Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 15.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Разстройване на кардиодихателният процеснови  
Автор FileO99 (оперативная)
Публикувано12.07.04 22:10



В края на 2001 година забелязах, че нещо не е наред с дишането ми но точно какво и следствие на какъв фактор можех само и единствено да гадая. Имах усещането, че не поемам въздух на пълни обороти и като че ли дишам в силно разредена атмосфера. През цялата 2002 година процесът бавно но сигурно се усилваше, като към края на годината положението започваше да става вече наистина сериозно - налагаше се поне два пъти седмично вечерно време да изпълнявам специални дихателни процедури на открито, за да възвърна за определен период от време способността на организмът си да диша нормално. През 2003 година продължавах да не обръщам внимание на проблемът и в края на годината положението вече беше направо катастрофално до степен, в която нямаше възможен начин създадената опасна ситуация да бъде игнорирана. Почти всяка вечер прекарвах час и половина-два на чист въздух и изпълнявах специални дихателни процедури включващи задържане на въздух над минути и половина, дълбоко дишане, набиране на лост със синхронизирано вдишване и издишване. Сутрин се събуждах усещайки кислородната недостатъчност - колкото и да вдишвах/издишвах въздух дробовете ми просто поемаха една малка част от него! Понякога поемаха повече въздух, друг път количеството беше толкова недостатъчно, че просто не можех нито да тренирам нито даже да мисля пълноценно - усещах как интелектуалното ми ниво се връща в ранното детство следствие острият кислороден недостиг в кръвта… В началото на 2004 година тренировките вече станаха почти невъзможни, наситената с ярост огнена фигура тренираща зверски с пот и кръв беше заприличала на развалена машина подобно на Терминатора на края на филмът. В залата представлявах бледа сянка на това, което бях като сила и интензитет през последните години.

Отначало смятах, че проблемът идва от неправилното дишане по време на сериите, но това се оказа само част от причините довели до катастрофалното положение в края на 2003 година. Става въпрос са един много по-прост пропуск, едно наглед незначително нарушение, което обаче провеждано системно през годините можеше да доведе направо до фатален резултат - къпане с гореща вода преди тренировка! Поради спецификата на месечната/седмичната/дневната програма, в рамките на един обикновен ден са наблъскани задачи, които принципно се изпълняват от обикновен човек поне за една седмица време. Това означава максимална координация и централизация, които могат да се постигнат само с много добро планиране, но както са самото планиране, така и за решаването на отделните разнородни задачи и необходима превъзходна умствена и физическа форма, която може да се придобие само със сериозен спорт. През последните 4 години тренировки успях да изчистя повече от 24 килограма и в много по-голяма степен заприличах на манекен отколкото на фитнес-културист, освен това следствие повишеният тренировъчен интензитет и включването на регулираща кислородният дълг аеробна част след силовите упражнения, успях да постигна освен физическа и известна умствена форма, която доведе до рязко покачване освен на физическото и на финансовото ми здраве. Но в наблъсканата със задачи дневна програма непрекъснато главно поради изключително остра липса на време се допускаше една и съща грешка - зададено рано сутрин къпане преди тренировка. Когато трябва да подписвате договор или да сключвате сделка в ранният следобед вие трябва да сте изрядни във всяко едно отношение - това означава най-вече перфектен външен вид и изключително изострено внимание. Тези две неща се постигат най-вече с интензивни и динамични сутрешни тренировки, в които се изгарят излишните мазнини, уравновесява се кислородният баланс оттам и умствената форма и психиката се стабилизират след десетки тонове желязо в залата. Вън от съмнение след тренировката следва леден душ, който допълнително спомага постигането на перфектна физическа и умствена форма, но преди тренировка? Не може човек да отиде във фитнес залата сутрин рано сънен, немит и в сравнително неугледен външен вид, а след тренировката в рамките на половин час да блесне облякъл стройната си физика в костюм на фона на това, което е бил няколко часа назад със съненият поглед и анцугът в залата. Точно поради тази причина години наред програмирах основното изкъпване рано сутрин между 6 и 8 часа точно преди тренировките, за да постигна някакъв по-висок тонус още преди интензивната тренировка и вредните резултати не закъсняха. Непосредствено преди тежките базови упражнения, някои от които се правят със 120-130 кг щанги сърцето се натоварва с горещият после леден душ и влиза възбудено по време на тренировката още преди да е изпитало многотонните натоварвания в продължение на час-час и половина. Освен това горещата пара под душът също нанася своята вреда като стеснява кръвоносните съдове на дробовете, което неминуемо дава отражение на правилното дишане по време на упражненията, някои от които в пирамидална структура с убийствен интензитет 10-15 секунди почивка между сериите. С течение на времето в резултат на системното разстройване дейността на сърцето и дробовете преди тренировки се стигна до цялостно разстройване на кардиодихателният процес следствие на което тренировъчният процес беше почти блокиран.

