Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 01.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Царят и изборите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Разгеле, царя пусна цифра!нови  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано26.05.01 12:12



В предизборното студио, експерти на НДС2 са обещали разтеж на БВП (Брутен Вътрешен Продукт) за тази година около 6-7%, а от догодина 10%.

За сравнение разтежът на БВП за миналата година е 5-6%.

И как моля-ви-се ще стигнем Европа с тоя разтеж?
А какво ще стане с инфлацията при разстеж от 10%?

П.П. Постулат в икономиката е, че оптималният разтежът на БВП при нормална безработица (5-6%) е 2%. 4 до 6% за израстващи страни. Нива от 10% са практически невъзможни и ако изкуствено се натегнат водят до сериозни сътресения - хипер инфлация и т.н. Като пример разтежът на Унгария в добрите й години е бил около 4%.



Тема Re: Разгеле, царя пусна цифра!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор kakata (рецидивист)
Публикувано26.05.01 13:20



До тези заключенияе стигнал "супер-екипа", сформиран преди две седмици.



Тема Re: Разгеле, царя пусна цифра!нови [re: kakata]  
Автор dzver (чатър)
Публикувано26.05.01 13:37



Спокойно, ситуацията е под контрол!

10% не ви мърдат ;-)

А пекарят се подсмива,
лакомец глава затрива.



Тема Re: Разгеле, царя пусна цифра!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Mihail :) ()
Публикувано26.05.01 17:00



Ами щом обещават 5-7% за тази година, значи признават, че досегашната ни икономическа политика е, така или иначе, много добра.

Иначе какво излиза? Първите 7 месеца 0% разтеж (при ОДС), а после за 5 месеца - 6,5%. Това означава, че през 2002 г. темповете на разтеж ще намалеят от 7% до около 5% на полугодие (при 10% за една година).
Аз съм лаик по икономическите въпроси, но тези цифри са меко казано абсурдни.

Редактирано от Mihail :) на 26.05.01 17:03.



Тема Re: 10%???нови [re: dzver]  
Автор kakata (рецидивист)
Публикувано26.05.01 17:11



Месечна инфлация ли?
Може.



Тема Kak ne razbirate !!!нови [re: Mihail :)]  
Автор Kиpo ()
Публикувано27.05.01 10:55



" Werwajte mi ! "-i rastezhyt e nalice
" Werwajte mi !" -i sme 4len na EU
" Werwajte mi ! "-i sme cyfnali (otzad ) i wyrzali dori !

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: Разгеле, царя пусна цифра!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор тиxaтa.cтъпka (приятел)
Публикувано27.05.01 20:34



Виж Ясене, не знам с какво се занимаваш, но си неподготвен по темата. Има някаква връзка в литературата между безработицата и разтежа на БВП, но тя е достатчъно хипотетична за да не се взима насериозно. Не смятам да влизам в подробности, но ситуацията у нас е толкова имагинерна, че не влиза в никакви учебници.Реалната безработица е около 25 процента.Тоест според твоите твърдения трябва да няма никакъв разтеж. Обратно - дъното до което сме стигнали е достатъчно ниско, за да се усети и най-малкия полъх в икономиката като сериозен разтеж. И ако към всичко това прибавим статистиката ни, която имам честа да познавам, тоест: как се събира информацията и как превратно може да се тълкува? Съвета ми е да не слушате приказки за обещания в тази посока, не важат.
За пример ше ти кажа какво стана с великото обещание на правителството, че ще ни открият нови 250 хил. работни места. Хех , знаеш ли какво направиха? Почнаха да броят хората дето наемат по временна заетост в бюрата по труда, забраниха да се ходи по селата за да не могат хората без доходи да се регистрират в бюрата по труда, за капак - броиха наетите за преброяването по десет дни хора, като такива на които е намерено работно място. И обявиха де, че са открити нови 264 хил. работни места. Само дето безработните към момента са над 700 хил души.
Ето защо аз на такива гимнастики в предизборната надпревара не вярвам.

Никога не е късно, преди да е станало късно!


Тема Re: Разгеле, царя пусна цифра!нови [re: Яceн *;o)]  
Авторot Ruse (Нерегистриран)
Публикувано27.05.01 20:50



Абе той ти пусна цифраама ти как ще управляваш,като не знаеш
български:
РАЗТЕЖ...не бе не се пише така!!
Ръстеж е правилното бе..и такива хора искат да стоят на власт......



Тема Re: Разгеле, царя пусна цифра!нови [re: ot Ruse]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано28.05.01 03:59



Ама аз и не искам да управлявам! Пази Боже! Имам по-интерсни и важни работи да правя...

Нито пък претендирам за правопис. За това си има коректори.
Ето - бъркам и веднага се появява някой, който знае правописа, а пък се мота в думите като пате в макарони. Ама никой не е съвършен, нали?

Обаче поне мога да говоря правилно. ВЕрвай ми....



Тема Не фърфиш!нови [re: тиxaтa.cтъпka]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано28.05.01 04:09



Аз може и да не съм икономист (и слава богу!), ама ти пък не си правиш труда да четеш.

Никъде не съм връзвал безработицата в България с БВП в България.
Това - при 5-6% безработица БВП е оптимален на ниво 2% важи за страни като САЩ.

Плюс това, колкото и странно да ти звучи БВП е макроикономически показател и като такъв все показва нещо. (Примерно мошениците, които обещават ръст от 10%).
Та така - няма как да се качи средна заплата с 5 пъти, а същеврменно БВП да расте с 5%. Още по-малко за некви си 800 дена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.