Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 24.09.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: muskuli vs. intelekt ?!?нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано16.10.03 14:00



не съм мислел задълбочено за ефкта на тежкото трениране върху интелекта но все пак винаги съм се възхищавал на Насър че владее поне според списанията 7 езика а пък е едно огромно животно.



Тема Re: muskuli vs. intelekt ?!?нови [re: beastie]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 22:32



Ам че то и мис Българиите правят яко пари но рядко се случва някоя от тях да интелигентна да не говорим за природно



Тема Re: muskuli vs. intelekt ?!?нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор beastie (Млад Снайперист)
Публикувано18.10.03 02:25



е сега ако ше си говорим сечено мога да кажа , че на миските мъжете им са доста по-масивни от повечето български културисти



Тема Re: Ставанови [re: File99]  
Автор Kiana ()
Публикувано20.10.03 17:22



File99, като прочета нещо написано от теб, после 1 седмица ми е кеф :>

Редактирано от Kiana на 20.10.03 17:23.



Тема Re: Ставанови [re: Kiana]  
Автор beastie (Млад Снайперист)
Публикувано21.10.03 15:56



пък ако легнеш с него , мацка сигурно цял месец ше ти е кеф



Тема Re: Ставанови [re: File99]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано22.10.03 13:19



Ти що не се отдадеш на науката бе пич?

u can run, but u will only die tired



Тема Re: Ставанови [re: File99]  
Авторyavore (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 17:12



Че не можеш да си и масивен и умен е статистически факт, но не и научен.

Твоята теория за кислородния глад е интересна но не е вярна.

1во - bodybuilding- a е анаеробен спорт, а не аеробен - тоест изсква много по малко кислород отколкото бягане 800м примерно (дисциплините 100м и 200м също са повече анаеробни и затова спринт'орите са доста по масивни)

2ро - по същата логика алпинистите, лекоатлетите, колоездачите (при тях кислородния недостиг е най-силно изразен) трябва да са най-големите тъпанари сред спортистите - а това очевидно не е така

Теорията която аз подкрепям е тази за нарушения хормонален баланс.
Тоест много зоб = много тъп.
Съществуват ред ендокринни заболявания свързани с хипер-произвоство на определени хормони. Например акромегалия - свръх производство на хормон на растежа. При повечето такива заболявания са налице сериозни смущения в интелектуалното развитие.

Все пак аз лично съм се убедил по емпиричен път, че тежките физически натоварвания вредят на интелекта. Смятам, че всеки който някога е комбинирал тежки тренировки с усилено умствено напъване (примерно изпити) сам се е убедил в това.



Тема Re: muskuli vs. intelekt ?!?нови [re: DEFLEPPARD]  
Автор spider4o™ (fnac)
Публикувано25.10.03 12:58



Хах, на вратата на един фитнес (май в Овча Купел беше) има табелка: "По-добре як и тъп, отколкото само тъп."


Ъ!

Тема Киана, ела в клуб НЛОнови [re: Kiana]  
Автор File99 (Оперативна 1ца)
Публикувано25.10.03 23:14



След като ти харесват постингите ми ела в клуб НЛО или Астрономия, където публикувах най-качественият си постинг с обем 28 страници на Word касаещ изключително интересна материя на границата между традиционната наука и мистиката. После ще ти е кеф поне 1 месец ако не и повече...



Тема Повечето не се й осъзнаватнови [re: x3m]  
Автор File99 (Оперативна 1ца)
Публикувано25.10.03 23:25



В какъв смисъл повече - повече като количество тренировки или повече като тренировъчна тежест? Всеки човек си има определена норма тонаж, която с оглед както здравословното си състояние, така и умственият си статус не е целесъобразно и бих казал безопасно да преминава. Има една определена точка, след която настъпва пречупване в периферната нервна система на билдера и той образно казано става тъп когато кислородният баланс е драстично нарушен, което достатъчно се отразява на умствените му способности. Технологията за излизане от това положение най-опростенчески казано е базирана на няколко елемента, най-важният от които е кофейнът. Положението обаче значително се усложнява, когато се влиза и излиза от състояние на кислороден глад повече от един път седмично какъвто е случаят с мен, а не както се предполага излизане един единствен път. Повечето от хората, които много сериозно тренират се намират постоянно в умствено затъпяване и просто не могат да се осъзнаят като в някакъв подъл сън, ако един единствен път успеят да разбият бариерата на сетивността около себе си веднага ще се осъзнаят в какъв опасен капан са попаднали и вече е въпрос на правилно планиране, за да могат почти всеки път да излизат обратно ако се налага и по два пъти седмично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.