Когато осъзнах, че причината се корени не в дробовете а в сърцето и е резултат на системно къпане с гореща вода преди тренировка може би беше последният момент, в който можеше да се направи нещо преди да вляза в болница. Веднага спрях къпането непосредствено преди тренировка(4-6 часа), намалих двойно обемът на тренировките в упражнения и намалих с една трета седмичните тренировки - примерно от 5 на 3 тренировки седмично. Освен това намалих убийственият интензитет, който се измерваше обикновено с 30-40 секундни почивки между сериите - и без това разстроеният организъм вече не можеше да понася такива щурмови натоварвания. Успоредно с това започнах да консумирам по един шоколад преди тренировка и забележете изпушвах по половин цигара след него преди да вляза в залата. Бил съм пушач точно две години и отдавна съм спрял вредните за здравето цигари, но в случая те изпълняват ролята на стабилизатор въздействайки върху никотиновите рецептори на сърцето. Само в разстояние на една седмица успях да си възвърна нормалното дишане и направо се преродих! Разстройството на кардиодихателният процес рецидивира един единствен път, когато отидох на тренировка зимата облечен с дебело поло и балтон. От тогава насам вече почти половин година нямам никакъв проблем с дишането и даже трябва да отбележа, че първите месеци физическата ми форма определено се подобри. Вярно е, че не можах да подобря рекордът си от 110 кг от лежанка постигнат есента на 2003 година в условия на затруднено дишане, но като цяло плътността на тренировъчният процес и качеството на мускулатурата определено се повишиха. И най-важното - успях да реша здравният си проблем без никаква хоспитализация и употреба на вредни лекарствени медикаменти.



Тема Re: Разстройване на кардиодихателният процеснови [re: FileO99]  
Авторzob4o (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 18:25



Abe ti golem doktor se izvadi,be:)Hubavo e,4e si se opravil,samo vnimavai tva avto-le4enie da ne e vremenno i da se preebe6 po-natam.Ne e bilo zle da otide6 na lekar vse pak.Edna malka zabelejka-ot gore6tata voda kravonosnite sadove se
raz6iriavat,a ne se stesniavat.I ne moje6 li da se kape6 s normalna(priatno topla ili hladka) voda,ami vinagi s gore6ta?A da hodi6 v zalata kato reklamno lice na C.Clain mislia,4e e dosta glupovato:)Tam otiva6 da blaska6 zverski,brato,ne na modno reviu!Taka,4e ne se prevzemai tolkova s van6nia vid predi trenirovka.Vij sled tva du6at e zadaljitelen,osobeno v tia jegi:)
Ina4e tva za "..наситената с ярост огнена фигура тренираща зверски с пот и кръв ..." si go biva.Spokoino moje6 da pi6e6 literaturnite razrabotki na nekoia u4eni4ka v progimnaziata:)
Aide jiv & zdrav.



