Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 20.09.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Тема Дайте ми съвет  
Автор veselka36 (непознат )
Публикувано02.06.05 21:02



Преди около 1 месец родих и сега имам 15 кг в повече искам да ме посаветвате с какъв спорт да започна да се занимавам по възможност в началото да е в домашни условия защото няма на кой да оставям бебето.
И също така какви хранителни добавки бих могла да приемам ,за да оскоря ефекта от спорта.
Също така някаква гимнастика от типа на Тае бо дали мога да правя сама в къщи по инструкция от учебни касети. Трябва ли да спазвам някакакъв хранителен режим по специален?
И не на последно място имам лека дископатия в областа на кръста и си мисля ,че трябва да предпочета някое по специфично нотоварване.
Мале то си стана цял роман това мое запитване предварително ви благодаря за отзивчивоста и търпението



Тема Re: Дайте ми съветнови [re: veselka36]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано03.06.05 09:12



Seeeeex
Много помага, повдига тонуса, заздравява кръста...абе кво да ти кажа




Тема Re: Дайте ми съветнови [re: veselka36]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 15:22



Излишните килограми се регулират чрез храненето. Спорта винаги помага, но ако целта ти е само да свалиш излишното, обърни внимание на храненето - то е основата.



Тема Re: Дайте ми съветнови [re: П K]  
Автор veselka36 (непознат )
Публикувано03.06.05 18:01



Знам ,че храненето е основното , но ми се ще и да имам стегнато тяло ,не прекалено много ,но няма да е зле корема да ми е по- оформен и горната част на рацете които много ми се отпуснаха.
Също много е странно ,но имам много натрупвания в областа на гърба и много ме дразнят А там не знам с какви опражнения да ги махна.
И какви са тези добавки които топят мазнини и някакви други които създават усещане за ситост .На коя марка бихте ми препоръчали.



Тема Re: Дайте ми съветнови [re: veselka36]  
Автор O123 (привидно споко)
Публикувано06.06.05 13:49



И аз имах подобен проблем когато родих.

Сега съм свалила доста кг. (главно диетки), но коремчето ...... - нещо не се получава много добре.
За него - коремни преси: лягаш на твъро, зястопоряваш краката (аз ги пъхам под парното) като ги свиваш в колената на 45градуса, слагаш ръцете кръстосани пред гърдите и започваш. Важното е рамената ти да не докосват земята (при легнало положение) и кръстосаните ти ръце да не докосват колената - с две думи - винаги да има напрежение в коремната област. След като направиш няколко (преценката е твоя - в началото и 5-6 са добре), следващите (пак 4-5) да са с извивка в кръста - все едно с левия лакът да се опиташ да докоснеш дястото коляно. Не се напрягай много - първо заради кръста и второ за да не те заболи корема. Прави толкова колкото ти е приятно - същото важи за напрежението. Всичко си е индивидуално.

Не знам дали правилно го написах и дали ме разбрираш.

Аз пък имам (освен този проблем) друг. Не мога да махна паласките (тези дето са на кръста отзад.

Моля, ако някой може да ми каже нещо по въпроса, но ако може също в домашни условия (ходя на работа и след това си гледам детенце на 2 г. и 10м.). Нямам на кого да оставям щерката след ясли, а и не мога да заделям за фитнеси и инструктори.

Ако може още нещо: Чета тук, а и чувам, че имало Л-карнитин и някакви аминокиселини, които били "безвредни". Едното било за топене на тлъстинки, а другото за какво е? Ако може малко инфо за тях? Как се ползват?
А, а какви са тези "хран. добавки", които давали чувство за ситост? "Полезни" ли са при спортуващи - не активно де?
За горните ми въпросчета - малко инфо за предпочитани марки, магазини за закупуване (щото чувам, че имало и ментета) , ако знаете цени?

Предварително благодаря на всички ви.

Живота е история написана от луд .


