Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 30.04.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Pomosht?!?  
Автор Enna ()
Публикувано29.11.01 19:39



Predi okolo niakolko dena pochnah da se zanimavam s djoging.Bez problemi stignah do 7 obikolki na igrishteto pred bloka mi - 5 biagane,razdeleni s dve barzo hodene.Ot dva dena obache,shtom se opitam da biagam i poluchavam adski bolki v stapalata i v praszite,nai veche v ahilesa.Bolkite se prostirat i nagore kam bedrata i sa tolkova silni che se prinuzdavam da prekasna trenirovkata si.Niakoi moze li da mi kaze eventualna prichina i kak da se spravia s tiah?Ne iskam da prekasvam trenirovkata si..darza da si stegna figurata pone malko predi praznizite.




Тема Re: Pomosht?!?нови [re: Enna]  
Автор Osogovetz (Serpens)
Публикувано30.11.01 06:26



Съжалявам, че ще те разочаровам, но твоя случай е доста чест...
Има стотици книги изписани за джогинга... Трябваше да почетеш малко.
Купър е доста добър в тая област... Ако си чувала за теста на Купър...
Това, което си направила е една типична грешка.
При доктора идва пациент:
"Докторе, имам следния проблем. Започнах с тичане, като още в началото пробягвах големи разстояния. Скоро обаче почнах често да се уморявам, не можех да довърша тренировката. Мускулите започнаха да ме болят, заедно с това и ставите. Всяка мисъл за тичане ми става просто противна..."

"Как да ви кажа. Много хора в един или друг момент решават, че трябва да тичат. Те започват без програма, без идея какво искат да постигнат, дори без идея как се тича. Тичат и установяват, че им е лесно в първите дни от тренировката да избягат много, но скоро нещата се променят.
Тялото не е свикнало да понесе такова натоварване, защото не е тренирано.
Това, че издържа един-два дни е нормална стресова реакция. Както знаем, при стрес човешкото тяло може да постигне чудеса.
След това идват болките, или просто не можете да избягате колкото преди.
И се чудите какво става...
...Става това, че се почва от малкото и се стига голямто... Въпросът колко малко, какъв период на нарастване на разстоянията, колко често да бягаш, не е въпрос на тая тема.
Но ти си сбъркала... Джогинга не е за подценяване...
Почини, почни отново, но не бягай толкова много...

Fiat Lux!


Тема Blagodariaнови [re: Osogovetz]  
Автор Enna ()
Публикувано30.11.01 12:07



za saveta.Shte se nalozi da si popromenia malko rezima.



Тема Re: Blagodariaнови [re: Enna]  
Автор old_moon ()
Публикувано30.11.01 13:00



eh eh eh...
povecheto ste taka..
reshila da otslabene za praznicite
i to ne tochno da otslaben, ami i da se stegne.
prosto zabravi che shte go postignesh za praznicite.
trenirai uslieno, davai se pochivka, koita vsyshtnost da oznachava vyzstanoviavane za teb.
trenirai nezavisimo dali shte ima praznici skoro, dali idva letnia sezon i shte triabva da pokajehs dupeto sys celulit i uvisnalite si ryce. i t.n.
spri s pienete i pusheneto, ako gi imash tezi poroci..
nabliagai na technostite i ne se typchi, kato prase.
iaj chesto, no po malko.
vajnoto e postoianstvoto, a ne zora za 2-3 sedmici.
uspeh s modeliraneto na tialoto ti :)

no pain - no gain



Тема Re: Blagodariaнови [re: old_moon]  
АвторKobra (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 10:26



EE, ne si prav, ima dostatuchno vreme do praznicite, za da uspee da se stegne.
I za edna sedmica moje da postigne minimalen efekt.
Shte pochaka da i mine muskulnata treska i posle po-poleka.
A inache za drugoto imash pravo.



Тема Re: Blagodariaнови [re: Kobra]  
Автор old_moon ()
Публикувано03.12.01 11:47



batko, kak shte se stegne za 1 sedmica, kato pyrvia efekt sled ostslabvaneto e otpusnatost, zashtoto kojata ne syumiava tolkva byrzo da se sybere i mnogo hora se otkazvat po tova vreme. A tochno tova triabva da preodoleiat i posle idva stiaganeto. Govoria za jenite.

no pain - no gain



Тема Re: Blagodariaнови [re: old_moon]  
АвторKobra (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 14:37



Nee, az sum jena
Tya ima predvid styagane, ne otslabvane.
Ami az kato byagam ne otslabvam, daje napulnyavam, stavam po-nabita. No se styagam. A sam pitala, zashto ne otslabvam, no sa mi otgovaryali, che to purvo taka stavalo, no pri redovno byagane okolo 1 mesec shte zapochna da slabeya, koeto mi se struva neshto nelogichno i ne 1, ami 2 meseca nyama takuv rezultat.



Тема Re: Blagodariaнови [re: Kobra]  
АвторBrin (Нерегистриран)
Публикувано05.12.01 20:55



V sa6nost zavisi kakvo razbira6 pod bjgane.Ako bjga6 po-dalgi razstojanija sas sigurnost 6te po4ne6 da slabee6, a kakto bi kazal na6ijat prijatel OLD MOON, zavisi i s kakvo i kak se hrani6.



Тема Re: Blagodariaнови [re: Brin]  
Автор old_moon ()
Публикувано06.12.01 12:19



hehe
sheguvai se ti
Mi to viarno che navsiakyde go spomenavam i vednyj me nalegnaha da obianiasniavam...

no pain - no gain



Тема Re: Pomosht?!?нови [re: Enna]  
Автор bigbro ()
Публикувано06.12.01 17:22



dali imash vuzmoznost da zamenish bqganeto s .. da kazem veloergometur? az predi vreme stradah ot sushtiq problem kojto se nabludava pri teb. reshih go po - naj elementarniq nachin. sprqh dzoginga. izpolzvam veloergometur i smeq da tvurdq che efekta e dosta dobur.


Best OF Luck!

uspeh:Velizar Simeonov



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.