Тема Re: Разстройване на кардиодихателният процеснови [re: FileO99]  
АвторKestrel (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 13:51



Kolega, bez da se obijdash, useshtaneto che ne mojesh da si poemesh dostatachno vazduh v tvoia sluchai spored men e iczialo nervno obusloveno i ako beshe otishal na lekar toi sled kato te naizsledva i ti vzeme dobri pari shteshe da ti go kaje. T.e., kazano na prost ezik subektivnoto useshtane na zaduh ne e svarzano sas niakakvi fiziologichni prichini. Tova che si promenil nachina si na trenirovka i navicite si ti e pomognalo na chisto psihologichesko nivo.
Vrazkata mejdu natovarenia ti grafik i problema ti e v tova che psihicheskoto prenatovarvane (i frustrirane che ne mojesh da postignesh nabeliazanite celi) vodi do razvitieto na po-leki ili po-tejki razstroistva, obiknoveno t.nar. tevojni ili depresivni sastoiania. Naistina moje da si deprimiran bez subektivno da se chuvstvash unil i t.n.
Zatova moiat savet e ako problemite ti se poiaviat otnovo da se posavetvash s lekar.

Za spravka samo - sardechno obusloveniat zaduh e svarzan sas fizichesko natovarvane (t.e. zadahvane pri leki natovarvania). Belodrobnia zaduh, pri mladi hora e svarzan obiknoveno sas astma. Toi moje da se provokira ot fizicheski usilia, no obikoveno e svarzan sas hripove, svirene na gardite i stiagane i nastapva vnezapno. Ako tezi prichini badat izkliucheni to tvoiat zaduh moje da bade prichislen edinstveno kam tezi s nervno-vegetativna etiologia.



Тема Горещата воданови [re: zob4o]  
Автор FileO99 (оперативная)
Публикувано14.07.04 22:19



Точно това обяснява защо една-две цигари на ден ме оправиха за една седмица - горещата вода разширява, цигарите свиват кръвоносните съдове. Поне за период от няколко месеца разбрах от опит какво означава да си старец на младини... Къпя се по този начин, защото така запазвам свежият си вид без да си давам сметка какви последици влече това. Освен всичко къпането преди тренировка е само дребен елемент от цяла система включваща употребата на кофейн, натурални сокове и синтетични витамини за подръжка на перфектна външност, която практически работи 24 часа на денощие, за да е пълноценна. По този начин изглеждам на 19-20 години със стройна фигура и свежо лице, сравнение с наборите ми изобщо няма да има. Накрая обаче ще видим кой кого ще надживее...



А ученичките си водя в леглото



Тема Нищо подобнонови [re: Kestrel]  
Автор FileO99 (оперативная)
Публикувано15.07.04 20:09



За никаква нервна обусловеност и дума не може да става, точно игнорирането на проблемът и опитът той да бъде класифициран като самовнушение можеше най-малкото да ме прати в болница. Не че не страдам от куп самовнушения, който тровят сериозно ежедневието ми но в случая ставаше въпрос за надвиснала опасност, която нямаше повече начин да бъде игнорирана. Промяната начинът на тренировка чрез намаляване броят им от 5 на 3 седмично и изваждане на някои базови упражнения плюс прекратяване на изключително интензивните пирамиди от тежка към лека тежест в комбинация с един шоколад и половин цигара преди тренировка доведе до бърза и осезаема стабилизация на целият кардиодихателен процес в разстояние на около една седмица. Най-точно е да се каже, че се чувствах като прероден. Не се налагаше вече да излизам на открито и да се опитвам да дишам часове наред. Колкото до натовареният график гарантиращ възможно най-динамично ежедневие и психологическото напрежение следствие обективната невъзможност да се достигнат определени дългосрочни цели, същите безусловно развиват обща психоза, която обаче се избива с крайни натоварвания и краен перфекционизъм, което вече влече здравословни проблеми - тоест не става дума за никакво самовнушение а за пришпорване на организмът до краен предел на интензивност. Сърдечният задух появява ли се следствие интензивни натоварвания имайки предвид примерно пирамида за делтовидно рамо от 22,17,15,12,10,5 кг дъмбели съответно 3,4,8,8,8,10 повторения изпълнявани практически без почивка? Да не говорим, че след нея следва пирамида за горно рамо(раменна преса), която започва от 70 кг и свършва на 40 кг. Или половин час интензивен велометър след жестока тренировка последван от горещ/леден дущ? Никога не съм страдал от астма, макар че според мен лично астмата е по-лекият вариант сравнение със сърдечният задух. Все пак притесненията също се явяват фактор но допълнителен не основен. Последният детайл към на който трябва да се обърне внимание е, че по време на дихателните процедури на открито, който се изразяват в задържане на въздух в продължение на 1,5 минути и бавното му изпускане се получаваше освен завиване на свят и "изчезване на образ" и силно сърцебиене. Когато процедурата се повтори 6-8 пъти на вечер дишането сравнително се нормализираше. Всичко това говори за сърдечен не астматичен задух, което според мен прави проблемът още по-сериозен.



