Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 26.04.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Л Карнитин  
Автормapи (Нерегистриран)
Публикувано20.11.04 23:51



Много ви моля да ми отговоритеКога и защо се пие л карнитин?Имам да свалям около 20 кг след раждане и ще ми бъдат полезни съветите виБлагодаря предварително



Тема Re: Л Карнитиннови [re: мapи]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 09:45



Според мен е утопия идеята че карнитина ще стопи нещо. Трябвало да се пие при яки физически натоварвания... Ти при такива ще свалиш и без карнитин.



Тема Re: Л Карнитиннови [re: A4o]  
АвторПoлзвaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 10:25



Ето ти и мнение на жена, която не тренира.

През лятото реших да пия Л Карнтитин, заради свойството му да намалява апетита. Имах ужасен апетит, лакомия и пр. и се чувствах гадно. Видях, че няма странични ефекти и започнах. С две думи - доволна съм. Първите дни апетитът намалява, но абсолютно задължително е да се ограничаваш в храната. При мен се появяваше голям глад, като седна да хапна, но, учудващо, го утолявах с 1/2 порцията, сравнение с преди. Започна при глад да ми се дояжда плод (преди не), хапвах по 2-3 залчета и ми минаваше глада. На моменти може да има леко ускорен пулс, но не беше нещо сериозно.

Постепенно апетиът ми се нормализира, тонусът също. Важно е и да правиш упражнения - каквито и да е. Лично аз ходех на плуване или дпортно ходене в парка. Сега не го пия, но ако пак тръгна да ям прекалено, взимам 1-2 дни.

Това е помощно средство и няма вълшебен ефект. Затова е и горното мнение от хора, които сериозно тренират. Но помага, ако имаш воля. Аз лично си купувах български по 18 лева и малко, другите бяха доста по-скъпи.
Успех.



Тема Re: Л Карнитиннови [re: Пoлзвaтeлka]  
АвторПoлзвaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 10:29



И най-важното - свалих кг, но постепенно, не стресово, а и е сравнително трайно желанието да хапваш умерено и доста по-здравословно и да имаш гтонус, който те кара да спортуваш и да се поддържаш. (Както казах, при мене апетитът беше най-големият проблем :) )



Тема Re: Л Карнитиннови [re: Пoлзвaтeлka]  
Автормapи (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 12:06



Благодаря много-ясно ми е ,4е не стават 4удесатринирам 2 пъти седми4но по 1 4ас и всеки ден се разхождам,но имам ужасен апетит,и като съм запо4нала с въпросите(на4инаеща съм)-споделете как да действам,4е да сваля мазната обвивка



Тема Re: Л Карнитиннови [re: мapи]  
АвторПoлзвaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 13:26



Откъм хранене - ясно: плодове, зеленчуци, риба, зърнени, бобови. Като правило - без бял хляб, рафинирана захар, пържено, сметана, сирене, кашкавал. Вкусни глезотийки си позволявай, но примерно един път седмично. Няма да се наказваш я, пък и да получиш йо-йо ефект. Масло - съвсем умерено. Сол - минимално. Киселини - особено оцет, ако може без хич, най-добре. Лимон може. Подправки, чесън и лук е добре да се избягват, тъй като изострят апетита. Много вода. Зелен чай, ако те кефи, не повече от 1 или 1.5 чаша на ден, запарен с вода, малко преди да е кипнала. Да не е много силен, защото не се препоръчва в по-големи количества и действа като кафе - твърде ободряващо. Други чайове, като ройбос например. Най-важното - да се намали разумно храната, да не се оставяш да прегладняваш или да се лишаваш прекалено.
А за упражнения, тука има спецове, дето ще се изкажат.
Успех



Тема Re: Л Карнитиннови [re: Пoлзвaтeлka]  
АвторПoлзвaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 13:29



Какво все дописвам и аз...

Алкохолът също е желателно да се намали/изключи, ако, разбира се употребяваш



Тема Re: Л Карнитиннови [re: Пoлзвaтeлka]  
АвторПoлзвaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 13:47



.... в никакъв случай не наблягай на месото под претекст, че е нискокалорично. Използването на понятието "калоричност" при диетите е меко казано неинтелигентно. Качеството, и количеството, на храната е основното. Моя приятелка правеше някакви диети, от тия дето ги тиражират - примерно "японската" диета. Доста време ядеше предимно телешко и салата и направи белтъчна алергия. Рибата е най-доброто от животинските продукти. Вероятно хората тук ще ме опровергават, но всичко зависи от целите - дали тренираш сериозно и примерно трупаш маса, или просто ти е необходимо здравословно да влезеш във форма.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.