Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 13.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Фолиева Киселина - Витамин B9  
Автор Osogovetz (Serpens)
Публикувано06.05.02 07:37



Понеже гледам интерес има, пък ефект няма...

Фолиевата киселина е водоразтворим витамин от групата на витамините B.
Известна е още като птероилглутаминова киселина, Цитофол, Фолацид, Витамин М...
Тя участва в пренасянето на метилови групи, синтез на пурини и пиримидини, които са основата на нуклеиновите киселини. Косвено участва в синтезата на холин съдържащи фосфолипиди.

Това може да ви звучи неясно - какво всъщност прави фолата?
Ми, казано просто - подобрява белтъчната синтеза, засилва клетъчното делене, еритропоезата например. Спомага за усвояването на желязото и други работи прави...
Ако имате анемия, това е добър избор...
Обаче, има слаб ефект, ако се взима сама. Затова я комбинирайте с B12...
Ефект има - пил съм я, и продължавам. Цикълът на приемане е 30 дена.
При високи дози не е установена токсичност, но все пак не прекалявайте!
Дневната доза е 10-20 микрограма, обаче поради лошата резорбция, трябва да се взима повечко - между 100-200 микрограма.
Четох някъде, че при бременни може да се пие и до 1 милиграм...

Една таблетка има 0,005, което е доста повечко, но това не ми пречи да пия по шест-десет на ден.
Комбинирайте обаче с B12!!!


Fiat Lux!

Тема Re: Фолиева Киселина - Витамин B9нови [re: Osogovetz]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 10:42



Добре, ама как знаеш че ефекта е точно от тая комбинация? Нищо друго ли не пиеш?



Тема Re: Фолиева Киселина - Витамин B9нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано06.05.02 11:17



И без Б12 би трябвало да свърши работа ама дози от по 100 мкг ми се виждат малко неикономични...
и друго - защо да се взима на цикъл? Насищане ли става или заради черния дроб?



Тема Eee...нови [re: Jacket]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 06:15



Bez B12 ima dosta po-slab efekt...
Na cikyl se wzima, 6toto wsqko ne6to, koeto pie6, makar i bezwredno trqbwa da se pie na cikli... Po-dobre se ponasq ot organizma, ima po-golqm efekt...
I za6to neikonomi4ni?
Az imam 4udesni rezultati ot priemaneto i, da, wzimah ne6to drugo, no aminokiselini...
Sega, ako nqkoi kaje, 4e aminokiselinite sa mi pomognali da ti4am powe4e - ne wyrwi nqkaksi, nali?

Po princip nqma wredno wliqnie, taka 4e moje6 spokoino da q pie6 i s meseci.
Nasi6tane winagi se polu4awa, efekta otslabwa. Winagi! Stawa taka...



Тема Re: Фолиева Киселина - Витамин B9нови [re: Osogovetz]  
Автор CherniqМодератор (ranen taliban)
Публикувано07.05.02 16:34



Фолиевата киселина намалява риска от инсулти
Автор: БТА
7 Май 2002, Вторник, 13:54


Храната, богата на фолиева киселина, известна също с названието витамин В9, намалява с 20% риска от инсулти, сочат резултатите от американско изследване, публикувани в сп. "Строук".
Участниците в изследването били разделени на две групи. Доброволците от първата група ежедневно приемали поне 300 микрограма фолиева киселина, а участниците от втората група - 136 микрограма фолиева киселина. Изследователите установили, че за хората, които консумират храна, богата на фолиева киселина, рискът от инсулти намалява с 20%, а рискът от сърдечносъдови заболявания - с 13%.

Голямо количество фолиева киселина се съдържа в цитрусовите плодове, доматите, зелените зеленчуци /спанак, маруля, броколи/, птичия и говежди черен дроб, яйцата. Резултатите от изследването ни потвърждават препоръките на Американската асоциация за изследвания върху сърдечните болести, според която хората ежедневно трябва да приемат 400 микрограма фолиева киселина, отбелязва д-р Лидия Бацаро от Ню Орлиънс, щата Луизиана, един от авторите на изследването. Изследването е обхванало 9764 души на възраст между 25 и 74 години.






Тема Re: Eee...нови [re: Osogovetz]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 00:58



Е, едва ли аминокиселините са ти помогнали да тичаш повече но са ти помогнали да качиш маса (предполагам). Всъщност нали b9 + b12 е за маса? Ти сам каза, че комбинацията ускорява белтъчния синтез.



Тема Re: Eee...нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 06:11



Kakto kazah, te stimulirat belty4niq sintez, no te mnogo ne6ta go stimulirat...
Towa, koeto prawi B9 i B12 e stimul za proizwodstwoto na krywni kletki - po-to4no 4erweni krywi kletki (eritrociti)...
S powe4e se ti4a powe4e... Powe4e wyzduh, powe4e rabota...



Тема Re: Eee...нови [re: Osogovetz]  
Автор CherniqМодератор (ranen taliban)
Публикувано08.05.02 21:23



pffuuuuuu kak me izkushavash da si prasna guza



Тема Re: Eee...нови [re: Cherniq]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано08.05.02 23:05



недей




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.