Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 12.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Блокиране на 110 кгнови  
Автор expat ()
Публикувано28.04.05 15:02



Здравейте, от около 2 месеца съм "блокирал" на 110 кг от лежанка за последна серия с 6 повторения и не мога да мръдна нагоре. Това означава ли че съм стигнал границата на възможностите си (без химия)?
Според някой трябва да започна да вдигам с по-тежки кг и да ги намалявам с всяка серия. Тоест първата серия след загряващата да е със 110 кг, а после да падам на 100 и 90. Ще има ли ефект това?

This game has no name.


Тема Зависи какво искаш.нови [re: expat]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 11:15



Сила ли искаш да качиш или мускули?



Тема Re: Блокиране на 110 кгнови [re: expat]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 13:20



Ако предните серии ги правиш до отказ и тежко, нищо чудно да нямаш сили за последната серия. Пробвай да правиш две загряващи серии, но с 6 повторения, не повече. Примерно - първата с 60 кг - 6 повторения, втората с 80 - 90 кг - 6 повторения. Малкия брой повторения при загрявката е с цел да не се измориш за основната работа, но все пак да си загрял добре. След това си слагаш за третата серия 110 кг и правиш 2 - 3 работни серии с нея, без да намаляваш тежестта, и се опитваш всеки път да направиш поне 5 - 6 повторения. Няма значение, че може в третата серия да паднеш под 6.
Тук вече имаш няколко варианта за прогресия в тежестите. Първия - правиш и в трите серии по 6 повторения, и тогава слагаш още 5 кг. Това значи, че в първата серия не правиш до отказ, а спираш на 6 - тото повторение, във втората пак се пробваш да правиш 6 и в третата също. като успееш да направиш 3 х 6 със 110, следващия път си слагаш 115 и пак така.
Втория вариант е да вдигаш повторенията в първата серия. Тоест, правиш до отказ в първата серия, и като стигнеш до 8 повторения, слагаш още тежести. Втората и третата серия също се правят до отказ, но там естествено повторенията ти ще паднат, понеже си се изморил в първата. Това не трябва да те притеснява.
Не знам колко тежиш, но 110 кг не са горната граница на човешките възможности



Тема Re: Блокиране на 110 кгнови [re: expat]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 18:22



Гръден мускул се къса с около 140 кг.



Тема Re: Блокиране на 110 кгнови [re: A4o]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 01:16



Kak pak tolkova tochno go opredeli be? Znachi sloja li 140 go kasam, a ako sam oshte na 100 niama nikakva opasnost?

Drug variant za pokachvane na lejankata e 5x5. Sistemata e pochti sashtata kato 3x6 na PK, no zapochvash s dosta po-leka za teb tejest - 90 kila ili neshto podobno- i pravish 5 serii po 5 povtorenia. Sled tova kachvash 2.5-5 kila. Kato stignesh do polojenie da ne mojesh da napravish 5x5 za poveche ot 2 trenirovki, sledvashtata sedmitsa minavash na predishnata tejest. Naprimer stignal si do 100 kila sled 5x5 na 95. Na 100 pravish 4x5 i 2-ka. Probvash pak sledvashtata sedmitsa, no pravish 4x5 i 3-ka. Sledvashtata minavash na 95, pravish si 5x5 i pak kachvash na 100.
Oshte edin variant - 7-10 po 3. V zavisimost ot tova kolko si izdrajliv, 10 ili 7 serii po 3 povtorenia. Pak ne e nujno tejestta da e maksimalno, no pochivkite e dobre da sa sravnitelno kratki.
Niakoi hora izpolzvat 10-15 po 1 s dobri rezultati.

Po printsip triabva neshto da promenish, za da prodalji tialoto da se adaptira. Oshte, za pojeche predlojenia, kade ti pada silata: v dolnata, srednata, ili gornata chast na dvijenieto?



Тема Re: Блокиране на 110 кгнови [re: Rexer]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 07:14



Не съм чувал досега някой да е скъсал на 100. А за 140 и нагоре досега знам четирима.



Тема Re: Блокиране на 110 кгнови [re: A4o]  
АвторMaлkия_Apни (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 07:40



И какво стана с тия четиримата?!?
Сега тренират ли още?!?
Скъсания гръден мускул може ли да се възтанови напълно и пълноценно както преди?!?
Наистина нищо не знам, ако можеш обясни какво е положението след скъсване на гръден мускул, а пък и на какъвто и да е друг?!?



Тема Re: Блокиране на 110 кгнови [re: Maлkия_Apни]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 09:41



Двамата бяха елитни състезатели от национални отбори и след операция можеха да тренират на НЯКАКВО ниво. Третият скъса в условията на демокрацията, но частично и сега само го боли ,в гръдния мускул стои като вдлъбнатина, аз съм късал влакна на бедрен мускул ,боли си вечно след натоварване,от нищо те хваща мускулна треска, седи си вдлъбнато и това е,мускула на обем е по-малък от този на другия крак.
Четвъртия го отнесе зловещо. От Русе е, абе знаеш ли какво е як човек да заприлича на отпусната камила... Не може да похване нищо с тая ръка, гръдния мускул е нещо като събрана най долу отпусната топка, а операцията,както сам се досещаш явно непосилна стойностно за всеки.
Като те види някой, як и изглеждащ добре, смяташ ли че го интересува колко буташ? Това са си идиотски мераци на разни комплексари. Вдигай 100 , но ги бутай 20 пъти- това е вече полезна сила на умен мъж.
Всичко друго е оборот на магазините за хранителни добавки и потенциални плешиви инвалиди на четиридесетгодишна възраст .



Тема Re: Блокиране на 110 кгнови [re: A4o]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 15:46



Мислиш ли, че човек, бутащ 140 кг няма да може да вдигне 100 кг 20 пъти? Или обратното. А мускули се късат от неправилна техника и заради химията. Ако за един месец скочиш от 120 на 150 кг, защото правиш цикъл (виждал съм такива случай), нищо чудно да скъсаш нещо. Ако се движиш към тази тежест постепенно, с месеци и години, няма да скъсаш нищо. Ако вдигаш според възможностите си, тежестта няма значение.



Тема Re: Блокиране на 110 кгнови [re: П K]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 18:53



Умен човек не къса, но какво друго да кажа,след всичките случаи? Единият скъса пред мен, по принцип в състезателен период си играеше с 150 , но след окло месечна почивка реши да покаже колко е мъж... И белята стана. без никакви официалности и предупреждения. и не ти говоря за звездата на някаква си зала с дебелогъзи билдърчета, а за елитен състезател, подбиран из между много други, с две олимпиади и осем -девет световни, пък републикански...Безбройно.
После една грозна операция къде 15 санта ,пропусната година, и една перфектна физика стана на нещо кат закачалка.
Бе не си ли виждал такива дет са късали ? Аз знам и такива със скъсано сухожилие на гръбен мускул , е то баш си е шибана работа, върви с разместване на прешлен...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.