Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 03.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Упражнения за седалищните мускули  
Автор bluefan (син фен)
Публикувано28.03.02 22:13



Обща характеристика

Основният представител на мускулите на седалището е големият седалищен мускул. Неговите основни функции са да отвежда крака назад и да го сгъва в тазобедрената става. Седалището е единственият мускул, чийто обем не бива да се увеличава. Целта е мускулът да се запази малък, но изчистен от мазнини. Затова няма упражнения, целящи увеличаването на масата на седалището. То се натоварва при упражненията за крака и при тези за кръст. Утежнението при тях е и от четирите типа - на тялото, на щангите, на гирите и на машините. Не забравяйте, че вашата цел не е да натоварите седалището така, че да расте. Натоварването трябва да е малко, така че да поддържа мускула в добра, изчистена от мазнини форма. Ето и описанието на четирите типа упражнения.


Описание на упражненията.

Упражнения със собствено утежнение

Това са различните видове клякане (предназначени главно за краката), повдигането на краката от лицев лег (по корем) и хиперикстензията (натоварваща и кръста). И двете са добри упражнения за седалищните мускули, като влияят върху оформянето и стягането им и ги изчистват от излишните мазнини. Добре е да се изпълняват към края на тренировката. Повдигането на краката от лег по корем е също чудесно упражнение, изгарящо мазнините в седалището. Ако го включите към края на тренировката, няма да сбъркате


Упражнения с щанги
Това са различните видове клекове, мъртвата тяга и навеждането на тялото с щанга на раменете. Тези упражнения работят основно за краката или кръста. При клековете седалището се натоварва повече, когато клякате до пълно сгъване на коленете. При останалите упражнения с щанги то се натоварва винаги. Само че трябва да внимавате да не го натоварите така, че да го накарате да расте. Специално за него наблегнете на повечето повторения с по-малка тежест. Изключение прави мъртвата тяга, която можете да правите и с повечко тежест. Тя "прибира" издадените назад седалищни мускули и е добра за тези, на които дупето "стърчи" назад.

Упражнения с гири (дъмбели)
Те са същите като упражненията с щанги. Разликата е само в използваното утежнение. Спокойно можете да редувате упражненията с гири и тези с щанги, като спазите формулата - малка тежест и повече повторения. Изключение прави само мъртвата тяга, където можете да си позволите повечко тежест.

Упражнения на машини
За натоварване на седалището се използват две машини - за лег-преси и за Хакен клек. Те са създадени основно за бедрата, но засягат и седалището. Ще го натоварите по-силно, ако сгъвате краката повече и използвате по-голяма тежест. Но тъй като нашата цел е да натоварим седалището по-слабо, най-добре не сгъвайте краката прекалено много.

Как да изпълняваме упражненията?
При упражненията за седалището има риск от травми в кръста или в коленете. Особено при неправилно изпълнение те лесно стават факт. Освен това при неправилно подбиране на тежестта има опасност да развиете големи седалищни мускули, което е некрасиво и нежелателно. Вижте съветите за правилно изпълнение, за да избегнете неприятностите.

Изпълнявайте сериите с по-малки тежести и повече повторения, когато искате да натоварите седалището. Така то ще изглежда естетично, ще бъде стегнато и оформено.
Когато изпълнявате упражнения за крака (клекове, лег-преси), не се отпускайте докрай. Освен че натоварвате коленете, вие натоварвате и седалището и ще го накарате да расте, а това е нежелателно.
Избягвайте резките движения. Те натоварват силно кръста (съотв. коленете)и могат да доведат до травмиране на тези области. Изпълнявайте упражненията с равномерна скорост и подбирайте внимателно тежестта.
Преди упражненията загрявайте добре. Никога не започвайте с голяма тежест - увеличавайте я постепенно. Не забравяйте, че травмите се получават много лесно и могат да ви извадят от строя за дълго време.

Скрийте се защото BLUE POWER ще ви помете!!!


