Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 03.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови  
Автор vratzacity (admin)
Публикувано15.02.04 17:45



Хай на всички,
та въпрос имам....захванал съм се от 2 седмици насам да посещавам един фитнес клуб, с намерението да сваля някое и друго излишно килце и да позаякна, но ме интересува точно какво е хубаво да ям и какво НЕ за да има ефект от тези посещения... 1,70 съм, 63 кг....дано тази информация стига.. Инструктора казва че ако съм редовен до 4-5 месеца ще има резултат, прав ли е?


Редактирано от vratzacity на 15.02.04 17:48.



Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови [re: vratzacity]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 18:12



Mi tvoeto tqlo moje da obrabotva po okolo 35 gr protein na 3 chasa , gledai da si gi dostavqsh na tolkova vreme.
Che treniora ne ti li kaza kakvo da qdesh?



Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови [re: vratzacity]  
АвторOpaaa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 18:29



Ами яж колкото се може повече.Кво да ядеш яйца,риба,пилешко(пил.гьрди),риба поне 2 пати седмично ами палнозарнест хляб яж,musli(na Nestle sa hubavi),плодове зеленчуци,като отидеш на фитнес сигурно има протеин бар земи си 2-3 аминокислени преди трен. и 1протеинов шейк и 4аминокислени след тренировка не знам какви са ти вазможностите.Ами тренирай 3-4пати седмично и гледаи да се чувстваш добре при всяка тренировка ако ходиш с голямо нежелание значи си претренирал.Наспиваи се
вземай по 1 прот.шейк преди лягане пак казвам ако имаш вазможност ако заедно с мускулите натрупаш мазнини използваи фат бьрнер ами ти си решаваш.



Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови [re: vratzacity]  
АвторOпaaa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 18:32



И да ти кажа тря да тренираш за маса това ще рече 3-4 серии по 6-8 повторения с голяма тежест толкова колктоо можеш да дигнеш 6 -8пати някои инструктори дават по 12повт 4 серии и много упр.



Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям? [re: vratzacity]  
АвторOpaaa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 18:35



Ти си 63мг и искаш да сваляш кг. хехе:)) ами за 6 месеца не знам дали ще стане чудо да са промениш кои знаи колко а пак ако не ядеш :))забрави за големи мускули има и друг вариант ако искаш барзо да станеш корав използвай стероиди.Ами това е



Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови [re: Opaaa]  
Автор vratzacity (admin)
Публикувано15.02.04 18:59



абе явно има какво да свалям като го искам :) а да ходя с нежелание-напротив... относно да ям повече?! хммм, не ми се струва добра идея щото така няма да сваля излишното от задните си части или корема, а напротив... а както всичко ми се лепи. освен това аз не тренирам за да ставам трикрилен гардероб а само малко да придобия форма. Значи ако правилно съм разбрал, пълнозърнест хляб, бяло месо... зеленчуци и плодове... това хубаво ама по-колко от тях??? 10нкс предварително!




Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови [re: vratzacity]  
АвторOpaaa (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 19:45



Ами риба 1консерва днесвно направи си сандвичи с риба,сирене и зеленчуци щ
ще ти даде 6гр.мазнини 30-40гр протеин и 3-4 гр. фибри ами яж по малко ваглехидрати да не напалнейш и яй продукти богати на протеини като изброените а като тренираш и се храниш 3-4 пати на ден някаде ще свалиш килограми ама заедно с тях и мускули.Значи ако искаш да махнеш мазнините се правят много повторения и повече серии(според вазможносите)Ако целта ти катоходиш на фитнес е да отслабнеш тренирай 5 пати седмично по 1.30 и ще отслабнеш доста:)))ама и мускули няма напраиш.



Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови [re: vratzacity]  
Авторshelter (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 19:50



Самите храни не са толкова важни, следи си калориите. Щом ще слабееш - умножаваш личното си тегло по 23-25 и получаваш колко калории горе-долу ти трябват.

Само гледай да хапваш достатъчно протеин (щом си 63кг яж по 125-130г белтъчини на ден) и достатъчно растителни мазнини (ядки, зехтин в салатата, ленено масло, рибно масло...). Набавяй си въглехидратите предимно от плодове и зеленчуци и пълнозърнести храни...
Ако искаш добавки - от безопасните ефективни (донякъде) са Yohimbine и L-Tyrosine. Също приемай и кофеин (200-400мг на ден ще ти е достатъчен, това са 2-3 кафета).
Едно добро съотношение:
35% калории от белтъчини
25% от мазнини (предимно растителни, но и животински си трябват)
40% от въглехидрати

Иначе можеш да пробваш Аткинсовата диета с много мазнини (всякакви) и почти никакви въглехидрати. Ако си заинтересован питай в клуб "Аеробика и Фитнес".

Абе диети всякакви...



Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови [re: Opaaa]  
Автор vratzacity (admin)
Публикувано15.02.04 22:09



аз точно това правя, 5 пъти седмично по около 2 часа! Хубаво казваш, че в край на сметка ще постигна желаните килограми, ама това за мускулите не ми хареса особено... наистина ли докато отслабвам не мога да натрупвам мускулна маса и да си заформя добри ръце, бицепси..трицепси..гърди и.т.н...? аз ходя от понеделник до петък, обикновенно правя 4 серии по 10 повторения за всички мускулни групи със сравнително малко килограми (например за гръб - 25 кг, за бицепс - 10 кг...) освен това непропускам да направя по 3-4 серийки по 10 - 15 коремни преси, после 20 мин на велоергометъра докато съвсем се попотя и стана вир вода, после и 15 мин на степера..бе въобще... не се спирам, но и виждам нечувани резултати за тия нема 2 седмици... цяло кило съм свалил, освен това бицепса се е появил буквално от нищото!




Тема Re: Въпрос на един начинаещ: Какво да ям?нови [re: vratzacity]  
АвторOPaa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 12:21



3пати седмично по 2 часа претренираш 5пати по 2 часа сам си прави извода
Значи тренирай 4пати по 1 час максимим с почивки 40-50сек. яж 4-5 пати и пак ще сваляш мазнини зимаи протеини и фат бьрнери като искаш да стопиш мазнини аи чао:)) за сега




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.