишеш????????????????????



Тема Re: proteini - predi ili sled trenirovkaнови [re: Emo]  
Автор mygyl (непознат)
Публикувано08.06.05 15:59



Така...
За провеждане на пълноценна тренировка човек се нуждае от енергия, Въглехидратите доставят тази енергия.
По време на тренировка, мускула губи определена част от влакната си, които се използват от организма за енергия. Това се нарича катаболичен ефект. След тренировка е много важна бърза доставка на енергия и аминокиселини за възстановяване на тези влакна. Простите въглехидрати в гейнера и декстрозата доставят енергията необходима на тялото да спре катаболичния процес. Те подпомагат бързото усвояване на ПРИЕТИЯ С ТЯХ протеин. Ако не се приеме протеин след тренировка, възстановяването ще се затрудни, камо ли изграждане на нови мускулни влакна.



Тема Re: proteini - predi ili sled trenirovkaнови [re: mygyl]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано08.06.05 18:59



Споко, тоя Емо има някакви проблеми с декстрозата!




Тема Ако знаеше какъв въглехидрат е декстрозата, нямашенови [re: Emo]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано08.06.05 20:15



да ти е интересно, щеше да ти е ясно защо се пие _след_.



Тема Re: proteini - predi ili sled trenirovkaнови [re: mygyl]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 00:51



koja e podhodjasta napitka za sled trenirovka s proteini i vyglehidrati?



Тема Re: proteini - predi ili sled trenirovkaнови [re: niki]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано10.06.05 05:31



Абе човек казах ти вече С ПРОТЕИНИ!
ПИй въглехидратна напитка 30 мин преди да тренираш.
След тренировка вземи протеин няколко дози в разтояние на 2 часа, първата от които е веднага селд тренировката!
Разбра ли сега?!?




Тема Re: Ако знаеше какъв въглехидрат е декстрозата, нямашенови [re: Osogovetz]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 09:32



Много ми е забавно когато вчерашни хлапета които не са виждали щанга ми предават уроци по културизъм.
Аз много добре зная какво е декстрозата и кога да я вземам просто не искам да обеснявам тука като на малоумници какво е катаболен какво анаболен ефект и така нататъка.
Просто това което го пишете меко казано не е вярно за енергия преди тренировка може да си купи креатин и таурин примерно а за след тренировка да остави декстрозата с протеина.
Има и много други варианти но само с протеин без декстроза след тренировка е просто губене на средства и време!!!!!!!!



Тема Re: Ако знаеше какъв въглехидрат е декстрозата, нямашенови [re: Eмo]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано10.06.05 09:55



Ми аз по-принцип гледам след тренировка да се наям добре я с риба, я с пиле или нещо друго и след това взимам протеин! Не го взимам протеина на глдано никога. А тук няма декстроза или не знам как е на английски, но съм сигурен, че има по-добър заместител на декстрозата.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.