Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 16.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема realizmнови  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано11.09.04 09:58



Реализъм при тренирането. Истините които често се крият и лъжите които постоянно чуваме.
- човек може да постигне без стероиди същата физика като тази на профитата. Една лъжа която е най големия грях в културизма. ТОВА НИКОГА НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ !!!!!!!!!.
Човешкото тяло е балансирана система и нищо не може да прехвърли този баланс по естествен път.
Стероидите са едно външно средство което извежда системата ни на съвсем ново ниво на метаболизъм възстановяване и възможности.
Катаболните хормони по естествен път възпрепятстват анаболизма и той се установява на едно генетично предопределено ниво. Вярно е че чрез качествено трениране например стил HEAVY DUTY може да надделее анаболизма но само в малък процент. Затова и много от трениращите по този метод са естествено по масивни и силни отколкото чрез обемните BULK тренировки. И все пак както казва Джак Скалак един натурален атлет не може да се надява на повече от да кажем 41-42 см ръка . говорим за ръка при % на мазнините под 10. Над 10% мазнини може да имате и 46 см но тя ще е едно дебело подобие на културистична ръка. Така че да имаш 42 ръка и 70-75 талия е една високо мотивирана цел. Самия Скалак казва че човек ще изглежда страхотно при подобни мерки.
Естествено това показва че теглото на един толкова пропорционален човек ще бъде в диапазона 70 – 90 кг в зависимост от ръста. Идеята за 120 кг натурална маса е както абсурдна така и непостижима при никакви естествени условия и при най оптимизираното хранене и трениране.
- една изтъркана лъжа е като се дават за пример атлети на фотоси – релефни и нацепени и се твърди че са натурални.
Аз досега лично не съм видял такъв. Дори стив рийвс е назобен на популярните си снимки с 45см ръка. Виждал съм негови снимки при които без стероиди изглежда на поредния аматьор от залите в които съм бил. Вярно е че стив е генетично благословен но не е натурален!!!!

Извода е че повече от 50% от съветите в литературата за културизъм и списанията са боклук.
-Схемите на трениране в сплит от 6 дни седмично е самоубийство. Натуралния атлет не може да понесе това натоварване при никакви условия. 5 серии до отказ една супер нелепа препоръка.
-6-10 хранения на ден е невъзможно да се усвои без отлагане на мазнини. Торанс кларк препоръчва дори на стероидни атлети да се хранят 4-6 пъти. От 3-4 часа е необходимо за едно пълноценно усвояване на храната. Сега сигурно става ясно защо не може да се натрупа много маса по естествен път – пак подчертавам без мазнини.
-Различните добавки. Ооооо даааа тук вече имаме напредък. Приложението им може да помогне да се постигне и поддържа едно релефно и натурално тяло с прилична мускулна маса. Но няма чудодеен креатин или подобни други които да са стероидни заместители. Дори единствените с достатъчно доказани ефекти са креатина и л глутамина. Всичко останало е под голям въпрос.

Какво тогава?
Остава изборът и решението което лично всеки има хуманното право да направи.
1. ако целта е да станеш голям , силен , и да буташ по 150 на лег просто забрави за релефа. Трябват мазнини около ставите които да служат за защита. Трабва да се консумират повече калории и особено въглехидратни и протеинови за да имаш експлозивна сила. Един български силач беше казал че сила с хляб и сирене не става. Трябва химия. Без химия няма да сте рлефни и едновременно силни. Чудото на културизма Пол Андерсън е бил с талия над 100 за да вдига най големите тежести на планетата.
2. Ако целта ти е хармонично тяло над средния човек ще ти трябва много добра тренировка и много добра диета. Да намериш такива обаче е много трудно и индивидуално. Още по трудно става ако генетично не понасяш тежките тренировки. НО НЕ НЕВЪЗМОЖНО. Всеки може да стане по добър по релефен и по силен едновременно в рамките на човешките ограничения.


Затова поздравявам всички натурални билдери и трениращи за упорството и волята им да продължават така. Пожелавам им много здраве и мускули.
Винаги мнението на един натурален аматьор постигнал напредък с няколко сантиметра и 5-8 килограма чиста маса е много по ценно от това на назобения гигант.

All the best




Тема Re: realizmнови [re: viper]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 02:08



С повечето неща съм съгласен, но ще направя няколко забележки:
- 42 см релефна ръка не е чак толкова много. 45 и повече също е постижима без химия. Но една ръка не прави цялостна фигура, така че да се взима ръката за критерии е неправилно.
- 120 кг естествена маса не е абсурдна, ако човек е по - висок и с по - тежки кости (примерно). Имам приятел, който е 190 см и тежи 95 кг. без да тренира. Мазнините му са около 10% навярно, няма много (слаб е). Как мислиш, 120 кг дали са абсурдни за него, ако реши да тренира и храни правилно? Неправилно е да се слагат някакви килограми като лимит, без да се уточняват останалите параметри на човека.
- не съм съгласен, че Стийв Рийвс е назобен. Ако дори неговата фигура според теб не може да се постигне без химия, значи силовите тренировки са адски неефективен метод, и по - добре да не се занимаваме изобщо. А и с каква химия са разполагали през 40 - те години?
- 150 кг. лежанка не са голяма тежест :), и всеки може да стигне до толкова, и при това с 10% мазнини. Да вдигаш 150 лежанка не е чак толкова голяма сила :). Особенно, след като не уточняваш какво е теглото на човека. Защото да вдигаш 150 кг при лично тегло 70 кг. е едно, а да вдигаш същите кг. при лично тегло 110 кг. е съвсем друго.
- талия 100 см. не е чак толкова много :) . Мойта беше толкова до скоро, а съм далеч от Пол Андерсън.

