Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 24.09.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Daite mi savetнови  
АвторBadDog (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 19:56



Predi niakolko dni imah sre6ta s niakaw pi4 i toj se okaza niakaw gaden karatist.Sled sblasaka mi ostana kato spomen 2 puknati rebra i raztegnati suhuviliq na dolnata 4elust.Az sam 115 kg,wdigam ot lezanka 150kg,sgavam biceps s 80kg,a onia be6e okolo 75kg i ne ospqh da mu naprawq ni6to.Kaza mi,da prestana da se zanimawam s gluposti i moze da me nau`i na ne6to.Samo 4e men me kefi kulturizma.Daite niakakav savet kak da prodalza da treniram s 6tangi i da se u4a pri nego,6toto i boq me kefi,a pak 4oveka mi kaza,4e 6tangite me praviat baven i mi syzdavat lyzlivo samo4ustvie.



Тема Re: Daite mi savetнови [re: BadDog]  
АвторNoodle (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 00:53



За6то да не може6 да тренира6 и при него и едновременно с това и култоризъм??? А как има и 115 килограможи каратисти??? Просто ще трябва да промениш приоритетите. Според мен няма проблем.



Тема Re: Daite mi savetнови [re: BadDog]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 10:37



За излишното самочувствие може и да е прав, ама щангите те правят бавен само при неправилни тренировки. Започни да тренираш за сила и мощност с базови упражнения, така ще си увеличиш и бързината. Във всички спортове вече се използват силови тренировки за увеличаване на физическите качества (сила, бързина, издръжливост и т.н. А той те е бил, понеже е имал повече опит и техника, все пак е тренирал доста време, предполагам. Нищо не ти пречи да тренираш и карате и силови тренировки едновременно (забележи, не казвам културизъм), даже според мен така е много по - добре, отколкото само карате (или каквото и да е бойно изкуство).

П.П. Четох съвсем скоро една статия, за това как НЕ трябва да тренират хората, които се занимават с бойни изкуства. Ако разбираш руски, ще я намеря и ще я публикувам тук. Най - общо ставаше въпрос, че не трябва да се тренира както тренират стандартно културистите, понеже при културизма единственото, което има значение е мускулната маса (хипертрофията на мускулите), а всички останали физически качества остават на заден план.



Тема Re: Daite mi savetнови [re: Noodle]  
АвторЖyжy (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 10:39



Ми да. Обаче имаш ли проблем с бързината? Т.е. като човек е по-едър, може да е по-бавен от по-лек от него. По принцип де.



Тема Re: Daite mi savetнови [re: Жyжy]  
АвторЖyжy (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 10:41



Опа, ПК. Не ти видях мнението, за 2 минути.



Тема Re: Daite mi savetнови [re: П K]  
АвторBadDog (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 19:31



4ovekat mi kaza,da spra vaob6te zelezata.6tial da mi pokaze drugi upraznenia za sila.Kaza mi 4e tegloto mi e prekaleno za moiata kostna sistema i pri trenirovki,6te polu4avam pove4e travmi.Ako se otkaza ot kultorizma,6te izgubia vsi4ko koeto sam napravil,a ako prodalza niama da treniram pri nego.Kakvo da pravia?



Тема Re: Daite mi savet [re: П K]  
Авторx3m (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 19:52



Абе 4овек излага6 се бе. Как мойе 4овек който е с 30- 40 кг да те смсже от бой па ако 6те и Брус Лий да е. НЕзнам за теб ама аз само от ули4ните бои6та имам толкова опит 4е тея каратистите могат само да ме4таят. Аз като по-малак тренирах Кик-Бокс ама бех доста слаб и неможах много да прокопсам ама поне ме нау4иха да даржа на бой.Сага сам 100 кг при 188 цм ръст и скоро 6те по4вам пак Кик-бокс. И мен бая ме вле4е боя па и доста 4есто се бия. Аз вместо кардио използвам боксовата след тренировка по към 20-30 мин като луд ама има бая ефект е доста добър. Не 4е се хваля ама малко народ могат да ми излязат.
Па как 6те завар6и боя има огромно зна4ение и психиката познавам един тежи има нема 70 кг. Ама се бие в седмицата по 3-4 пати изял с толкова бой 4е ви е бедна фантазията ама сега е просто реза4ка оба4е аз сам с 30 кг по-тежак от него и просто като се изправим един сре6то друг изглжда сме6но аз сам близо 2 пати по-голе и той се отказва.
Ако иска6 моят савет е Кик-Бокс. 115 кг са малко множко кам 100-105 кг е перфекното тегло което няма да вреди на бързината. Ако издаржи6 поне 1 година и има6 подходя6тата психика ти гарантирам 4е 6те стане6 реза4ка........
Аи с мир и успех при следва6ти схватки..........




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.