Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 22.05.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Интервална тренировка?нови  
Автор Nameless (уморен)
Публикувано09.01.02 13:31



НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КАКВО Е ТОВА ЖИВОТНО????



Тема znam kolkoto mi trqbvaнови [re: Nameless]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано09.01.02 13:39



izpolzva se za topene na maznini i ot atleti koito trqbva da sa izdryjlivi... men ne me interesuva izob6to 6toto nqma kvo da topq...

Лиджанка, ойбръчтане, клек, подуука. Децет тоня четири кръгя за трийцпет минути... Барже!!!


Тема Re: Интервална тренировка?нови [re: Nameless]  
Автор9-glvata lamia (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 01:33



Гледам тука мноо дискутирана тема стана т'ва interval training-a. Понеже и аз си нямах понятие реших и взех, че се пообразовах. И тъй като съм мноо готин, реших да пообразовам и вас (ако искате де). Ето ви 2 линка:



Разбрахте ли сега какво ВСЪЩНОСТ е interval training? Е, готови ли сте за тренировка? Лява ръка, дясна ръка, лява ръка, дясна ръка...


А сега нещо сериозно:


Соррри, всичко е на английски

Елия, ако си още тук, бих искал да те попитам - имаш ли някакви наблюдения за сравнение на ефективността на interval training
и обикновената аеробна тренировка (такава с ниска интензивност)?



Тема Re: Интервална тренировка?нови [re: 9-glvata lamia]  
Автор Nameless (уморен)
Публикувано10.01.02 14:05



Благодарско...така или иначе не разбрах кво точно е това чудо, английския ми не е нещо забележително.Сигурно ще е нещо невероятно ефективно и ако може да ми го разясниш малко.Така, като за простосмъртен.



Тема Re: Интервална тренировка?нови [re: Nameless]  
Автор9-glavata lamia (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 14:47



Ами, ще се опитам да ти обясня това което прочетох. Иначе може да има някои подробности които аз не знам, а и авторът не ги е включил в статията. Значи, нещата изглеждат така - interval training-a го правиш 3 пъти в седмицата в почивните дни (дето не тренираш с тежести). Авторът е дал пример с бягане но може и да пробваш с друго - велосипед да речем.
Започваш с 4 минутно бягане като редуваш 30 секундни интервали джогинг и спринт - 30с джогинг, 30с спринт, 30с джогинг, 30с спринт и т.н.
Така първите две тренировки от всяка седмица, на третата увеличаваш бягането с 1 мин. Така продължаваш 8 седмици като на 8-та трябва да си достигнал до 15 мин бягане. Вероятно към последните седмици ще ти се наложи да включваш и известни интервали само ходене тъй като натоварването е сигурно доста голямо.

Предимството на този вид тренировка е, че в сравнение с обикновената аеробна тренировка продължава много по малко, а и в никакъв случай няма да ти стане скучно. Казват, че ефективнстта е същата както при аеробна тренировка с ниска интензивност но доколко това е истина не мога да ти кажа. Затова и попитах Елия дали тя има някакви наблюдения за това. Във всеки случай сигурно ще пробвам тъй като и на мен скоро ще ми се наложи да топя сланини



Тема Re: Интервална тренировка?нови [re: 9-glavata lamia]  
Автор eлия ()
Публикувано11.01.02 02:15



Вземи си регистрирай ника...ще можеш да получаваш лични бележки...
Дай e-mail за да ти кажа мнението си по въпроса който ми зададе.



Тема Re: Интервална тренировка?нови [re: eлия]  
Автор achko (K`va titla, be?)
Публикувано11.01.02 13:17



mi tai dai I 4e mnogo q e sram

Лиджанка, ойбръчтане, клек, подуука. Децет тоня четири кръгя за трийцпет минути... Барже!!!


Тема Re: Интервална тренировка?нови [re: 9-glavata lamia]  
Автор Nameless (уморен)
Публикувано11.01.02 14:28



Така...
1.Ебаси идиотщината.
2.Аз предпочитам да бягам или плуване, но това вече си е до човека.
3.Три тренировки седмично- не бих казал че това е средно напреднал,(както пише Елия) но...........ами ако тренирам 3+1?
4.Мисля че това можеше да го напише и Елия когато я попитахме, ама нейсе.

Като го изпробваш пиши дали е имало резултат



Тема Re: Интервална тренировка?нови [re: eлия]  
Автор Lara_ (бейби)
Публикувано11.01.02 18:49



Елия,
моля те би ли разяснила за всички какво точно е interval-training?
Мен живо ме интересува, т.к. се опитвам да преодолея мързела си към аеробната тренировка.
В залата умора нямам, но стигне ли се до джогинг или аеробика ............. хич ме няма




Тема Re: Интервална тренировка?нови [re: Nameless]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя ()
Публикувано12.01.02 14:49



Защо смяташ, че е идиотщина? Ти бягал ли си "наистина"? Имам предвид джогинг повече от 30-40 минути. Аз съм стигал до продължителност от 60-70 мин. и след такова бягане се чуствам прекрасно. Но нещата съвсем не стоят така ПО ВРЕМЕ на самата тренировка и една от причините е, че по някое време просто започваш да умираш от скука. Особено ако се въртиш на едно и също място (обикаляш стадион да речем). Мистълта, че всъщност не отиваш наникъде започва да те изнервя доста. Така, че идеята да съкратя едночасовия маратон на 15 минути ми допада много. Единствения недостатък който виждам е нуждата от непрекъснато зяпане на часовника за да си отмериш 30-те секунди. Също и голямото натоварване но предполагам, че в края на краищата ще свикнеш с него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.