Тема Re: Нищо подобнонови [re: FileO99]  
АвторKestrel (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 20:58



Sardechniat zaduh se proiaviava kogato da rechem ne mojesh da kachish dva etaja stalbi bez da spresh za da si pochinesh. Astma oznachava zaduh, v tozi smisal moje da ima i sardechna astma (zaduh). Az govoria za astma v popularnia smisal - kato bolest s belodroben proizhod - daljashta se na spasam na bronchite provokiran ot vanshen factor (alergen, vlajnost, stud, viroza i t.n.).

Tova che se zadahvash kato vdigash znachitelni tejesti e absolutno normalno osobeno kam kraia na seriite i kam kraia na trenirovkata.

Tova che se sabujdash sutrin sas zaduh bez natovarvane govori za chisto nervna etiologia. Imai predvid che nervno-vegetativni razstroistva se prichiniavat i ot zloupotreba s cofein (cofeinovo otraviane) efedrin i dr. podobni. Nachinat po koito ti e minalo sashto potvardjava nerno-vegetativnia proizhod.

Vsichko tova niama znachenie, kato se ima predvid tova che ti e minalo. No za tvoe spokoistvie i za vseki sluchai otidi na kardiolog da ti napraviat kardiograma. Vazmojno e sled grip da si napravil miocardit - vazpalenie na sardechnia muscul, koeto si izostril dopalnitelno sas usilena trenirovka. 99% sam siguren po tova koeto govorish, che ne e tova prichinata, no vse pak ne se ostaviai bez pregled, zashtoto v dalgsrochen plan moje da ti navredi. Ako ti kajat che nishto ti niama na sarceto, tova shte ti reshi i nervnia problem, pone v tozi aspect.

I posledno vse se chudeh na kakvo mi napomnia stila ti na pisane ... Dnes se setih. Mein Kampf razbira se !!!



Тема Този път има локиганови [re: Kestrel]  
Автор FileO99 (оперативная)
Публикувано17.07.04 19:41



Този път обаче има достатъчно издържана логика, която се напасва на обстоятелствата. Принципно кофеинът ме държи от години наред в перфектна умствена форма и обичам преди тренировка да изпия 1 л кока-кола, за да тренирам със значително повече ярост съсредоточавайки максимално върху всяка отделна серия до последен предел. Интензивният велометър минаващ понякога 1000 калории след тоновете в залата и горещият-леден душ наред с натуралните сокове ми гарантират остра като бръснач мисъл, изострена нервна система и перфектен външен вид съчетаващ диалектичната комбинация между сила и финес - широки рамена, напомпани гърди(114 см) и талия като девойка(69 см), стегнат задник и свежо лице. Като прибавим и вечерната домашна тренировка на лоста и воденето на стриктен отчет относно важни и маловажни дейности картината напълно ви се изяснява - водя ежедневие на машина не на човек. Централизираното разпределение на време и парични ресурси предполага крайна концентрация на задачи в ежедневието, за да бъде възможен образователен, спортен и не на последно място сериозен финансов прогрес извън всякакви трудови правоотношения и неангажираност с вредни социални норми, което повечето хора считат за невъзможно особено при днешните социалноикономически условия. А колкото до нервното напрежение просто не искам да пиша до какви натоварвания съм стигал даже и в най-обикновеното ежедневие, само като илюстриран пример преди всяко излизане проверявам поне по 8-10 неща в къщата си дали са в ред и често се налага да се връщам, за да се убедя че всичко е в порядък. Никога не оставям стаята си разхвърляна даже след голямо събиране и никога не излизам с мръсна кола, да не говори за бръснене и намачкани панталони. Отгоре на всичко съм възпитан в дух на краен перфекционизъм и лесно се нервирам даже по най-малки поводи като влизане в дупка с кола или леко изцапване на панталон, а когато някъде се допусне сериозна грешка(в България това става често) светът ми се събира в един червен кръг и моментално избухвам, една колежка даже сподели, че избухването ми изглежда отстрани гледайки ме в лицето“като разграждане на материята”. В такова състояние усещам огромна физическа сила и добивам усещане за абсолютна неуязвимост все едно не съществувам материално и не могат и с танкове да ме спрат. Животът ми през последните години е една жестока експанзия във всички посоки и сфери на развитие, някои от които коренно различни и нямащи почти нищо общо помежду си от научна и житейска гледна точка. И тук следователно говорим за едновременност и динамичност на развитието в принципно несъвместими дейности преследвайки винаги максимален краен резултат. И както винаги по правило успехът винаги идва от върхът на пирамидата - от волята, надолу през яростта на тренировката достигайки перфектна умствена и физическа форма и накрая стигайки до най-рационалното и целесъобразно решение, следствие на което се достига до крайният резултат, който от своя страна прави възможен гореописаният стандарт и разширяване не само материалната база но и на самата личност във всичките й измерения.

