Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 27.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема protein i raztejнови  
Автор viper (without LIMITs)
Публикувано01.10.03 13:06



според т. нар. авторитетни изследвания се оказва че при 0.8гр/кг тегло имаме отр. азотен баланс. при повишаване на протеина до 1.46 се достига до равновесие а от там нататък до 1.76 регистрираме полож. азотен баланс т. е. растеж.
еднократния прием не трябва да надвишава 50гр.
излиза че ако си 100кг. трябва да приемаш 176гр/ден
въпроса е колко трябва да вземеш ако искаш да станеш 110 .
други капацитети твърдят че е необходимо мин по 2,5/кг за да растеж.
олимпиите вземат по 350 - 500
грег ковач по 800
има и по 1кг.
явно от значение е и дали си на стероиди.
все пак питам аз по колко приемате вие?
лично все още не съм установил количество за себе си!
при мен приема на въглех е решаващ докато протеина не.



Тема Re: protein i raztej [re: viper]  
Автор ana1og (builder)
Публикувано02.10.03 14:10



За да станеш 110кг трябва да ядеш повече отколкото изразходваш. Приема на протеин трябва да е съобразен със сегашното ти тегло, а не с теглото-цел. Яж колкото се може повече и приемай толкова белтъци колкото можеш да си позволиш. Не се умира от предозиране на протеин. Аз се старая да приемам поне по 2гр/кг, но това невинаги е възможно, така че - колкото мога. 500гр дневно е безумна доза - бъбреците ти ще се скъсат от работа и ще пърдиш. Да приема на стероиди увеличава усвояемостта на протеини.



Тема Re: protein i raztejнови [re: viper]  
Авторshelter (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 22:01



Това според мен се установява чрез експерименти със самия себе си. На някои места съм чел, че 2.2г/кг тегло е минимума за растеж, другаде пък се твърдеше, че абсолютния максимум, който тялото може да усвои е 1.4г/кг :)

Аз също още не съм открил, но пак гледам да хапвам колкото се може повечко... но пак не стигам до повече от 160-170г (тежа 94кг). А и колкото повече чиста мускулна маса имаш (не просто килограми) от толкова повече протеин имаш нужда.

Истината е нейде по средата, но всеки трябва сам да открие за себе си...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.