Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 22.05.24 
Градове
   >> Казанлък
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Машините за "казанлъшки понички"???Къде?  
Автор YaHooooO (мммм низнаяяя)
Публикувано05.08.06 12:33



Здравейте,

има ли някой информация,дали машините които правят "Казанлъшки понички"(които се срещат във всеки град) се произвеждат тук ( Казанлък). Надявам се някой да мойе да ми даде някакви координати на фирмата,която ги призвежда.

Благодаря Ви



Тема Re: Машините за "казанлъшки понички"???Къде?нови [re: YaHooooO]  
АвторLary (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 09:13



Фирмата се казва "Хранмеханика", но не знам телефони...



Тема Re: Машините за "казанлъшки понички"???Къде?нови [re: Lary]  
Автор ASSASSlNМодератор (Симпатяга)
Публикувано09.08.06 11:15







Тема Много Ви благодарянови [re: ASSASSlN]  
Автор YaHooooO (мммм низнаяяя)
Публикувано09.08.06 14:34



за помоща:)

поздрави



Тема Да ти кажа откъде идва термина "Казанлъшка поничканови [re: YaHooooO]  
Автор ASSASSlNМодератор (Симпатяга)
Публикувано09.08.06 17:22



Нищо казанлъшко няма в поничките. Мнооого отдавна беше. 1979. По телевизията вървеше предаване с водещ батето Иван Славков. Предаването се казваше "1300 години и 35 от тях". Появяваха се представители на по два града. София - Пловдив, Варна - Русе... Дойде ред на Казанлък - Свищов.

Някакъв наш градски управник през цялото време на предаването дрънкаше една и съща глупост:

- Вие знаете ли, че в Казанлък правим поничките с машини?

Поне 20 пъти го изтръска това нещо, като че ли е нещо свръхестествено. Хораат се зачудиха накъде да гледат... После цяла България ни се смееше и питаше освен понички в този град има ли нещо друго???

Хм, доскоро, срещу Централна гара - София, имаше павилионче с табела "Казанлъшки понички". Направих се веднъж на зевзек и влязох. Ни понички, ни Казанлък. Питам ги какво значи тази табела - нищо не знаят.

Тъй! Наистина, в ония времена в НИТИ направиха няколко броя машини за понички. Улични автомати. Прекопираха ги от американски образец. Възложиха им я тази задача отгоре. Нещо като ширпотреба. Покрай Калашниците, що да не направим машинки за понички, пък ако са успешни - ще ги продаваме на половин България и целия социалистически лагер.



Да, да, ама - не! Сложиха три апарата. Двата ги прибраха още на следващия ден. Един остана пред БНБ. Банката. Бъзикаха се хората, че нищо не става. Един, даже, така се ядоса, че са му глътнали стотинките, та взе да рита и блъска.

-----------

Е, аджамийска му работа! Ако, "Хранмеханика" - Ст. Загора са започнали да произвеждат такива апарати - браво! Те са професионалисти. Знам ги. Няма хлабаво. Майстори са на машини за хранително-вкусовата промишленост!

Защо им казват "Казанлъшки понички"?

Де да ги знам!



Тема Re: Да ти кажа откъде идва термина "Казанлъшка поннови [re: ASSASSlN]  
АвторLary (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 10:01




Недей така бе човек, ква Стара Загора...
В Казанлък си е фирмата...
Е там по пътя за Овощник...




Тема Уаууу, бъркам се с "Хранмаш"нови [re: Lary]  
Автор ASSASSlNМодератор (Симпатяга)
Публикувано11.08.06 07:38



Прощавай, адаш! Одъртявам и вече бъркам понятията. Двата щата - Калофер и Калифорния все ми убягват от съзнанието...

По пътя за Овощник, казваш...

Вляво или вдясно? Сериозно питам, не се лигавя!

----------------

Къде в Казанлък ги има тия понички?



Тема Мили съграждани - помогнете!нови [re: Lary]  
Авторsf_13 (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 19:17



Здравейте на всички Казанлъчани!
Казавам се Стела. Поради независещи от мен причини / здравословни /, ми се налага доста време да си остана у дома. Това естествено предполага нарушаване на семейния ни бюджет, защото досега работих, а болничните не са чак толкова. Съпруга ми работи в АРСЕНАЛ, а там както всички знаем, им плащат толкова "редовно", че човек накрая се чуди как е оживял и този месец.
Ако някой от вас, зане за "надеждна" фирма предоставяща надомна работа и плащаща за извършения труд, нека ми даде координати на e-mail: st_13@abv.bg или сподели тук във форума, ако не се притеснява да не го тълкуват като реклама. От работа не се плаша, но от мошеници ми е писнало!
Благодаря ви предватително!



Тема Re: Мили съграждани - помогнете!нови [re: sf_13]  
Авторsf_13 (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 19:30



Извинявайте, че пиша в тази тема, но немога да пусна нова, а и не ми прави регистрация. Дава ми някакъв проблем. Ако някой може, да пусне темата вместо мен. Наистина ми е много важно!
Благодаря ви!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.