Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ехо, здрастинови  
Автор Хана123 (няма време)
Публикувано03.10.16 13:58



Здрасти



нямам време да преглеждам всичко назад.

Това чели ли сте го, ако не сте, вижте и двете му части



Поздрав най-сърдечен



Тема Re: ехо, здрастинови [re: Хана123]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано03.10.16 15:39



Цялата планета, дрън-дрън. Както обикновено, манията на някои хора за абсолютност и превъзходство - щом аз страдам от това, значи цялата вселена страда (поне цялата планета и други подобни на нея

). Аз пък не знам даосите, например, да страдат от подобна демиургична дилема. Друг е въпросът за религиите по принцип и монотеистичните религии в частност. Там трябва да избереш страна, иначе няма как да ги изповядваш, това е по дефиниция. Що се касае двоичността, като явление, не виждам нищо лошо в това. Движението и развитието, енергията се раждат от двоичността и разликата в потенциалите. Което не значи по никой начин, че единият полюс има каквито и да било предимства или недостатъци в сравнение с другия. Затова в известен смисъл всеки избор е илюзорен или както казва дон Хуан - всеки път води в храста или отвъд храста.

Редактирано от L.L. на 03.10.16 17:52.



Тема Re: ехо, здрасти [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано03.10.16 17:45



щом аз страдам от това, значи цялата вселена страда
Е най- малкото със сигурност всеки, който тръгне да чете този текст. :Д

Едно време поне са имали богато въображение - дракони, назгули, шотландски бойци, летящи килимчета и духове из ламБите. А сега какво - за две страници сто пъти прочиташ: тъмната страна, божията светлина ..... :/ .... което е един вид хамлетовски въпрос "кои да избера". И в какво се състои избора - "да обсъждам тези идеи с хората" ...... :D ей тука пред блока има две баби на пейката ...... те пък ще кажат "а знаеш ли как беше по бай тошово" и ....... т.н. :Д



Тема Re: ехо, здрастинови [re: Exaybachay]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано03.10.16 18:00



Да, абсолютно!



В тоя ред на мисли, демиургичната дилема що 'леб е дала на филмовата индустрия и игрите, не е истина - те направо се захранват на системи от нея!

И за доказателство - едно от любимите ми парчета на "2 steps from hell" - Star sky:

И е драматично-романтичен и изобщо.... епик на буци!

Редактирано от L.L. на 03.10.16 18:01.



Тема Re: ехо, здрастинови [re: L.L.]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано03.10.16 18:26



п.п. И като кажат "фалшива светлина" и направо ме разбиват.


Все едно е възможно да попаднеш на светлина, която не свети, разбираш ли. Нали дори отразена, светлината си е светлина, няма такова нещо, като "фалшива светлина".

Редактирано от L.L. на 03.10.16 18:26.



Тема Re: ехо, здрастинови [re: L.L.]  
Автор Хана123 (няма време)
Публикувано03.10.16 18:43



Лейли, здрасти


Все така хейтърски ли сме настроени? Прочете ли го цялото?
Хората говорят за летачите, не за друго



Тема Re: ехо, здрастинови [re: Хана123]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано03.10.16 20:33



1. Прочетох го.
2. Ако ме питаш дали все още не толерирам тъпотии - да, не ги толерирам.



Иначе съм един толкова обичлив и слънчев човек, че свет да ти се завие.

3. Хората говорят за дуализма на демиургичната дилема добро-зло, светлина-мрак. Това, че ти намесваш летачите си е твоя интерпретация.

Редактирано от L.L. на 03.10.16 20:40.



Тема Re: ехо, здрастинови [re: Хана123]  
Автор resio (старо куче)
Публикувано03.10.16 22:14



Впечатляващо!
Термините определено са странни но пък идеята е доста добра.



Тема Re: ехо, здрастинови [re: L.L.]  
Автор Exaybachay (хедонист)
Публикувано04.10.16 13:16



Забележително е и как във всички тези истории, разкази, легенди, философии, религии и прочие багаж от духовна мъдрост, няма фалшив мрак. (; Светлината винаги е два чешита - истинска и фалшива, обаче мрака е винаги сто процента автентичен, направо мрака "цепи мрака" ти казвам. :Д В него няма как да сгрешиш - не можеш да сбъркаш, абсолютно сигурен си, че мракът е мрак. Докато тези светлинните - иди се ориентирай, кой е от истинските, кой от фалшивите.





Тема Re: ехо, здрастинови [re: Хана123]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано04.10.16 13:59



чели сме го преди години....
инфото си е ок ако се окастри параноята.... щот иначе ем надживейте полярнстите ем автора си създава поредния враг /те- тъмните и фалшиво светлите срещу него/ т.е. полярност....
вчера на къф бисер попаднах не е истина срещу 15000 рубли ритуал за изгаряне на тленните останки

с огъня отвътре.... и пак беше на няква федерация на силите на светлината.... руските откачалки забиха американските в земята за пореден път....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.