Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 20.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Упражнения за седалищните мускулинови  
Автор bluefan (син фен)
Публикувано28.03.02 22:13



Обща характеристика

Основният представител на мускулите на седалището е големият седалищен мускул. Неговите основни функции са да отвежда крака назад и да го сгъва в тазобедрената става. Седалището е единственият мускул, чийто обем не бива да се увеличава. Целта е мускулът да се запази малък, но изчистен от мазнини. Затова няма упражнения, целящи увеличаването на масата на седалището. То се натоварва при упражненията за крака и при тези за кръст. Утежнението при тях е и от четирите типа - на тялото, на щангите, на гирите и на машините. Не забравяйте, че вашата цел не е да натоварите седалището така, че да расте. Натоварването трябва да е малко, така че да поддържа мускула в добра, изчистена от мазнини форма. Ето и описанието на четирите типа упражнения.


Описание на упражненията.

Упражнения със собствено утежнение

Това са различните видове клякане (предназначени главно за краката), повдигането на краката от лицев лег (по корем) и хиперикстензията (натоварваща и кръста). И двете са добри упражнения за седалищните мускули, като влияят върху оформянето и стягането им и ги изчистват от излишните мазнини. Добре е да се изпълняват към края на тренировката. Повдигането на краката от лег по корем е също чудесно упражнение, изгарящо мазнините в седалището. Ако го включите към края на тренировката, няма да сбъркате


Упражнения с щанги
Това са различните видове клекове, мъртвата тяга и навеждането на тялото с щанга на раменете. Тези упражнения работят основно за краката или кръста. При клековете седалището се натоварва повече, когато клякате до пълно сгъване на коленете. При останалите упражнения с щанги то се натоварва винаги. Само че трябва да внимавате да не го натоварите така, че да го накарате да расте. Специално за него наблегнете на повечето повторения с по-малка тежест. Изключение прави мъртвата тяга, която можете да правите и с повечко тежест. Тя "прибира" издадените назад седалищни мускули и е добра за тези, на които дупето "стърчи" назад.

Упражнения с гири (дъмбели)
Те са същите като упражненията с щанги. Разликата е само в използваното утежнение. Спокойно можете да редувате упражненията с гири и тези с щанги, като спазите формулата - малка тежест и повече повторения. Изключение прави само мъртвата тяга, където можете да си позволите повечко тежест.

Упражнения на машини
За натоварване на седалището се използват две машини - за лег-преси и за Хакен клек. Те са създадени основно за бедрата, но засягат и седалището. Ще го натоварите по-силно, ако сгъвате краката повече и използвате по-голяма тежест. Но тъй като нашата цел е да натоварим седалището по-слабо, най-добре не сгъвайте краката прекалено много.

Как да изпълняваме упражненията?
При упражненията за седалището има риск от травми в кръста или в коленете. Особено при неправилно изпълнение те лесно стават факт. Освен това при неправилно подбиране на тежестта има опасност да развиете големи седалищни мускули, което е некрасиво и нежелателно. Вижте съветите за правилно изпълнение, за да избегнете неприятностите.

Изпълнявайте сериите с по-малки тежести и повече повторения, когато искате да натоварите седалището. Така то ще изглежда естетично, ще бъде стегнато и оформено.
Когато изпълнявате упражнения за крака (клекове, лег-преси), не се отпускайте докрай. Освен че натоварвате коленете, вие натоварвате и седалището и ще го накарате да расте, а това е нежелателно.
Избягвайте резките движения. Те натоварват силно кръста (съотв. коленете)и могат да доведат до травмиране на тези области. Изпълнявайте упражненията с равномерна скорост и подбирайте внимателно тежестта.
Преди упражненията загрявайте добре. Никога не започвайте с голяма тежест - увеличавайте я постепенно. Не забравяйте, че травмите се получават много лесно и могат да ви извадят от строя за дълго време.

Скрийте се защото BLUE POWER ще ви помете!!!