Тема Re: Упражнения за седалищните мускулинови [re: bluefan]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано28.03.02 23:29



Мерсим за информацията

Мама им деебааа на всички нещастни педали от "Електроснабдяване" София


Тема Re: Упражнения за седалищните мускулинови [re: bluefan]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 00:44



Страхотна информация!!! Безценна!!!
Даже ме наведе на една мисъл (а аз не мисля често ) - почнах да се чудя дали и аз да не препиша нещо от сайта на Жеков, че да се направя на знаещ



Тема Re: Упражнения за седалищните мускулинови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано29.03.02 01:18



Той ако го беше преписвал пак доста работа щеше да свърши
Помниш ли като ни бяха заляли с информация?

Мама им деебааа на всички нещастни педали от "Електроснабдяване" София


Тема Ебати....нови [re: Cherniq]  
Автор MA3HbO (юнак чутовен)
Публикувано29.03.02 10:14



То пък щото е основна мускулна група. Направи бицепси и трицепси, пък после мисли за седалищни мускули.

Шампион съм на жмичка.


Тема ******нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор bluefan (син фен)
Публикувано29.03.02 13:39



Аз да съм казал,че това съм го писъл аз???Този клуб е за културизъм и има хора(не толкова знаещи и добре-осведомени като тебе),които не знаят за сайта на Жеков,не си ли се замисял?



Скрийте се защото BLUE POWER ще ви помете!!!

Редактирано от Cherniq на 29.03.02 13:58.



Тема Re: ******нови [re: bluefan]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано29.03.02 13:59



Ъми да беше копирал целия сайт бе пич

Не отправяй нападки към редовните посетители

Мама им деебааа на всички нещастни педали от "Електроснабдяване" София


Тема Re: ГЛУПАК!!!нови [re: bluefan]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 14:01



Виж сега, в преписването от чужди сайтове обикновено няма нищо лошо стига да си посочиш източника, което ти не си направил. Така щеше да осведомиш далеч по-добре тези дето са неосведомени, и които ще могат да посетят сайта на Жеков и да научат и нещо друго освен за седалищния мускул. По начина по-който си пльоснал инфото единственото, което мога да си помисля е, че искаш да се направиш на знаещ. Да не говорим, че форумът е предимно място за общуване и обсъждане на вече написани/известни/нови неща а не просто за копиране на информация от едно място на друго.

П.С. По-добре научи как се пише думата "ТЪПАК" преди да я използваш



Тема Re: ГЛУПАК!!!нови [re: bluefan]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано29.03.02 14:05



>>>> <<<<<

Dragi mi sin madurko,
vij sega az vlizam v toq club ot pove4e ot godina moga da ti kaja 4e site-a na Jekov e bil mnogokratno spomenavan tuk!!! ama naistina mnogokratno!!!
posledno predi okolo sedmica mu be6e otdelen cql thread (znae6 li gi tiq slojni dumi ve rezak?)

i za6to vseki nov idiot koito se domykne tuka po4va da mi diga giri nasre6ta makar 4e 4etiridesetaka ot leg go zatiskat ujasno silno!!! >>> emi
kato si nov tuk myl4i si malko be maa mu deba!!! i tuk trqbva li da ti 4etem paste-vanite raboti ot nqkoi site??? >>> emi imam si rabota >>> ne6ta kato idvam tuka da gledam gluposti i da si gubq vremeto >>> ne6ta i da se obqsnavam s tapanari!!!


i vikam 4e e kraino vreme da napravim tuka edin FAQ "Kak se polzva forum!"
az o6te sega 6te napi6a na4aloto


1. kato informaciqta si q nameril nqkade iz neta se dava link!!! i se pi6e ne6to ot sorta na "Zdraveite, vidqh taq statiq na men mnoo mi haresa a vie kvo 6e kajete za neq i pr." >>> po tozi na4in pesti6 tvoite usiliq, usiliqta na si4ki koito 6te go 4etat tova i nai-ve4e ne pylni6 hardovete na dir-a s ne6ta koito gi ima i na 100 drugi mesta


silno se nadqvam 4e si me razbral pravilno

Коцетой, Джекитой... Уиляп... уицтрой сей... Бърже!!!


