Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 02.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема help me plsssssssssнови  
Авторnihilitko (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 14:40



mislq da po4na da hodq na fit oba4e nqmam koi da mi napravi programa za tva molq vas za pomo6t ako moje da mi q napravite?



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: nihilitko]  
Автор MuлeH (bars)
Публикувано26.10.03 23:02



Абе приятел ти имаш ли идея от колко неща зависи една програма? Очевидно не. Ще ти направя един списък с въпроси, на които трябва да си отговориш. Като го направиш, се реазрови из интернет, списанията или някоя книжка и сам си намери правилната програма. Не ги степенувам по важност:

1. На колко си години? Ако си под 18 трябва да подходиш по различен начин в сравнение с някой на 22. Същото важи и за напредналата възраст.
2. Спортувал ли си нещо преди това? Какво, как е засегнало дфизическото ти състояние?
3. Имаш ли здравословни проблеми и контузии?
4. Какво точно искаш да постигнеш? Сваляне на килограми или качване, колко точно, главно сила или главно обем, брутална сила или просто тонус и добра форма?
5. Колко време и какви финансови средства можеш да отделиш?
6. За колко време искаш да го постигнеш? Готов ли си на компромиси със здравето в името на по-бързите резултати? (имам предвид пиене на протеини в големи количества и химия)
7. Каква генетика имаш? Какъв тип си като структура на тялото - ендоморф, екзоморф или мезоморф?
8. Готов ли си да спазваш строг режим и извън фитнеса - внимателно контролирана диета, много сън, малко алкохол, никакви цигари? Ако не, силно намалява ефективостта на тренировката, може да стане дори нулева.

Хайде сега кажи ми как може някой да седне и ей така да ти напише програма без да знае нищо за теб. Съвет:
1. Седни и много сериозно се разрови из интернет и списанията, прочети няколко книжки по културизъм. Това НЕ Е ГУБЕНЕ НА ВРЕМЕ! Пести СТРАШНО много загубени в безполезни тренировки усилия.
2. Винаги гледай критично на "страхотните" програми и "гениалните" техники, които разни умници ще ти предложат. Областта е изкл'чително сложна, дори сред професионалистите рядко има едно мнение по който и да е въпрос, а е пълно с разни тъпанари, които се мислят за много знаещи и дават щедро съвети. Проблемът е, че в тази област съветите сможе да са крайно опасни - затова и е желателно ти самият да си подплътен със знания, за да се предпазиш. Няма доказани специалисти, няма сто процентово правилни твърдения. НЯМА система, метод и диета, за които да не съм срещал спорове и различни мнения. Тук идва въпросът как въобще може да се ориентираме.... Сравнявай различните мнения, преценявай си за теб самия. На мен лично това ми е принципа. Другият ми принцип е да избягвам всичко, което крие рискове за здравето - например химията, специални културистични методи като чийтинга (трикови движения за вдигане на повече тежест, при които може да се контузиш лошо) и др. Ако преценя, че една система не крие рискове и излгежда смислена, я изпробвам - пък то си се вижда дали става.
3. Възможни източници на информация
- по сергиите за книги втора ръка може да се намерят доста книжки за смешни пари. НЕдостатък: понякога дават остаряла информация. Обаче могат да послужат като ЧУДЕСНО средство за навлизане в материята, дават добре систематизирани общи познания, има и доста полезни съвети. Аз личнп не съм намирал по-добре подредена и многостранна информация от тази в книгите. Интернет и списанията са по-скоро добавка за мен
- интернет - има тонове информация, но отнема много време да се издири и не е подредена системно. Ако знаеш английски този сайт е безценен - www.bodybuilding.com - огромен е, има ДЕСЕТКИ ХИЛЯДИ страници информация.... и точно това е проблемът. Ако те интересува конкретен въпрос е страхотен, но не става за общо образование, прекалено е подробен.
- форуми - може да се намерят полезни съвети. Само не разчитай прекалено много
- списания (напр. "Олимп")


Хайде успех и недей да задаваш друг път тъпи въпроси.



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: MuлeH]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 12:24



Sus vsichko sum suglasen samo ne s tova che proteina vredi na zdraveto. Ako gresha neka nqkoi da me popravi



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: aaa]  
Автор MuлeH (bars)
Публикувано28.10.03 14:40



1.Протеините (както и много други вещества) се преработват от черния дроб. Според съвременната медицина всяко претоварване на черния дроб се отразява вредно, органът се омастява и цялостно се засяга здравословното състояние на организма.
2.Тази година Британската здравна асоциация (или нещо подобно, не съм сигурн кое беше, но е ГОЛЯМА АВТОРИТЕТНА БРИТАНСКА агенция) официално излезе със становище, че високобелтъчинните диети са изкл'чително вредни и крият рискове от сума ти му заболявания (вкл. рак). Това е много показателно, защото въпросната асоциация се отличавала с изключителна предпазливост при заемане на официални становища.
3. Предполагам, че ти е известно, че в основата на борбата с акнето стоят диетите - общоприет факт е, че състоянието на кожата е силно зависимо от това на черния дроб. ВСИЧКИ диети целят облекчаване на въпросния орган и (!) освен избягването на захарни продукти (особено шоколад) се изразяват в лека храна и ограничаване на месото и белтъчините. Да не говорим за приемане на протеини допълнително.
4. Ако сухата теория не ти харесва, мога да дам и конкретен пример. Баща ми е бивш професионален спортист и дълги години се е движил заедно с българския национален отбор по щанги и с лекоатлетите. Според него всички тренъори са твърдели, че големите количества протеини, приемани от спортистите, напълно им размазвали черния дроб и били ИЗКЛЮЧИТЕЛНО вредни.

