Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 21.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема мъже помагайте със съвет  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано25.03.04 09:05



Изчетох доста от темите в клуба ви , но ми се струва,че мненията не са единодушни и сама не мога да взема решение. Ситуацията е следната- 166см/49 кг. 38години- жена съм. Играя тенис активно, но то 2 месеца посещавам и фитнес зала 3пъти седмично. Занимавам се с инструктор , защото не съм веща в този вид спорт. Тренировките станаха доста интензивни( поне за мен) и инструктора ме посъветва да започна прием на хранителни добавки. Спомена креатин, L-глутамин, протеин и аминокисели на прах. Искам независимо мнение от хора занимаващи се активно с фитнес. Кои от тези добваки са ми необходими за сила и енергия и възстановяване на мускулите след тренировка, в каква схема и комбинация. Тъй като съм абсолютно невежа в тази област моля за по-конкретен отговор. Забравих да уточня ,че съм вегетарианка, знам че хранителния режим е важен.Предварително благодаря на отзовалите се!



We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема Re: мъже помагайте със съветнови [re: минaвaщa]  
Авторviper (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 12:11



по принцип всичко което си изброила можеш да вземаш обаче въпроса е дали си струва за постигането на твоите цели. изброените добавки са просто обикновени средства за възстановяване или като активатори на енергия които по принцип вършат работа но твърде индивидуално. или първо оптимизирай тренировката си и диетат си и когато те вече не работят в полза на целите ти добави някой суплемент за да видиш реалния му ефект.



Тема Re: мъже помагайте със съветнови [re: минaвaщa]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 12:57



Каква точно вегетарианка си? При условие че не си 100% тревопасна (веган), нямаш нужда от споменатите неща. Те НЕ помагат за възстановяване на организма...единственото което помага е почивката. Щом ти идват в много тренировките значи трябва да поразредиш. Праховете са за хора на които храната не им стига т.е. тези които искат да качват килограми.

----------



Тема Re: мъже помагайте със съветнови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано25.03.04 13:17



Ово-лакто вегетарианка съм. Според двете мнения е излишно да взимам каквито и да било добавки за да имам повечко сила в залата или да възстановявам мускули след тренировка- или поне аз това разбрах. Прави сте ,че аз нямам за цел да качвам маса и да вая мускули или поне не мускули като тези към които се стремите вие. Определено бих искала да развия малко повечко мускулите на ръцете си , защото ми е необходимо в спорта. За сега благодаря и на двама ви ще се радвам да прочета и други мнения. Представям си колко смешна мога да излгеждам в очите ви , но ще го преживея заради удоволствието да съм наясно струва ли си да взимам хранителни добавки




We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема Re: мъже помагайте със съветнови [re: минaвaщa]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 13:58



Не си смешна. Смешен е "инструктора" ти щом смята че разни прахчета ще оправят грешките в тренировката. Всички тия неща които ги изброи ги има и в млечните продукти и в яйцата (с изключение на креатина). И при условие че се храниш добре нямаш нужда от тях.

----------



Тема Re: мъже помагайте със съветнови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Авторviper (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 15:39



абе не мога да схвана защо някой инструктор дава целия режим на трениране.
всеки е различен няма една програма която да работи за двама човека еднакво. аз лично съставих програмата на жена си обаче вече втора седмица тя започна да тренира по различно просто защото чувства че някои съвети не работят за нея. още джо уайдер или уидър беше казал за инстинктивния принцип.
ролята на инструктура е да дава насоките а не тренировката.



Тема Re: мъже помагайте със съветнови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано25.03.04 17:04



С тези кавички в които постави инструктор , много ме смутиАз живея в провинцията и при нас те не се избиват в жестока конкуренция като в големите градове, да не говорим,че имаме само една, бих казала съвсем прилична зала. Аз мисля,че от заниманията ми в залата има резултат- като имам пред вид какви серии и с какви тежести се правеха в началото упражненията и с какви сега. Определено имам някакъв напредък , ако щете дори и в правенето на коремните преси, които за вас сигурно са детска играчка. Аз всъщност се радвам,че не ми се налага да взимам тези прахчета и да си призная зададох въпроса си с тайната надежда да получа отрицателен отговор, но се чудя, защо така много се шуми около тях тогава? Както и да е инструктора не настоява да ги взимам- аз видях момиче с което почти всеки път се засичаме с какви тежести работи на уредите и много се учудих, защото за мен това са големи натоварвания, та той ми обясни,че тя непрекъснато взимали подобен род стимуланти и затова има такива резултати. Най-вероятно има различни от моите цели.А аз не случайно исках независимо мнение.Благодаря ви ,че ми отделихте от времето си! Желая ви успех в начинанията!



We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема Re: мъже помагайте със съветнови [re: минaвaщa]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 22:25



Споко, и в големите градове е пълно с некадърни инструктори А колкото до това че имаш някакви резултати това е нормално за всеки начинаещ. Първите месеци можеш и маймуна да си вземеш за тренер и пак ще имаш напредък..въпроса е какво идва след това.
Порови се хубаво в старите теми на тоя клуб и най-вече на клуб "Аеробика и фитнес". Не само последните страници ами изръшкай и архива. Ще намериш доста идеи как да си подобриш тренировките. Или поне ще знаеш какви въпроси да задаваш ако нещо не ти ясно.

----------



Тема Re: мъже помагайте със съветнови [re: viper]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 22:31



Ми щото трениращите това искат - нещо готово сдъвкано. Следователно и такива инструктори виреят. Пробвай да говориш със средностатистически посетител на зала за насоки и принципи...ще кима с глава и накрая ще пита "Е добре де, колко серии и повторения да правя за гърди". Ако пък си и наистина инструктор ще питат "Аз като ше си правя сам програмата що да ти плащам на тебе"

----------




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.