Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 04.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Резултати с HSTнови  
Авторshelter (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 21:33



Ето резултатите ми след 8 седмичен тренировъчен цикъл, използвайки принципите на Hypertrophy-Specific Training:
Ръка: 37 (+2см)
Гърди: 115.5 (+2.5см)
Предмишница: 31см (+1см)
Бедро: 65 (+1.5см)
Прасец: 43.5 (+1см)
Талия: 93 (+2см)
Тегло: 99кг (+5кг)
Ръст: 193см

Всъщност това бяха резултатите след 6 седмици трениране (2 седмици по 15 повт. , 2 по 10 повт. и 2 по 5 повт.). През следващите 2 седмици продължих с по 5 повт. (преди това не бях стигал до отказ, през тези последни седмици започнах...), но не успях да покача размерите освен на талията, тя точно тогава дръпна с 1-1.5см . Е, малко ми дръпна силата де.
Клек правих само през първите 4 седмици, а интересно, че прасеца също ми е порастнал без изобщо да го тренирам. Калориите бяха около 3500-4000 и вземах креатин (по 5г/ден без зареждане).

За следващият път - 6 седмични цикли, да вкарам мъртва тяга в тренировката си и да заменя полулега с флайс, по-малко въглехидрати за сметка на протеина (мисля, че приема ми беше около 1.5-1.6г/кг), да приемам рибено масло и креатин и по възможност повече сън...

Много добра система, най-добрата, която съм изпробвал досега. Доволен съм от резултатите. Смятам да продължа с нея и в бъдеще.



Тема Re: Резултати с HSTнови [re: shelter]  
Авторkuzman (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 22:01



Kato stana vapros i az svar6ih s osemte sedmici HST....dnes be6e poslednata mi trenirovka..........Neznam mai ne6to ne pravih nared....moje bi ne priemah dostata4no vaglehidrati,no vse pak sam dovolen silata mi se ka4i mnogo....nemislq 4e to4no HST ima nai golqmo zna4enie za tova,no leg +10-11kg,klek +25kg martva tqga +18,5kg.....mislq 4e za tolkova vreme tazi sila e dosta doro postijenie.....Drug rezultat be6e 4e dobre se iz4istih....na rakata pribavih 1cm,na gardite 1-2cm,na bedrata 1cm i na taliqta -2......Moje bi pri4inata 4e ne ka4ih dobre ne e samo kaloriite,no i tova 4e vinagi poslednoto povtorenie bilo to 5',10' ili 15' mi be6e max.......Lamq nqkakvi komentari???
Btw Bravo za rezultatite pi4...mislq 4e sa mnogo dobri




Тема Re: Резултати с HSTнови [re: shelter]  
Автор DEFLEPPARD (минаващ)
Публикувано06.12.03 10:39



ne moga da povqrvam 4e na 193sm viso4ina i 99kg teglo ima6 tolkova malki merki...
ina4e sistemata zvu4i dosta zaribqva6to... nqkoi den moje i az da q probvam :)

луд съм мамо, ям паркет!!!


Тема Re: Резултати с HSTнови [re: DEFLEPPARD]  
Автор bluefan (bench press)
Публикувано06.12.03 22:40



е що ? Колкото си по-висок,толкова е по-трудно така,че за мене си е добре...за тоя ръст ебаси :) тва изобщо не е билдерски ръст


...do something for yourself...

Тема Re: Резултати с HSTнови [re: bluefan]  
Автор DEFLEPPARD (минаващ)
Публикувано06.12.03 23:27



abe razlikata na rysta i kilogramite mu e po malko ot 100 i kato se ima predvid 4e kilogrmite sy6to sa blizki do 100.....
opitai se da si go predstavi6...

луд съм мамо, ям паркет!!!


Тема Re: Резултати с HSTнови [re: shelter]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 01:33



Радвам се че ти е харесало ХСТ-то, добри резултати имаш
Между другото, не знам дали съм го казвал вече, но има някои упражнения при които може да правиш негативни серии и без партньор. Например, набирането. Слагаш си някаква тежест на кръста, слагаш една пейка под лоста за набиране, вместо да се набираш се "изстрелваш" от пейката и гледаш да се пускаш "конролирано" т.е. да вложиш сила и да се пускаш бавно а не просто да се пльоцнеш
Нещо подобно може да се направи и при кофичките но не съм го пробвал.
А за крака може да речем на лег-пресата буташ с 2 крака и пускаш с 1. Същото и за прасец.
Та вмесо 2-ри 2 седмици с 5-ци пробвай някои от тия негативните. Може да ти дойдат добре.



Тема Re: Резултати с HSTнови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Авторshelter (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 11:40



Ами правех и негативни на някои упражнения по време на последните 2 седмици, но пак явно нямаше добър ефект. Мисля, че 6 седмични цикли ще ми се отразяват по-добре. Тези седмици ще ходя на тренировки да правя тяга, лег, кофички и набирания (не ги правех през HST-то, защото и без тежест повече от 7-8 не мога да направя). Иначе се водя в SD до 5 януари...

А за Деф Лепърд - Ами аз съм ендоморф и структурата ми е такава, че кокалите ми са тежки. Даже сега май съм 194см (не съм се мерил на ръст от половин година). Имай предвид, че преди една година бях 190-191см и 106кг (чиста сланинеста маса )

Въобще мисля, че вече разбирам зад какво стоят принципите на HST и че наистина обема на тренировката не е фактор, а нарастващото натоварване. Въобще Brian Haycock определено не си е губил времето. Свалям му шапка на пича



Тема Re: Резултати с HSTнови [re: kuzman]  
Автор9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 15:29



Писах ти снощи ама тъпия дир нещо не ми дава да поствам като съм логнат. Та исках само да кажа че резултатите ти са прекрасни и не виждам от какво се оплакваш. Качил си сила, мускули и си свалил мазнини. Кво повече може да иска човек А ако искаш още повече яж повече, но ще качиш и мас..това е.



Тема Re: Резултати с HSTнови [re: shelter]  
Автор9-r-л (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 15:31



5 януари? Тва е яка декондиция
А обема е фактор но трябва да намериш златната среда при която хем можеш да тренираш достатъчно често хем обема не е прекалено голям и да ти пречи на възстановяването.



Тема Re: Резултати с HSTнови [re: 9-r-л]  
Авторshelter (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 21:29



Бе нали знаеш, коледни празници, ала-бала... пък и учене в повечко ми се задава. Така ли иначе имам нужда от декондиция

Е за обема - правех по 1 серия по време на 15ките и 10ките, а при 5ците - по 2. Така май си е ОК, поне за мен.

Иначе съм сигурен, че мога да постигна и доста по-добри резултати - с повечко протеин, контрол над въглехидратите и най-вече сън (налага ми се да ставам в 6:25 всяка сутрин - кофти работа )

Айде със здраве




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.