Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 12.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Има ли разлика  
Автор AriesV (непознат )
Публикувано14.02.05 00:23



и кое е по-добре за една жена.
Да прави дадено упражнение с 5-6 повторения (естествено 6-тото да е с последни сили) или 12-15 (отново 15-тото да е почти невъзможно).
Има ли различен ефект от тези два типа тренировки?



Тема Re: Има ли разликанови [re: AriesV]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 14:13



По 5-6 повторения се правят за сила, по 10-12 за разтеж. При всички програми на състезателки се правят по 10-15 повторения, за пресата и краката и по 20-30. Зависи какъв точно искаш да е крайния резултат. Ако искаш оформяне на тялото работи с горните числа.



Тема Re: Има ли разликанови [re: AriesV]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано15.02.05 07:23



За жените не знам!
Но при мъжете с малко повторения и голяма тежест се стимулира мускула да расте(т.е. се гради маса), а с малка тежест и повече повторения се изгражда релефа(т.е. формата и изпъкналаността на детайлите).



Тема Re: Има ли разликанови [re: Kykepa]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 07:43



Kuker, kaji mi kak tochno stava tova "oformiane", che ne mi e iasno. Vseki govori naizust, mama mu stara.
Jenata triabva da trenira kato maj, ne triabva da ima razlika. Jenite gi e strah da ne napraviat muskuli, ama te i da iskat ne mogat. Az preporachvam 5-6, za sila i atletizam, no tova ne oznachava chat-pat da se vkliuchvat i poveche povtorenia.



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 21:38



Да жената трябва да тренира като мъж, да развие добре четериглавия мускул, гърдите, да направи хубав бицепс и да заприлича на мъж. Краката и пресата при жените се тренират с повече повторения, за да станат атлетични, а не културистични, защото жените също могат да трупат мускули ( изненада ) въпроса е къде и как ще им стоят. Виждала съм състезателки като родните ни културисти, вероятно с двойно повече мускули от твоите



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 04:06



Momiche, ti naiasno li si s kakvi medikamenti se tapchat teia jeni? Az ne sam kazal nikade, che jena ne moje da napravi muskuli, prosto e mnogo po-trudno ot maj. I kakvo razbirash ti pod "atletichni", za krakata?



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 06:55



Да, наясно съм. Пият каквото и мъжете, нищо по-различно. Под атлетични разбирам изчистени, не много мускулести. Винаги, когато в залата дойде начинаеща и инструктура я слага на екстензията, като обяснява, че е за крака. И следователно момичето почва да набляга на този уред, за да изчисти краката. В резултат обикновенно "капката" на коляното и се развива много, което стои грозно на жена. В този смисъл жените трябва да тренират по-различно от мъжете, като наблягат на различни упражнения.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 12:22



Жените не могат да трупат мускули като мъжете. Нивото на тестостерона им е десетина пъти по - ниско. Разбира се, ако се тъпчат с химия, нещата стоят по - друг начин, но тук не говорим за състезателки.
Така че, много мускулеста една жена не може да стане никога. Покажи ми такава, дето да не приема нищо и да е много мускулеста? Покажи ми МЪЖ, дето да не приема нищо, и да прилича на мр. Олимпия!
За изчистени мускули се набляга на правилното хранене и аеробика. Многото повторения не изчистват мускула, това е невъзможно. Тялото гори мазнини от всякъде, а не само от определен мускул. Даже с 15 повторения може да се качи повече мускулна маса, отколкото с 5, краката дори реагират по - добре на висок брой повторения и растат повече. Освен това качването на мускулна маса зависи не само от тренировката, но и от храненето. Та дори жената да кляка и да прави други тежки упражнения, с големи тежести, това не значи, че ще качи мускули и ще заприлича на мъж.
А мускула си е мускул - той или расте или се смалява, или става по - силен, или отслабва. Мускулите на мъжете и жените са еднакви.
Така че в тренировките няма разлика.



Тема алооооооооонови [re: Kykepa]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано16.02.05 13:34



аре да не си крадеме сигнатурите,а ?
ако искаш други снимки подобни ше ти дам ама тая си е моя !


GO HARD or GO HOME

Тема Re: Има ли разликанови [re: П K]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 14:27



Освен тестостерон има и др. хормони - инсулин, на разтежа ...При жените краката са една от силните мускулни групи, т.е. се развиват по-бързо от другите. Освен това една жена може да не е много мускулеста и да има грозно оформена спортна фигура. Мускулите са еднакви, но въпроса е да се постигне по-различна симетрия при жените в сравнение с мъжете - от там идва разликата в тренировките.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано16.02.05 22:49



Dobre, kato znaesh tolkova, zashto iskash savet?



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 01:17



Какъв съвет искам? Старая се да помогна на момичето, виждам че е начинаеща.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 06:06



Oh, viarno, sorry.



Тема Re: алооооооооонови [re: bluefan]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано17.02.05 06:12



Знам, че тази НЕ Е твоя и няма как да бъде,
но щом си решил да ми предложиш други - давай!
Аз се рових из сайта(сигурно и той е твой, хе-хе), но не намерих готини снимки.
Дай да видим ти какви искаш и ще ти обадя нещо после!



