Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 27.04.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема DALI IMA TAKOVA CHUDO VBG?  
АвторVlN (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 03:21



Zdravejte,
Tarsia si uchen chovek poradi slednoto neshto.Iskam da se zanimavam aktivno sas sport, no imam tejko kasogledstvo.Chesl sam tuk tame, che dori v tezi sluchai ima sistemi, koito pozvoliavat da se vdigat umereni tejesti bez da vzemesh da si otlepish retinata, dokato go pravish.
Ima li niakoj info kam kogo moga da se obarna po tezi vaprosi?
Shte sam vi adski blagodaren, naistina!
THANKS



Тема Re: DALI IMA TAKOVA CHUDO VBG?нови [re: VlN]  
Автор Bum-Bum (pitbul lover)
Публикувано11.04.03 12:45



sto ne ides v nqkoq o4na klinika i da popitas. tq retinata moje da se otlepi i pri napulno zdrav 4ovek dokolkoto znam. a tova tejko kusogledstvo ne moje li da se opravi s operaciq?

nonya bizzz


Тема Re: DALI IMA TAKOVA CHUDO VBG?нови [re: Bum-Bum]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 14:37



Мисля, че при тежко късогледство май вероятността е по-голяма да се отлепи ретината.



Тема Re: DALI IMA TAKOVA CHUDO VBG?нови [re: VlN]  
Автор bluefan (синфен)
Публикувано11.04.03 20:21



Ами аз също съм късоглед ама не кой знае колко около -0.70.Освен това имах кератит на лявото око /който не знае кво е тва да знаете,че е мноооого гадно/

Та тва беше преди 2 години...аз тренирам сериозно от година и половина и не се щадя...абе яко си помпам.И аз акто тебе се чудех дали това няма да доведе до нещо кофти ама да ти кажа поне за сега /чукам на дърво/ всичко си е ок...е май късогледството се увеличава по малко ама тва си е главно от многото часове пред компютъра и други такива простотии.

Та точно за тва си правя чат пат профилактични прегледи в частна клиника /най-вече заради кератита/ и нема някакъв проблем от тренирането,така ми казаха де...ама на 2-3 месеца е хубаво да се преглеждаш


СИНЯ ГОРДОСТ

Редактирано от bluefan на 11.04.03 20:23.



Тема Re: DALI IMA TAKOVA CHUDO VBG?нови [re: VlN]  
АвторMилeн (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 22:43



Ако си до 5 диоптера не е толкова опасно да се занимаваш с бодибилдинг. При 7-8 (ако под това разбираш тежко късогледство) вече е доста опасно да не се отлепи ретината - не невъзможно, но си поемаш една стабилна доза риск. Със сигурност трябва да вдигаш с по-леки тежести, най-добре поне 12 повторения да можеш да направиш, но не знам... Съветът ми е:
1. Прецени дали си готов да поемеш риска, ако си 7-8.
2. Прави повече упражнения със собствената тежест на тялото. Опция са и пружините. Ако си достатъчно упорит, с лицеви опори, кофички, набирания, клякания и коремни преси можеш да постигнеш прекрасни резултати и тяло, което за много хора ще е по-добро от това на "добичетата".
4. Добиче не можеш да станеш, това просто го забрави.
5. Избягвай упражнения и натоварванмия, при които усещаш силен приток на кръв и пулсиране в главата.
Баща ми е тренирал със 6-7 диоптера и не му се е отлепила ретината, но е било само една година, та не знам. Освен това не е хващал щанга, само пружини, гири и пудовка. Така че не е невъзможно, НО! Задължително се консултирай с лекар, при това със сигурност да е добър! И още нещо - с плуване, бягане и колоездене можеш да се занимаваш съвсем спокойно, така че спортът никога няма да е забранена зона за теб. Cheer up!



Тема Thanks, Milene!imash li ideaнови [re: Mилeн]  
АвторVlN (Нерегистриран)
Публикувано13.04.03 16:51



dali , kogato bashta ti e treniral e polzval niakakva literatura po vaprosa ili pone dali si e pozvoliaval koremni presi.
MIslia si , che i te sa dosta riskovi za retinata, poneje se poluchava dosta naprejenie pri izvarshvaneto im.
Az sam s -8 i 10 dioptara.S lehsti sam i niamam problem s vijdaneto, no kato se opre do temata, kojato discutirame sega i mi se stazhva.
Thanks pak!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.