Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 25.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Книги/курсовенови  
Авторs (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 14:48



Здравейте!
От около 3 години чета за бодибилдинг, фитнес, куптуризъм. Прави ми /неособенно добро/ впечатление че повечето книги са на известни състезатели. Това донякъде е добре, но това че те конкретно са постигнали някакви резултати при дадена методика, не ми се вижда много показателно - може да са имали и много по-големи възможности които да не са развили докрай, а може и методиката да е ефективна за много малко от тях. Накратко няма литература не от състезатели, а от истински треньори. Преди 10-на дни на 'Славейков' съвсем случайно ми попадна "Енциклопедия на културизма" на Владимир Боянов. Издадена е 1999 год. и е изчерпана вече, но ми направи впечатление че има именно онова което липсва в книгите които са ми попадали.

Та да си дойда на въпросите, не правя реклама. :) Знаете ли и бихте ли препоръчали други подобни учебници?

В НСА дали правят курсове за треньори/инструктори по културизъм?

Благодаря ви!



Тема Според мен, най-хубавата книга е ....нови [re: s]  
АвторP (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 19:51



...."Културизъм за всички" на Джананов. Мисля, че е преиздавана няколко пъти. Препоръчвам ти я.



Тема Re: Книги/курсове [re: s]  
АвторMisHkln (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 23:51



Най-хубавата книга за културизъм е тази,която ти е оказала най-голяма помощ.Всеки е индивидуален организъм и при всеки е различно.



Тема Re: Книги/курсовенови [re: s]  
АвторJordan (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 15:07



tazi kniga na Boqnow w NSA im e kato osnowen uchebnik
wijdal sum tam kak izpitwa hora ot tazi kniga, koito sa drug sport a ne kulturizum i onezi se muchat i munkat kato ne znaqt kakwo da otgoworqt :))



Тема Re: Книги/курсовенови [re: Jordan]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 09:30



Ia razkaji poveche, zashtoto az taia kniga ia znam, no jivei v shtatite i malko ili mnogo imam kontakti v sredite i nikoi ne sam chul da spomenava Boianov.



Тема Re: Книги/курсовенови [re: Rexer]  
Авторs (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 09:11



:) Не разбрах знаеш ли я или не книгата. Ето ти един линк за нея

да я 'видиш'.

Аз единственното което знам за автора е това което пише в книгата - т.е. че е /бил, а от писаното по горе е ясно че и още е/ преподавател в НСА. И като говори за развитието на културизма в България го прави от първо лице. :)



Тема Re: Книги/курсовенови [re: s]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 00:00



Az knigata sam ia chel, prosto iskam poveche informatsia za tova kak se izpolzva za "uchebnik".



Тема Re: Книги/курсовенови [re: Rexer]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано20.01.05 19:04



Имах щастието да посещавам курсовете на Боянов, нямам идея как се използва в НСА в редовните им програми, подготовката на инструктори по време на курсовете за инструктори по културизъм и фитнес провеждани от Боянов са в голяма част наизустяване на материала от този учебник. Ако човек не говори чужди езици и не се квалифицира в добри асоциации, не виждам начин да става за инструктор след този курс. Живеейки в САЩ предполагам имаш достъп до реални материали за сертифициране и можеш да направиш сравнение. С това не омаловажавам труда и безспорната репутация на Боянов с българския културизъм, само пояснявам че този учебник пролет не прави за учащите, а други материали почти няма.





Тема Re: Книги/курсовенови [re: gal]  
АвторStone Cold (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 12:20



Boqanov be6e profesor b "HCA" ako ne se luza ,nali?Ako stava vuopros za su6tiqa to toi ne se radva na uvazenie ot starite kultoristi , meko kazano.Dosta haplivi komentari sum 4uval za nego - ot tipa "toi ne e sportuval prez zivota si , profesor 6e mi e " i tem podobni.Poznavam edin mnogokraten 6ampion koito e napusnal "HCA" imenno poradi nerazbiratelstva s tozi mnim professor.
Ti ne znam kato zivee6 v US za6to vuob6te tursi6 literatura tuka 6tatite sa Meka'ta na kultorizma ,tam bi trqabvalo da ima mnogo po- stoinostni ne6ta



Тема Re: Книги/курсовенови [re: Rexer]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано30.01.05 02:26



Рексер я кразкажи малко за хранителните добавки в САЩ.
Протеини, въглехидрати, аминокиселини, гейнъри, разни миксове?!?
Аз също съм в САЩ и съм начинаещ бодибилдър, но съм чувал, че повечето добавки са със съмнително качество и са повече вредни, отколкото полезни.
Ти на кои фирми използваш хранителни добавки, ако използваш?!?

Мерси предварително.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.