Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 11.06.24 
Спорт
   >> Културизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Имам много важен въпрос към вас!!!  
АвторPomost (Нерегистриран)
Публикувано22.04.01 22:07



Искам да Ви попитам нещо. Висок съм 175см, 74кг и тренирам от около година. За тази година съм пораснал само с 1см. Може ли от бодибилдинга да си спра разстежа? Кажете ми моля





Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: Pomost]  
АвторANAPOLON (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 12:02



MI AKO NE KLIAKASH S LOST NIAMA OPASTNOST A I DA KLIAKASH PAK SPORED MEN NIAMA DA SI SPRESH RASTEJA



Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: ANAPOLON]  
АвторStela (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 17:05



Slun4ice, pak si tuk, a {{{p}}}



Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: Pomost]  
АвторSvetoslav (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 18:21



ами аз не съм някакъв специалист но така между другото мога
да ти кажа че Arnold Schwarzenegger , е започнал да тренира още от най ранни години (когато тялото му се е намирало още в период на растеж) ,
със сигурност е клякал яко със щанги но това не му е попречило да стане 185/186 см.
Така че давай , няма страшно





Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: Svetoslav]  
АвторPomost (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 19:35



Mersi za otgowora!!!





Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: Pomost]  
АвторANAPOLON (Нерегистриран)
Публикувано24.04.01 01:31



EI STEL4E KAK SI?????



Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: ANAPOLON]  
АвторStela (Нерегистриран)
Публикувано24.04.01 17:02



Super sum, slunce, a ti?



Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: Stela]  
АвторANAPOLON (Нерегистриран)
Публикувано24.04.01 20:30



MI I AZ TAKA BEB4O:))))



Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: Svetoslav]  
Автор achko (новак)
Публикувано25.04.01 17:17



abe pi4 arnold e po4nal na 16 godini i togava e bil okolo 180cm
dokolkoto znam za arnold
are



Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: achko]  
АвторSvetoslav (Нерегистриран)
Публикувано25.04.01 23:17



Първо на колко години точно е започнал Arnold да тренира - това със сигурност знае само той . В момента , след като отдавна е станал легенда , могат да се правят само спекулации по въпроса .
В една биография от Nigel Andrews koято имам в къщи
пише , че е започнал на 14 годишна възраст да тренира.(За ръст не се споменава ).
Дали още тогава е бил 180 см ? Незнам , може и да е бил , но може и да не е бил , аз лично не се наемам да твърдя това със сигурност.
Ти може би , но колко точно е бил ? Някаде "около 180" , а може ли да е бил
178 ? тогава пак е пораснал поне със 8 см. Дори и да е бил точно 180 см , значи пак е пораснал поне със 6 см , а ако не и с повече (Някои дават на Arnold
дори 188см)
Както и да е , подобна дискусия е безмислено да се води , тъй като никой от нас не може да каже със сигурност колко точно е бил висок Arnold на 14 , 16 и
18 години.



Тема Re: 6tom kazva6нови [re: Svetoslav]  
Автор achko (минаващ)
Публикувано28.04.01 03:30



he... vij sq az mu imam knigat na pi4a i tam si e napisal 4e kato e bil po-malyk e pravel izometri4ni uprajneniq



Тема Re: 6tom kazva6нови [re: achko]  
АвторPomost (Нерегистриран)
Публикувано28.04.01 09:52



A kakwo ste reche "izometrichni upragnenia" ???



Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: Svetoslav]  
АвторXмм (Нерегистриран)
Публикувано28.04.01 09:54



Ми Помост на колко годинки е?
Ако е на 43г., бих казал, че тренировките добре са му се отразили... чак е пораснал!



