Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 23.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За връщане в залата, сваляне на мазнини и др.нови  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 02:00



Извинявам се, ако въпросът ми ви се стори глупав или маловажен, но моля за съвет:

От малък имам склонност към затлъстяване. На 16 г. тежах 84 кг (мазнини) при ръст 180 см. Тогава с диета отслабнах до 68 кг. По-късно започнах да ходя редовно на фитнес. Бях слаб и резултатът беше внушителен за много кратко време. Така ходих година, но по странични причини престанах.
Сега от три години не съм влизал в зала. Ефектът е ужасен. Отново съм 82 кг. и съм се омазнил и силата ми е спаднала кошмарно.

Искам отново да се върна в залата, но не съм сигурен как да постъпя. Необходимо ми от една страна да свалям тлъстини, от друга да трупам мускулна маса.
Дали първо да се подложа на диета, за да сваля мазнините и едва тогава да започна силовите тренировки (което ще иска и здраво ядене) или директно да вляза в залата, да ям повечко белтъчини и да оставя мазнините да се стопят с времето, при повече изчистващи тренировки и контрол върху храната.
Аз лично бих предпочел първия вариант, защото вероятно ще протекат по-бързо нещата, но не съм сигурен дали няма да е вредно за организма ми. А за втория се опасявам, че промяната във физиката ми ще се прояви много бавно и може да не успея да се изчистя качествено.

Моля само за сериозни отговори, мерси.



Тема Re: За връщане в залата, сваляне на мазнини и др.нови [re: Пeтъp]  
Автор manson (идиот)
Публикувано06.06.04 18:23



1. Здравей! Поздравления - ти си от малкото хора, които пишат на кирилица и спазват пунктуацията.
2. По въпроса: Ако почнеш да тренираш някои от масните клетки ще се превърнат в мускулни и по този начин ще обърнеш мазнините в мускулна маса, но за 100% е невъзможно.
Първо почни с леки тренировки за да си възстановиш част от силата на мускулите. Свали, да речем, 60-70% от това което искаш да сваляш и се опитай останалото да го "обърнеш" (мазнини->мускули). Докато тренираш, независимо за маса или релеф, прави кардио, то не е нито само за релеф, нито само за маса.

Ако имаш още въпроси, давай! Успех!

No brain, no pain!


Тема Re: За връщане в залата, сваляне на мазнини и др.нови [re: manson]  
Автор qwas_ (Yaaaa)
Публикувано06.06.04 22:18



znachi vish... vlizai v zalata!
1. Trenirai nai-dobre 1 mesec samo bazovi uprajnenia kato nakraq na trenirovka karai kolelo po 30 minuti primerno ako sa ti mnogo pochni ot 20 posle 25 30 i taka ako mojesh stigni i do 35-40 gledai da karash sravnitelno pyrzo...
2. Zapochni da se hranish razumno... zabravi za shokolada, pyrjenoto.. zahari i vsiakakvi takiva.. qsh poveche zelenchuci i pileshki gyrdi... kakto i plodove qsh..izbiagavi maznnite... i sled kato napravish tozi edin mesec s bazovite uprajnenia pishi kakvi sa rezultatite kak se chustvash i taka.. premeri se sega i sled 1 mesec, nai dobre se snimai, no si i zapishi merkite...taka shte dobiesh predstava i za razmerite si i za tova kak si izglejdal predi i sled..

PS. TOVA SA GLUPOSTI CHE CHAST OT MASTNITE TI KLETKI SHTE SE PREVYRNAT V MUSKULNI.TOVA E EDNA OT NAI-GOLEMITE GLUPOSTI KOITO SE SLUSHA PO ZALITE!!!NE SE OTEKCHAVAI NO NAI-DOBRE DA GO ZNAESH!!!!



Тема Re: За връщане в залата, сваляне на мазнини и др.нови [re: manson]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 22:32



Айде стига сте писали глупости! Как ще превърне мастните клетки в мускули, това е абсолютно невъзможно! Мускулите също е невъзможно да се превърнат в мазнини. Изобщо мазнини - мускули не могат да се превръщат едни в други, това е елементарна физиология. Не знам как още има хора, които вярват в подобни глупости.

По въпроса:
Почвай да тренираш за сила и маса, всеки кг мускулна маса, който качиш, че изисква повече енергия за поддържането си, което значи, че ще изразходваш повече калории.
Тренировките за маса и за релеф се различават ЕДИНСТВЕНО по диетата, т.е. тренировките са едни и същи, само диетата е различна. Някой може и да спори, но това си е факт, мазнините се изгарят с диета, а не със специални упражнения и тренировки. Освен това, като качиш мускулна маса, това ще промени съотношението на мускулите към мазнините в тялото ти, т.е. ще изглеждаш по - релефен дори нищо да не си свалил. Винаги можеш да минеш на диета и да свалиш мазнините, засега се придържай към основна тренировка за сила и маса и контролирай яденето, като избягваш прекалено калорични храни, като банички, кифли, торти, хляб и други подобни, увеличи белтъците в храната.