Тема Re: Дайте ми съветнови [re: O123]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 09:42



Топенето на мазнини става с кардио а не с коремни преси ако имаш доста килограми отгоре първо почни със здраво кардио а после като се нормализират нещата постепенно ще започнеш да оформяш коремната мускулатура с коремни преси, сега важното е да изгаряш колкото се може повече енергия което става най-добре с кардиото. В съответната ситуация понеже те боли кръста апък и не можеш да излизаш от вас сама без детето аз бих ти препоръчал велоаргуметъра. Събери малко пари и си купу един най-евтините са около 250-300 така че мисля че ще можеш да си го позволиш.
Л-карнитина ще ти свърши чудесна работа но той има смисъл само ако тренираш, вземаи го преди тренировка около 1,5-2гр и ще видиш че ще си доволна от него.



Тема Re: Дайте ми съветнови [re: Eмo]  
Автор rimti (шегобийка)
Публикувано08.06.05 14:41



какво е кардио



Тема Запитване към Емонови [re: rimti]  
Автор veselka36 (непознат )
Публикувано10.06.05 10:58



Извинявай много ,но нещо не разбрах .Аз започнах да се занимавам с кардио аеробика от едни двд-та които ми донесоха и си купих някакакъв фетбърнър на Мусаши и и още нещо от типа на някакакъв стабилизиран л- карнитин или нещо подобно пак на тази фирма .Като начало си правя кардиото 2-3 пъти седмично и то по съкратения вариант/ преди 1 месец родих/ за да не се натоварвам прекалено.А това за велоергометара искаш да кажеш ,че е по подходящо от кардиото в моя случай от гледна точка на това ,че имам дископатия или ,че е по - ефективно в изгарянето на мазнинките?
Само искам да добавя ,че кардиато го играя със специален колан за кръста който уж придържал гръбнака изправен.Много се чудя дали да не си сложа и някакви наколенки за пристягане защото днес и едното коляно ме заболя сигорно се дължи на раздвижването защото аз до този моминт не съм спортувала нищо и кой знае колко ми се сковало тялото .Надявам си скоро да отмине.
Предварително ти благодаря



Тема Re: Запитване към Емонови [re: veselka36]  
АвторEmo (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 14:37



Кардиото може да бъде в различен вариант идеята е обаче тренировката ти да зависи от въздуха защото колкото повече кислород толкова повече горене има.
Бягането примерно е един от вариантите само че при него много се натоварват колянните стави а също и кръста.
Най-доброто кардио поне за мен е велоаргуметъра, като е добре да го правиш на гладно и преди него да вземеш 1,5-2гр. л-карнитин защото той подпомага изгарянето на мазнини. Върти го колкото се може по бързо и поне около 25-30мин без да спираш.
Поне за мен тези таебота и други такива са глупости просто прави си кардиото и когато свалиш необходимите килограми започни и фитнес упражненията за да подобриш симетрията между отделните части на тялото.
За кардиото искам да ти кажа че не се ли изпотиш значи нищо не правиш трябва да плуваш в пот за да имаш някакъв резултат, потта е най-сигурният принцип че гориш енергия.



Тема Re: Дайте ми съветнови [re: O123]  
АвторKaka (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 09:19



Потърси по-предни теми за Л-карнитина. Миналата година пих около 1 месец и имаше ефект. Т.е. исках да намаля апетита, и стана. Хранех се съвсем нормално, без сладко, малко хляб (черен), без солено, пържено и сметани, с плодове и зеленчуци и умерено движение. Хората, които се занимават сериозно със спорт, обикновено казват, че няма смисъл от Л-карнитин, като не се тренира. Не е съвсем така. Зависи от целите. Доколкото бях проучила, няма странични ефекти, дори напротив. Но не го взимам повече от 1 месец, защото разбрах (от този клуб), че организмът привиквал с него и се губел ефекта.

На вниманието на Веселка36 - чувала съм, че преди 3-тия месец от раждането не се препоръчват упражнения поради опасност от смъкване на органи. Посъветвай се.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.