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 10:15



Има много момичета, които се чудят после как да намалят мускулите по краката си, след като са слушали инструктура в залата. При жените краката се развиват по-бързо в сравнение с др. групи и ако тренират "мъжки" тип тренировка - с 5-12 повт, резултата няма да им хареса. Затова препоръчвам 30 за краката и евентуално пресата, при останалите групи няма разлика - тренират се както при мъжете.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 04:03



a zashto ne s edinitsi krakata? Zavisi za kakvo iskash da gi trenirash. A, i ako vidish, che krakata mza pochvat mda se oformiat gadno, mojesh da spresh da gi trenirash ili da promenish nachina na trenirovki. Taka che ne mi kazvai, che se razvivali po-barzo. Ti si jena, viarvam, che e taka, no ako stane po-barzo razvitie, vinagi mojesh da spresh. A i ne viarvam vsichki jeni da gi razvivat barzo...a i men jeni s razviti kraka me kefiat... :)



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 02:53



Е, като понатрупаш опит почваш да променяш тренировките според нуждите и знаеш кое и как да промениш. Само че момичето е начинаещо и всичко му е мъгла. А колкото до краката - в моя квартал има бая състезатели ( от различни спортове ) и си обменяме разни тренировки. Най-гадната, която съм правила беше изкачване на стълби - 10 етажа, подскачаики, първо с ляв, после с десен крак. Просто убийствено, особенно за белите дробове.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 08:56



Tova sas sigurnost e ubiistveno. Az pak predi godina napravih edna ruska programa za klek - 4 pati v sedmitsata, prosto ti razkazva igrata ot vsiakade. Mislia da ia zavartia dogodina pak, cheoshte se vazstanoviavam :)



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 22:59



Щом ще я повтаряш сигурно е дала ефект. Само за клек ли е или може и с др. упражнение? Трябваше да спра с тренировките за 3 месеца и сега търся програма за по-бързо завръщане.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 18:54



Niakoi sa ia probvali i za lejanka, no e mnogo tejka i moje da ti skape ramenete. Ne bih ia preporachal i ako si spirala s trenirovkite. Probvai neshto kato 5X10 kato postepeno uvelichavash tejestta. Zapochni normalno, bez da se izsilvash i postepenno uvelichavai. Za 1 mesets si vav forma i prodaljavash da si trenirash kakto triabva.
A inache uskata programa (na Smolov) varvi taka:
Sedmitsa 1 den 1 4 serrii po 9 povtorenia na 70% ot maksa s edno povtorenie
den 2 5 serii po 7 sas 75%
den 3 7 serii po 5 sas 80%
den 4 10 serii po 3 sas 85%
Sedmitsa 2 : sashtata kato 1 , no dobaviash 10 kg kam tejestta vseki den
?Sedmits 3: sashtata kato 2 , no oshte 5 kilograma.

Programata ima oshte edna faza, no men taia me sasipa, no sas mnogo dobar rezultat - 20 kg kam kleka za 1 mesets.



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 02:56



Аз съм пробвала една друга руска програма - 10 дневна. Първия ден правиш 1 повт с мах тежест, почиваш 1 мин, пак 1 повт - така 10 пъти. Втория ден правиш 2 повт, почиваш 1 мин, пак 2 повт - така 9 пъти Третия ден - 3 повт по 8 пъти и така до десети ден - 1 серия с 10 повт. Но я правих още като начинаеща с лицеви опори и кофички. Не съм я пробвала с тежести. Иначе това ми е втората контузия, заради която спирам с фитнеса, и завръщането е много гадно, защото трябва да почваш почти отначало. Сега вече загрявам поне по 20 мин.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 07:48



Ha, obratna linearna periodizatsia. Tazi programa sas sashtata tejest li ia pravish prez tsialoto vreme (primerno pochvash sas 100 i svarshvash sas 100 za 10) ili s razlichni protsenti? To edinitsata mniama da e absoliuten maks, no tova bi bilo strahotno za usvoiavaneto na opredelena tejest. Kolko chesto se kliaka?
Kakva ti e kontuziata? Na men ramoto mi e problemno.



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 10:47



Правила съм я като начинаеща, когато неможех да направя и 1 лицева опора. И вместо с тежести правих програмата с лицеви. И за след 10 дена успях да направя серията с 10 опори. Бих я направила и с тежести, но ще ми трябва партньор, които си намам. Обикновенно тренирам сама. Иначе тежеста сигурно трябва да е 95% от мах, защото почивката е малка - само минута, тежеста през цялото време е една и съща. Изпълнява се десет поредни дни, но предполагам, че могат да се включат няколко почивки от по 1 ден.
Контузията ми е много смешна - в залата чистачката се сети да мие пода по никое време на обяд и като правих мъртва тяга се хлъзнах и щангата ми падна върху коляното. Хирурга каза, че имам скъсана ( забравих как се казва).
И мен ме наболява едното рамо понякога, гледам да не го пренатоварвам.



Тема Re: Има mnoo qasnoнови [re: AriesV]  
АвторStone Cold (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 20:30



Az pone za 11 godini ne sum vidqal zena da diga za masa - osven tiqa tka4alki9ne moga da gi nareka zeni0kultoristkite



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 01:01



I kakvo, operiraha li te? Mnogo gadno taka, az bez klek i tiaga ne znzam kak bih jivial :)



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 02:39



Не, само някакви мехлеми. Аз в началото не исках да спирам с тренировките, но ми казаха да оставя крака да се възстанови, иначе може после изобщо да не мога да тренирам. Гадно е защото имаш много излишна енергия, която няма къде да изразходиш и направо полудяваш. След 3 месеца пък си супер отпуснат и ти трябват пак толкова време да влезнеш в ритъм.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 10:15



Na men ako takova neshto mi se slucheshe, sigurno shtiah samo gorno tialo da treniram. Dokolkoto razbiram, sega si dobre i mojesh da trenirash.



Тема Re: Има ли разликанови [re: Rexer]  
Авторkito (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 01:04



Да, сега почвам. Може горна част на тялото, но изолиращи движения, машини. Напълно изолираш коляното.



Тема Re: Има ли разликанови [re: kito]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 16:36



Oooo, uspeh!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.