Тема Мерсинови [re: П K]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 14:29



Благодаря ви, момчета, за съветите.
След месец ще пиша какво съм правил и какъв е резултатът.
Исках и да кажа, че всъщност аз шоколада, сладките неща и хляба отдавна съм ги забравил. Проблемът е, че въпреки това не свалям и не свалям. Вероятно от липсата на достатъчно двигателна активност метаболизмът ми се е забавил твърде много. Забелязвам, че това е проблем на много хора. Реално ядат малко, а поддържат някакви наднормени килограми и не могат да ги свалят.

Добра кардио-системка можете ли да ми препоръчате. Ама нещо дето сте го правили и знаете, че действа добре.



Тема Re: Мерсинови [re: Пeтъp]  
Автор qwas_ (Yaaaa)
Публикувано07.06.04 15:33



znachi za kardio trenirovka nali ti kazah... veloargometyr vseki pyt sled trenirovka... shte usetsish efekta... az niama koi znae kakvi maznini da goria glavno na dolnata chast na korema i efekt ima da se nadiavam che do 1 mesec s podhodiashtata dieta veche presata shte e izcqlo na lice... ta taka karai koleloto ;o)) moje i da biagash... no e mn. izmoritelno predi biagah no veche preminah samo na veloargometyr ako imash jelanie i skachai na vaje ili kachvai stylbi.. no e mn. izmoritelno...
Upseh ;o)



Тема Резултатитенови [re: Пeтъp]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 11:49



В крайна сметка реших първо един месец да огранича храненето.
Ефектът за тези 30-40 дни беше 4 килограма (свалени).
След това тръгнах на фитнес като особено внимавах какво ям. Преминах на почти изцяло белтъчно хранене, с изключение на плодовете. Веднъж седмично имах едно силно въглехидратно хранене - черен хляб, овесени ядки, задушени варива и зърнени, и пр. Така свалих още 3-4 кг.
Оттогава станаха два пълни месеца.
И ето я равносметката:

Преди

Височина 180 см.
Тегло 84 кг.
Гърди 105 см.
Корем 95 см.
Таз 104 см.
Бицепс 40 см (но предимно мазнини)
Бедро 64 см (силно омазнено)
Прасец 43 см

Започнах с:
50 кг. на вертикален скрипец
35 кг. на хоризонтален
50 кг. на лежанка


Сега

Тегло 77 кг.
Гърди 110 см.
Корем 88 см.
Таз 99 см.
Бицепс 41 см. (но структурно променен)
Бедро 60 см.
Прасец 40 см.

Сега тренирам с:
75 кг. на вертикален скрипец
65 кг. на хоризонтален
70 кг. на лежанка

Не са впечатляващи тежести, но все пак това е за два месеца тренировки, започнати от 0.

Мисля, че освен самите тренировки, най-важни за отслабването беше контролираното хранене съчетано с 40 мин. велоергометър след всяка тренировка.
Засега най-големи трудности срещам със стягането на корема и изчистването на бедрата. Все пак вече се очертават плочки (както никога преди :)).
От няколко седмици съм спрял да свалям, макар да ми се иска още 2-3 кг да махна. Къде ли може да е причината?

Между другото, в момента ползвам една програма - три дни в седмица се тренира, на всяка мускулна група се пада по една тренировка седмично. Но две неща ме притесняват: 1. всеки път хващам мускулна треска (без да натоварвам повече) и 2. при тренировка мускулите ме болят все едно никога досега не съм ги тренирал. Това значи ли че програмата не влияе добре? Защото преди тренирах по стандартния начин - един път гърди-бицепс, един път гръб-трицепс - и всичко вървеше гладко, без мускулни трески, без болки в мускулите.



Тема Re: За връщане в залата, сваляне на мазнини и др.нови [re: Пeтъp]  
Авторdecaman (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 11:01



imam nai dobrite amerikanski fat burnuri no se piat samo ako ima dieta i sport pi4



Тема Re: decamanнови [re: Пeтъp]  
Авторlxxx (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 12:03



kvi sa teq fat burneri i kakva e ofertata za tqx??????????



Тема Re: За връщане в залата, сваляне на мазнини и др.нови [re: Пeтъp]  
Авторandrolic (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 12:02



ei ami spored men napravo otivai v zalata i namali hranata,ako iska6 da pravi6 koremni presi za da svali6 malko kilca 6te trqbva i leka dietka ili 2-3 dena dehidraciq.vav moq fitnes idva6e 1 mom4e na 17 godini i be6e visok 170 i teji 118 kg.i toi pita6e sa6tiq vapros kato tebe kato doide v na4aloto i mu kazah da ne se pritesnqva i da si hodi na fitnes na fitnes.sega e 118 kg no muskuli i vzima6e mnogo malko hranitelni dobavki.ee tva e ot mene pove4e ne moga da ti pomogna




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.