Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 07.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема За и против протеините  
АвторEдвa зaпoчнaл (Нерегистриран)
Публикувано03.03.02 10:34



Първо честит ви национален празник на всички.

Бих искал да чуя мнението ви по следния въпрос:
Съвсем отскоро тренирам (месец и нещо) без да взимам протеини, като целта ми е да кача маса, и в началото имах напредък само от храна - от 68 кг станах 74 за две-три седмици, но напоследък не мърдам откъм тегло. По принцип съм слаб тип и трудно трупам килограми (ръста ми е 183). Единствената причина поради която досега не исках да взимам протеини е съмненитето, че те са нещо противоестествено, и страха че дори и минимално мога да си навредя на здравето. Искам да чуя мнението ви дали допълнителното по-голямо количество чисти белтъчини могат да имат някакъв (какъвто и да е) негативен ефект върху организма. Да спомена че ако ще вземам подобни работи, ще бъде нещо качествено (препоръчаха ми Musashi) - имам финансовата възможност.
Става въпрос само и единствено за протеини - никакви химии и тем подобни.

Ще се радвам и да чуя някакво мнение относно подобряване на усвояемостта на белтъчините - ясно е че колкото и да се тъпчеш може да се превърнеш в машина за преобразуване на белтък в лайна ако не се храниш правилно.

Особено много разчитам на мнението на "големия брат" bigbro



Тема PROTIVнови [re: Eдвa зaпoчнaл]  
АвторSTONE COLD (Нерегистриран)
Публикувано03.03.02 11:16



VISH SA MOI COVEK.SEKI TUKA SHE TI KAZE CE NIAMA PROBLEMI ZA PROTEINA.AZ EDINSTEN NE SUM NA TOVA MNENIE.TOVA NESHTO PO-EDIN ILI DRUG NACIN TE UVREZDA,MNOGO SUM PISAL PO TAIA TEMA I CESNO DA TI KAZA VECE MI PISNA ,A PA I ME MURZI.SPIRANETO NA KACVANETO E ESTESTVEN ZASTOI.PRODULZAVAI DA TRENIRASH I DA SE HRANISH PRAVILNO I EFECTA SHE DOIDE.NE BURZAI,HORATA SA KAZALI"BURZATA KUCKA SLEPI GI RAZDA".UVERIAVAM TE CE AKO KACISH NORMALNO,BEZ HIMII EFECTA SHE E TRAEN I NIAMA DA IMASH STRANICNI PROBLEMI.AZ SUHTO IMAM FINANSOVI VUZMOZNOSTI,PIL SUM GI TIA RABOTI,I NAI-CISTOSURDECNO I ISKRENNO TE SUVETVAM DA NE SE ZANIMAVASH S GLUPOSTI.POVECETO KULTORISTI ZIMAT TAKIVA RABOTI CE PROTEINA VUOBSHTE NE GO BROIAT ZA HIMIIA ,A TOVA NE E TOCNO TAKA.PLUS TOVA AKO GO VZEMESH NEGO,SHE ZEMESH I DRUGI RABOTI.NEIZBEZNO E-ZNAM OT OPIT.HORATA LESNO NADUSHVAT KINTITE , USETAT LI CE GI IMASH,EZEDNEVNO SHE SE PROBVAT DE TE CICAT-DNESKA PROTEIN,UTRE SHE TI KAZAT-ZEMI GO I TVA BE TO SUSHTO E BEZVREDNO,OT NEGO SE POLUCAVA DEI KVO SI,SUPER E ETC.
TA TAKA MOI COVEK,AKO SHTESH ME SLUSHAI,NAI ISKRENNO TIKAZVAM PO-DOBRE SI NAPRAVI NESHTO ZA TEBE(ESTESTVENO),OTKOLKOTO ZA TURGOVCITE NA HIMIA.KATO NE E ESTESTVENO TI SHE GO IZSERESH ILI IZPIKAESH I PAK SHE SI PRI TIAH,CATKASH LI.
TVA E OT MEN,RESHAVASH SAM.
USPEH



Тема Re: За и против протеинитенови [re: Eдвa зaпoчнaл]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя ()
Публикувано03.03.02 12:06