Тема Re: Упражнения за седалищните мускулинови [re: bluefan]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано28.03.02 23:29



Мерсим за информацията

Мама им деебааа на всички нещастни педали от "Електроснабдяване" София


Тема Re: Упражнения за седалищните мускулинови [re: bluefan]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 00:44



Страхотна информация!!! Безценна!!!
Даже ме наведе на една мисъл (а аз не мисля често ) - почнах да се чудя дали и аз да не препиша нещо от сайта на Жеков, че да се направя на знаещ



Тема Re: Упражнения за седалищните мускулинови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано29.03.02 01:18



Той ако го беше преписвал пак доста работа щеше да свърши
Помниш ли като ни бяха заляли с информация?

Мама им деебааа на всички нещастни педали от "Електроснабдяване" София


Тема Ебати....нови [re: Cherniq]  
Автор MA3HbO (юнак чутовен)
Публикувано29.03.02 10:14



То пък щото е основна мускулна група. Направи бицепси и трицепси, пък после мисли за седалищни мускули.

Шампион съм на жмичка.


Тема ******нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор bluefan (син фен)
Публикувано29.03.02 13:39



Аз да съм казал,че това съм го писъл аз???Този клуб е за културизъм и има хора(не толкова знаещи и добре-осведомени като тебе),които не знаят за сайта на Жеков,не си ли се замисял?



Скрийте се защото BLUE POWER ще ви помете!!!

Редактирано от Cherniq на 29.03.02 13:58.



Тема Re: ******нови [re: bluefan]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано29.03.02 13:59



Ъми да беше копирал целия сайт бе пич

Не отправяй нападки към редовните посетители

Мама им деебааа на всички нещастни педали от "Електроснабдяване" София


Тема Re: ГЛУПАК!!!нови [re: bluefan]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 14:01



Виж сега, в преписването от чужди сайтове обикновено няма нищо лошо стига да си посочиш източника, което ти не си направил. Така щеше да осведомиш далеч по-добре тези дето са неосведомени, и които ще могат да посетят сайта на Жеков и да научат и нещо друго освен за седалищния мускул. По начина по-който си пльоснал инфото единственото, което мога да си помисля е, че искаш да се направиш на знаещ. Да не говорим, че форумът е предимно място за общуване и обсъждане на вече написани/известни/нови неща а не просто за копиране на информация от едно място на друго.

П.С. По-добре научи как се пише думата "ТЪПАК" преди да я използваш



Тема Re: ГЛУПАК!!!нови [re: bluefan]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано29.03.02 14:05



>>>> <<<<<

Dragi mi sin madurko,
vij sega az vlizam v toq club ot pove4e ot godina moga da ti kaja 4e site-a na Jekov e bil mnogokratno spomenavan tuk!!! ama naistina mnogokratno!!!
posledno predi okolo sedmica mu be6e otdelen cql thread (znae6 li gi tiq slojni dumi ve rezak?)

i za6to vseki nov idiot koito se domykne tuka po4va da mi diga giri nasre6ta makar 4e 4etiridesetaka ot leg go zatiskat ujasno silno!!! >>> emi
kato si nov tuk myl4i si malko be maa mu deba!!! i tuk trqbva li da ti 4etem paste-vanite raboti ot nqkoi site??? >>> emi imam si rabota >>> ne6ta kato idvam tuka da gledam gluposti i da si gubq vremeto >>> ne6ta i da se obqsnavam s tapanari!!!


i vikam 4e e kraino vreme da napravim tuka edin FAQ "Kak se polzva forum!"
az o6te sega 6te napi6a na4aloto


1. kato informaciqta si q nameril nqkade iz neta se dava link!!! i se pi6e ne6to ot sorta na "Zdraveite, vidqh taq statiq na men mnoo mi haresa a vie kvo 6e kajete za neq i pr." >>> po tozi na4in pesti6 tvoite usiliq, usiliqta na si4ki koito 6te go 4etat tova i nai-ve4e ne pylni6 hardovete na dir-a s ne6ta koito gi ima i na 100 drugi mesta


silno se nadqvam 4e si me razbral pravilno

Коцетой, Джекитой... Уиляп... уицтрой сей... Бърже!!!


Тема Re: ******нови [re: Cherniq]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 14:07



Нямаше нужда да го редактираш Все пак аз сварих да видя кво е написал и не съм толко шокиран И по-нецензурни неща са ми казвали




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.