- някои уточнения -
- говоря изцяло за приемането на протеини като допълнителен суплемент и / или тъпченето с по 1-2 кг месо и литри мляко дневно. Разбира се, те осигуряват по-бързи резултати, но за мен това е недопустим компромис със здравето. Нещо повече - някои културисти (напр. Майк Менцер, бивш мистър "Юнивърс") твърдят, че теорията за тъпченето с протеини е манипулация на заинтересованата фитнесиндустрия. Според тях не е нужно да поемаш повече от около 1гр. протеини на килограм лично тегло. Разбира се, никой не спори, че с повече белтъчини се напредва повече - просто може и с по-малко, без да си преебаваш здравето.
- при протеините отрицателните ефекти се изразяват доста по - бавно (обикновено), отколкото при химията, затова и не им се обръща толкова внимание. Ако приемаш няколко месеца до една година умерени количества най-вероятно нищо няма да ти стане, но с увеличаването на времето и количествата рисъкт нараства. Аз лично не искам въобще да поемам такива рискове, но това си е въпрос на личен избор.
Дерзайте



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: MuлeH]  
Автор Clenched_Fist (Shut up'n squat)
Публикувано28.10.03 20:56



МилеНе,

От високите дози протеин (примерно 3-4-5 грама на кг тегло) може да си скапеш бъбреците (примерно), ма да ти замине черния дроп ми звучи чиста фантастика. Бъди така добър да разясниш за какво точно става въпрос, иначе твърдението ти си остава необосновано лично мнение ...



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: MuлeH]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 00:45



Искаш ли да се хванем на един бас. Аз залагам квото искаш на едно от 4-те:
а) Въпросната авторитетна "агенция" която цитираш въобще не съществува
б) ако съществува никога не е излизала със такова становище
в) ако е излизала няма никакви доказателства и изследвания по въпроса
г) ако има доказателства, става въпрос за някакви кошмарни количества протеин които никой нормален човек не изяжда

Също залагам произволно количество пари на следните:
а) Майк Менцер никога не е препоръчвал да се яде 1гр/кг протеин
б) ако е препоръчвал, той самият никога не е спазвал това нещо

Има изследвания които доказват, че абсолютният минимум за човек който иска да качва мускулна маса е 1.8г/кг протеин. Да се твърди че това е "тъпчене" и че такива количества са вредни за черния дроб, бъбреците или каквото и да било е просто смешно.



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Авторnihilitko (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 15:09



milen e prav!!! ne pro4etah cqloto 6ot me marze6e ama e vqrno 4e proteinite sa vredni 1-vo se izpolzvat sqkvi himii (estestvenno vredni) za da se sahrani tozi protein v svobodno sastoqnie 2-ro predi da vzima6 protein organizma ti e sviknal da zima opredelena doza proteini i izvednaj ti priema6 nqkolko kratno pati pove4e preteini koito organizma ti ne moje da razgradi za normalno vreme sautvetno tuka se vklu4va 4erniq drob i taka...ne sam go obqsnil dobre 6ot tva ne mi e specialnost oba4e zemete nqkoi knijka na taz tematika i 6te vidite ili pitaite nqkoi po razbira6 (nqmam predvid nqkoi trenior kulturist ili razni takiz nqkoi profesor v sautvetnata oblast primerno :))



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: nihilitko]  
Авторnihilitko (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 15:11



i otnosno tva dali nqkoi e izlqqql s takoz izevlenie ili ne mn qsno 4e ne e ili ako e to e bilo oprevargano za otricatelno vreme se pak predstavete si kolko pari 6te zagubqt firmi-te koito proizvejdat i prodavat proteinite s logoto i mototo 4e sa absolutno bez vredni



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор MuлeH (bars)
Публикувано30.10.03 18:33



Ламя, аз НЕ ТВЪРДЯ, ЧЕ СЪМ АВТОРИТЕТ по какъвто и да било начин. Просто излагам лично мнение, а то е изградено след споделяне на опит с баща ми (който ме светна за мнението на тренъорите в силови спортове) и набавяне на информация от различни източници. Това за изказването на Майк Менцер - освен ако бодибилдинг. ком не публикуват фалшива информация, така е. Не знам дали той самият го е спазвал, но го твърди. Мойто изчисление може би не е точно, но е приблизително. ТОй казва 0.6 грама на фунт, смятай си го ако не те мързи. Това на агенцията не си го спомням точно коя е, защото е прочетено във вестниг "Сега" преди няколко седмици. Или "Сега" лъжат - а за такава новина не виждам защо ще го правят, или е така. Освен това повечето обективни теми, свързани с диетологията, потвърждават, че многото белтъчини са си вредни - и под много разбирам над 100-150 гр. дневно. Нямам намерение да се ровя, за да ви давам конретни източници, не ме засяга здравето на някой друг. Аз лично нямам никакъв интерес да ви убеждавам за това, то си е ваша работа - позаинтересувайте се, попрочетете. Но не от източници, свързани с бодибилдинг индустрията, а от обективни медицински издания. Ако не съм прав, кажете защо и ще видим. Може и така да е, но много се съмнявам.

Редактирано от MuлeH на 30.10.03 18:35.



Тема Re: help me plsssssssssнови [re: MuлeH]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 23:02



az do sega sum izpil 3kg super mass i 1.5 kg biogame pro 85 tova shte mi se otrazi li po nqkakuv nachin na zdraveto i v kakvi kolichestva trqbva da se piqt za da ne sa vredni ili minimalno vredni :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.