Тема Godiniнови [re: Xмм]  
АвторPomost (Нерегистриран)
Публикувано28.04.01 16:47



Na 15 godini sam, ako wi interesuwa



Тема Re:нови [re: Pomost]  
Автор achko (минаващ)
Публикувано29.04.01 02:37



nabiraniq, kofi4ki i podobni 4ikidjiiski dvijeniq



Тема Re: !rastejaнови [re: Xмм]  
Автор achko (минаващ)
Публикувано29.04.01 02:44



ne moje6 da 4ete6 li... ,kvo
4oveka ti be6e napisal 4e e mnogo myr6av i dylyg a pyk ti...
are sq da ne se razpravqm



Тема vazmojno e zabavianeнови [re: achko]  
Авторsentinel (Нерегистриран)
Публикувано29.04.01 17:08



pri nepalnocenno hranene ili pri zapazvane na staria rejim na hranene sled zapochvane na trenirovki zabaviane na rasteja e napalno vazmojno.izsledvania sochat,che kulturizma sachetan s podhodiastoto hranene i vazstanoviavane uskoriava vidimo narastvaneto na rasta.
ACHKO,CHUDIA TI SE.opiten bilder da govori gluposti.kolko nabirania ili kofichki mojes da napravis?niama seriozen bilder,koito religiozno da ne uvajava tezi uprajnenia.KATO TE VZEMAT V KAZARMATA,STE RAZBERES CHEKIDJIISKI LI SA I KADE ZIMUVAT RACITE.
sentinel@abv.bg



Тема Re: 6tom kazva6нови [re: Pomost]  
АвторRiP (Нерегистриран)
Публикувано29.04.01 18:09



Едно уточнение. Т.нар. изометрични упражнения са такъв вид упражнения, при които мускулът или мускулната група е подложена на постоянно натоварване, т.е. почти няма движение. Обикновено се правят за кратко време, напр. за 30-40 сек. Нещо подобно са пресите на римско столче с минимална амплитуда или пък позирането по състезания. При този вид упражнения мускулът работи абсолютно анаеробно, в този смисъл това са съвършените упражнения за културизъм. Същевременно обаче предизвикват колосално мигновено натоварване на сърдечно-съдовата система, защото практически по време на стягането на мускулите човек не диша, а последствията от подобни шокове са много неприятни, особено с напредване на възрастта. Така че кофичките и набиранията нямат нищо общо с изометрията.
За растежа - има риск при много големи натоварвания има риск човек да не използва напълно потенциала си на ръст, пример са щангистите. Причините са както механични - силен натиск върху кости, хрущяли и стави, така и биохимични - организмът възприема такъв стрес като заплаха и ограничава телесните размери, за да се справи с голямото натоварване. Същевременно умереното мускулно натоварване влияе добре на развитието на костите и на раСТежа им. Това е една от причините плувците да са доста високи. Скромно бих препоръчал още две - три години умерено натоварване, ограничаване на всякакви видове вдигания с право тяло. Ако отсега поддържаш добър мускулен тонус, между 18 и 20 годишна възраст имаш отличната възможност да станеш толкова голям, колкото искаш. Тогава вече почти ще си стигнал маскималния си ръст.



Тема Re: :)нови [re: sentinel]  
Автор achko (минаващ)
Публикувано30.04.01 13:03



he
mejdu drugoto moga da napravq nad 35 kofi4ki i okolo 12-15 nabiraniq s 6irok hvat (zavisi kolko sam izmoren)

a sy6to taka e vqrno 4e vinagi gi vkluchvam v programata si saotvetno za gyrdi i za gryb

a gi opredelih kato 4ikidjiiski dvijeniq 6toto samo s tqh ni6to ne stava
da kajem 4e imam mnogo priqteli koito se skysvat da go pravqt no ne stypvat v zalata



Тема Re: ei zabravihнови [re: sentinel]  
Автор achko (минаващ)
Публикувано30.04.01 13:06



DA mandjata e mnogo vajna (ama naistina e mnogo vajna)

taka 4e typ4ete qko:-)



Тема Re: Имам много важен въпрос към вас!!!нови [re: Pomost]  
АвторPomost (Нерегистриран)
Публикувано17.05.01 09:13



Можете ли да ми кажете какво да правя, за да ускоря растежа си. Някаква програма ли, някакъв суплемент ли? Но да е за растеж на костите, а не на мускулите. Сега съм 175см - да стана поне 180см. Отговорете ми, моля!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.