Имам доста добри лекари в обкръжението си и смятам да спазя съветът ви стига да намеря време. Лошото е, че в България лекарите са слаби диагностици. Освен това разстроеният кардиодихателен процес бе само един от здравните проблеми причинени от жестоките тренировки, крайната дисциплинираност и стриктното изпълнение на зададените програми доведе до разместване на ставен прешлен на гръбнакът, който за куриоз успях да изправя в домашни условия с 12 серии набиране на лост, 10 минути висене на врата и изпукване на гръбнакът при масажист. Проблемът обаче се връща след две-три тренировки отново и засега не съм измислил метод, на базата на който да не допускам разместването му. Зимно време, когато силата ми и плътността на мускулатурата нарастват осезаемо това води до много леки болки в гърба. Интересно ми е вие какво мислите по този въпрос.

Накрая се ви се чудя как надушихте националсоциализмът след като никъде не издадох политическото си верую? Имам ясно изразен афинитет към всичко немско - от колата до последният по значимост предмет. В интерес на истината все още не съм чел “Моята борба” на Адолф Хитлер, въпреки че разбира се имам книгата. Все повече хора сравняват писанията ми тук в дира или с “Война и мир” на Достоевски или с “Моята борба” на Хитлер. Очевидно и аз ще завърша някога животът си в пламъците на собствената си крайност заобграден от море нерешаеми проблеми.



Тема Кестрел, еваланови [re: Kestrel]  
АвторЖyжy (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 16:22



Ей брат, евала. И аз се чудех какво му е на тоя приятел, но не бих се сетил никога за "Моята борба." Добре, че на такива постинги като неговия се намират и интелигентни отговори като твоя.

Хич не се бъзикам.



Тема Re: Този път има локиганови [re: FileO99]  
АвторOmnadren25O (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 20:15



Brato,ne e zle da potarsi6 kompetentna medicinska pomo6t.Neznam dali ima6 fizi4eski uvrejdania,no psihi4eski ima6 sas 100% sigurnost!Ne te poznavam,no taka kato ti 4eta glupostite,si dosta goliam kompleksar.
Uspeh v psihole4enieto.



Тема Re: do file99 [re: Жyжy]  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано19.07.04 13:16



проблемът с гръбния прешлен е както прост толкова и сложен. ако действително е разместен това би те лишило от възможността д тренираш. по скоро появилата се слабост е резултата от зле поддържан сектор на гръбначния сълб. хиперразгъването е основно движение за укрепване на целия стълб. + набиранията и стречинга ще те вкарат във форма.
дишането - за мен всичко е резултата от претрениране. сам казваш че снамаляване на тренировъчния обем се оправяш. концетрираната силова тренировка е ключът към максимален успех.
за твоите думи по отношение на психологическия ти профил - само ще кажа че живееш в българия. тук всичко е против хората с немска дисциплина, твърдост и позитивизъм. тук е място за диви и варваски отношения. аз съм 1/2 немец и знам какво е да живееш в германия в ред и дисциплина стимулиращи позитивното и креативно мислене. тук това не става поне за момента. а че хитлер е психопат и идиот е друга тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.