Вижте сега и двамата, малко почвам да го приемам навътре когато ми говорят за естествени и противоестествени неща. Ако някой иска да живее "естествено" може да спре да си мие зъбите, да си зареже компютъра, да се установи в някоя пещера и да се изхранва от лов и земеделие. За добро или за лошо ние отдавна не живеем "естествено" и трябва да се примирим с това. Протеина е синтезиран продукт също като захарта, само че тия които казват че протеина е вреден съм сигурен, че в същото време си лапат сникърси на поразия. Също както ако прекалиш със захарта и с протеина ще си имаш проблеми при злоупотреба. Само че никой не е умрял от това, че сутрин пие кафе с лъжичка захар. Сигурен съм и че няма случай човек да е умрял заради това, че сутрин е пиел по 30гр протеин. Да изпиеш 30гр протеин е като да изпиеш 1л мляко. Разликата е само в удобството, няма да ги усвоиш по-добре нито ще натрупаш повече мускули, просто ще ти е по-удобно. За да качиш мускулна маса ти трябват около 2гр протеин на кг телесно тегло. Ако можеш да си ги осигуриш от храната не ти трябват протеини на прах. Ако си зает човек, нямаш възможност да се храниш често тогава сигурно 1-2 протеинови шейка ще ти дойдат добре.
Не се тъпчи, просто гледай да не оставаш гладен дълго време.
За по-добра усвояемост има 2 варианта:
1) Чести хранения (5-6 пъти дневно по възможност)
2) Стероиди

Ако спазваш по-горните условия за храненето и дълго време нямаш напредък значи проблема е в начина ти на тренировка.



Тема Re: За и против протеинитенови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
АвторEдвa зaпoчнaл (Нерегистриран)
Публикувано03.03.02 12:22



Наистина ли увеличения брой хранения с нормални порции е достатъчно условие за добра усвояемост ? Аз по-скоро имах впредвид комбинирането на храните.

Определено мисля че имам воля ако започна да вземам протеини да е с мярка, без да се увличам. Много пъти са ми казвали че е важно в началото да се натрупа маса, а в последствие (след 1-вата година) няма голям смисъл да се пият протеини освен ако не си състезател (аз определено нямам намерение да ставам такъв, просто искам да премахна хилавия си вид).

Може би е добре да спомена че следвам диета от сайта на Жеков, сутрин овесени ядки и яйца, после кисело мляко, на обяд телешко със салата, преди тренировка плодове и ядки, след тренировка плодове и протеин, който сега замествам с извара, на вечеря пилешко или друго месо с някакво вариво (ориз, леща, боб) и после хлебец и малко плодове.

Как мислите, достатъчно ли е ?

В сравнение с предишния ми начин на хранене сегашното си е направо тъпчене за мен, в началото имах малки неразположения, но вече май взех да свиквам Даже ще взема малко да си увелича порцийките.



Тема Re: За и против протеинитенови [re: Eдвa зaпoчнaл]  
АвторEдвa зaпoчнaл (Нерегистриран)
Публикувано03.03.02 12:51



Ами като поразрових по-старите теми видях че bigbro е писал специално по темите и за това дали са вредни протеините, и за храненето на трите отделни типа хора.



Тема Re: За и против протеинитенови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано03.03.02 16:11



Бих допълнил, че е хубаво поне 40% от дневния прием на протеини да е от протеини на прах. Така усвояването става много по-лесно.

Аман от приятели


Тема Re: За и против протеинитенови [re: Eдвa зaпoчнaл]  
АвторSTONE COLD (Нерегистриран)
Публикувано03.03.02 22:40



HRANISH SE DOBRE.TRENIROVKATA TI SIGURNO KUCA NESHTO.PRAI TEZKI SERII S MALKO POVTORENIA.
LAMIATA DOBRE TI DAVA PRIMERI,AMA TI SAM SI PREMISLI,MEZDU KAFETO I PROTEINA IMA GOLIAMA RAZLIKA. PLUS TOVA KAZAH TI CE AKO POCNESH PROTEINA NEIZBEZNO SHE POCNESH I DRUGI RABOTI.VSEKI ZNAE ,CE SAMO OT PROTEIN,EDINSTVENO LAINATA SHE TI STANAT PO-GOLEMI.VSEKO DRUGO TVURDENIE E LUZA.POCNESH LI PROTEINA POCHVASH I DRUGITE RABOTI TVA E.



Тема Въпроснови [re: Eдвa зaпoчнaл]  
Автор Majesty (Дивак)
Публикувано03.03.02 22:49



Здравейте ,
Моят въпрос е следния : Аз вземам соев изолат(соево брашно).Това същото ли е като да вземам протеини ?



Тема Re: Въпроснови [re: Majesty]  
Автор CherniqМодератор (taliban)
Публикувано03.03.02 23:24



Abe ebi mu maikata. I az imam u nas takova chudo deto go piq ponqkoga. Ne e hubavo tova da ti e osnovniq protein koito piesh, no e hubavo da go piesh. Za sujalenie usvoqemostta mu e okolo 60%
Za kolko pari go vzimash, kolko procenta e i otkude go vzimash?

Inache ako qdesh qica e sushtoto kato da vzemash protein. Ako piesh mlqko pak taka. Ako qdesh pileshko pak e sushtoto kato da vzimash protein

Аман от приятели


Тема Да викаме ли линейките?нови [re: STONE COLD]  
АвторOsogovetz (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 02:28



Щото нещо явно си прегрял... Кво му е опасното на протеина?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.