Тема Re: ******нови [re: Cherniq]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано29.03.02 14:07



Нямаше нужда да го редактираш Все пак аз сварих да видя кво е написал и не съм толко шокиран И по-нецензурни неща са ми казвали



Тема Re: ******нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано29.03.02 14:14



Виж "вчера 150 кила ме затиснаха и ми се еба майката на гърдите" няма да го редактирам, но личните нападки колкото и да са безобидни не си струват вниманието

Мама им деебааа на всички нещастни педали от "Електроснабдяване" София


Тема Ха-ха-ханови [re: achko]  
Автор bluefan (син фен)
Публикувано29.03.02 22:17



Виж сега:

Първо не съм "нов идеот,който се домъква тука и дига гири насреща,макар,че четиридесетката от лег го затискат ужасно силно"

Не казвам,че съм някой гардероб,на който фитнеса му е смисъла на живота.Напротив преди 4 месеца започнах да се занимавам с този спорт защото мисля,че подържа много добре тялото,а и съчетан с плуване развива много.

Второ: Какво значи: "като си нов тук мълчи си малко мама му деееба"???
Точно защото съм нов считам за уместно да задам въпросите,които ме интересуват защото това е клуб "културизъм" нали,не авто-мото...

Трето: Да, грешката,че не посочих източника на информация е моя и се извинявам.Не знам защо обаче ТИ реши,че аз се правя на много знаещ???Честно да ти кажа и през ум не ми е минавало,че може да си помислите,че аз съм го писъл онова аз краката при положение,че щом сте запалени по културизъм няма начин да не сте попадали на онзи сайт.
Стори ми се интересно и подходящо за клуба и го постнах,но явно страдаш от комплекси или чувството ти за хумор в случая не беше удачно.

Надявам се,че няма да спориме за тъпи неща повече

Поздрави

Скрийте се защото BLUE POWER ще ви помете!!!


Тема xe xe xe... dyr*oнови [re: bluefan]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано29.03.02 22:38



pyrvo... mi na takyv mi mqza6

vtoro... idva6 tuka po4va6 da paste-va6 nqkvi raboti ot tvoe ime >>> ta da zamqza6 na po-znae6t ei taka >>> avtoritet4e da si napravi6 v club4eto i na si4koto otgore otiva6 da se opyva6 na starite ku4eta... hmmm >>> i kato si nov 6a 4ete6 arhiva >>> sy6to taka kato si nov nqma da spamva6 >>> 4ete6 4e da vleze6 v 4as a ne da puska6 posting ot roda na "kvo e tva protein be?" i posle da se dyrli6 ... a da i za malko da propusna mnogo e hubavo kogato vie novite si sednete na gyzovete i si zadadete si4kite smotani vyprosi v edna tema a ne da mi puskate na den po 4 >>> tva ne se otnasq samo za teb...
treto... kato kopira6 ne4ii 4ujd trud nai-otdolu pi6e6 4ii e!!! a ina4e izvinenieto se priema

i kat za posledno da ti kaja 4e nikvi komplexi nqmam

Коцетой, Джекитой... Уиляп... уицтрой сей... Бърже!!!


Тема Re: ******нови [re: Cherniq]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано30.03.02 00:28



Хехе.... Черен, сега ми дойде на ума, че ако наистина караш по тоя начин и едно мнение на Стоун няма да остане нередактирано



Тема Re: ******нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано30.03.02 00:55



На Стоуна вече съм му свикнал. Не го забелязвам докат тегли майни

Сигнатурата в отпуска


Тема Re: xe xe xe... dyr*oнови [re: achko]  
Автор bluefan (син фен)
Публикувано30.03.02 14:36



приличаш ми на отхвърлен от някой фитнес клуб поради некадърност,но айде да не те връщам към миналото...

Скрийте се защото BLUE POWER ще ви помете!!!

Редактирано от bluefan на 30.03.02 14:37.



Тема Re: xe xe xe... dyr*oнови [re: bluefan]  
Авторtechni (Нерегистриран)
Публикувано03.04.02 23:13



i vuobshte mislish li da kaash adreza??!!
99% sum siguren 4e ne e ot Jekov 6toto celiq sam go 4el i sam si smuknal pone polovinata




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.