Може и да са подробности, ама са важни. А и с този начин, по който си изложил нещата, на практика казваш, че е невъзможно да се постигнат високи резултати без химия. Може и да не могат да се постигнат същите, като с химия, но все пак тези ограничения, които си сложил са доста ниски. Те са по - скоро за хора, занимаващи се между другото за здраве или собствено удоволствие. Реално може да се постигне много повече без химия, ако човек си го постави за цел.



Тема Re: realizmнови [re: П K]  
Авторviper (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 13:10



За ръста има логика. При 190 е ясно че теглото ще е по голямо. Моите данни са по скоро за по голямата маса трениращи. Ръст 190 е изключение. И все пак не мисля че естествено ще постигне 120 кг с 5-6% мазнини.
100 талия е просто много. Всяка симетрична талия е максимум 80 см. Всичко под нея е постижение а не над 80см. Самия арнолд е гонил винаги този размер. При 100 см вече изглежда на меко казано – ранница отпред. Аз при 98 талия изглеждах като бидон макар че ръката ми беше малко под 45.

Естетичната фигура подплатена с мускули е моя постинг . прав си че трябва да се вземат предвид и другите мерки. Ръката я давам само като пример понеже е най популярна .
150 лежанка. – много малко са хорат които съм виждал да я вдигнат без стероиди. Познавах един който с 38 ръка буташе 150 кг обаче не можеше да клекне със 100. Това не е постижение.
Ако е само еднопосочно развитието съм съгласен че може да се стигне до подобни резултати макар че не съм виждал. Ще се изкефя да видя 75 талия мазнини под 7% и 150 лег. Такъв човек ще е просто доказан билдер.
За стив рийвс не ми се спори – мисля че е излишно. Метана се произвежда от някъде 50 те години а стив се е снимал точно тогава. По старите му снимки са пак се повтарям на поредния аматъор. Но аз и като него да съм ще съм горд. Така че напълно уважавам постиженията му. Просто го давам за пример.



Тема Re: realizmнови [re: viper]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано13.09.04 14:46



- имали са стероиди 40-те :-)




Тема всичко е индивидуално!нови [re: viper]  
Автор MA3HbO (юнак чутовен)
Публикувано13.09.04 17:26



С много неща си прав, ама не можа всички под един знаменател.
Има индивиди, които просто се раждат здрави имат си ген, растат лесно, нямат мазнини!
Лично мен ме устройват размерите и формата на Франк Зейн... това е културистът, който винаги ми е харесвал най-много!
Тия добитъци сега хич не са ми по вкуса!

Шапки ДОЛУ!


Тема Re: всичко е индивидуално!нови [re: MA3HbO]  
Авторviper (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 08:13



ok обаче кажи ми как ще стане някой като франк без химия. той се е късал от тироидни хормони за релеф. и аз предпочитам подобен тип физика но ако е пак с цената на здравето .... просто не си струва, понеже вече е извън възможностите на конкуренцията .



Тема Re: realizmнови [re: viper]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано23.09.04 12:13



Sory che pisha na majmunica ama nqmam kirilica -(

znachi saglasen sum s povecheto neshta koito kaza,no spored mene si dosta kraen i nqkoi neshta sa presileni.
Poznavam mnogo hora na rust minumim 190sm koito tezat okolo 90 kg bez da trenirat i izglezdat slabi t.e. nqmat muskuli ili neshto takova.
taka che ako se hvanat da trenirat i si postavat za cel nqma da e nevuzmozno da kachat do 110 i poveche primerno.
viz ako govorim za chovek 175sm da rechem veche e dosta po-trudnno da se kachat tiq kila no ne e i nuzno shoto i 80 kg da sa pak mogat da izglezdat kato dobicheta.
taka che vsichko e otnositelno a na visokite hora po princip i kokalte im mnoo tezat.

za rakata.greg kovach e pochnal s raka 42-43sm predi da pochne da se zanimava s bodilding. Za kakva genetika govorim ? Za tova ne moze vsichki pod obsht znamenatel da postavqsh...

a che nqma naturalni silachi,kulturisti i t.n to e poveche ot qsno.
te v figurnoto parzalqne pochnaha da gi lovqt taka che za kakvo govorime izobshto...

-)))
ama az lichno ne sum fen na mototo: zob do grob ne znam za vas -)


My name is KRIKA


Тема Re: realizm [re: bluefan]  
Авторx3m (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 20:18



Абе сагласен сам и с казаното от Випер и с поправките. Вси4ко което казва6 е верно но просто границите са малко малки. Тва 42-43 см мойе да се постигне без химия при прили4и мазнини. И познавам 4овек които дига 150 без суплементи даже ама е 170 и тежи 90 кг. Ина4е си много прав мои 4овек.........




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.