Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 07.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Айнщайн е бил противник на тази концепциянови [re: silver.moon]  
Автор Dani ()
Публикувано11.05.11 16:13



Мисля, че концепцията за времето като контейнер, няма отношение към тези проценти за които говориш. Но обратно към темата...

Айнщайн е противник на разбирането за времето като контейнер. До края на живота си Айнщайн е опонирал на идеите на квантовата механика свързани с неопределеността, която представлява част от концепцията за времето като контейнер.

Айнщайн по-скоро акцентира върху факта, че събитията имат свое време-пространство, като време-пространството зависи от избора на координатната система.

Приживяването на събитията няма отношение към това. Изглежда, че става въпрос за някакъв културен феномен.

В едно общество или цяла цивилизация, например нашата, събитията стават без участие на времето, то по-скоро ги регистрира и отчита по някакъв начин. На времето не се гледа като на фактора който предпоставя събитието и способства то да роди събитието.

Например за нас като съвременни хора денят 11 Май 2011 год си е една дата в която стават определени събития. Времето служи за прикачване към събитието, а не е определящо.

В културната традиция на маите, толтеките и ацтеките това изобщо не е така. Например за толтеките и ацтеките днес денят 13 Куче, от трецената Дъжд под защитата на божеството Тлалок, в годината 12 Тръстика от 52 годишния цикъл на времето.

И сега тук има цяла система за разбиране, тълкуване и пророкуване свързана с конкретното време. Всичко което се случва се дължи на влиянията и силите които действат във времето.
Всяко нещо се тълкува съобразно силите доминиращи в определен момент.

Така времето съдържа определени възможности и представлява контейнер, а пространството е това което определя какъв е обхвата и продължителността.

В концепцията за времето като контейнер имаме флуктуации и вероятности. Не може да се каже със сигурност, че нещо ще стане, а по-скоро се анализира възможността то да стане. Не може и да се каже къде става, а имаме вероятност то да стане на определено място.

Така древните жители на Америка са прилагали принципи в ежедневието си напълно различни от нашите, които са близки до тези на квантовата механика.

Айнщайн е намирал тази концепция за време-пространството за странна и непреимлива изразявайки ясно мнението си: "Бог не хвърля зарове."



Тема Декодиране на радиосигнала прихванат от Cassiniнови [re: Dani]  
Автор Dani ()
Публикувано11.05.11 16:28







Тема Ich verstehe!нови [re: Dani]  
Автор Цар Изрод ()
Публикувано11.05.11 17:28



Deutsch ist die Sprache der Erde.







Тема Re: Зависи от гледната точканови [re: пороят]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.05.11 18:32



здрастииииии
ами кой ни пита нас, дали искаме да има план или не
Нещото, което е отвъд възможността ни да разбираме си има планове


Ти как мислиш, защо се раждат деца- индиго, кристални и сега- деца- дъга ?
аз съм оптимистично настроен, щото ако нещото имаше друг план, щяха да се раждат деца, които имат характеристики с обратен на сегашните знак

преди години говорих с една дама от клуба, по повод на това, че упражненията могат да се правят и само представяйки си ги.
та , аз взех, че опитах /мързелив съм / и о чудо, имаше резултат.
обаче за да стигнеш до това ниво, ти трябва яка практика
поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Айнщайн е бил противник на тази концепциянови [re: Dani]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.05.11 18:36



ми сигурно си прав, аз съм лаик
обаче времето в космически кораб, летящ със скоростта на светлината и времето на хората, живеещи на земята / и движещи се със скоростта на планетата / си е различно, по скоро то тече по различен начин.
освен това, някъде в книгите на КК беше казано, че времето може да се сгъстява и отпуска, на всички се е случвало за един миг / в нашите представи / да преживеем какво ли не

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Декодиране на радиосигнала прихванат от Cassiniнови [re: Dani]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.05.11 18:43



Това е езикът на света
това казва



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Айнщайн е бил противник на тази концепциянови [re: Dani]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.05.11 18:45



Айнщайн е намирал тази концепция за време-пространството за странна и непреимлива изразявайки ясно мнението си: "Бог не хвърля зарове."

Бидейки всичко във всеки момент, Бог, разбира се не хвърля зарове! Той Е заровете, самото хвърляне, причината за него и всички условия, съпътстващи процеса! Бог не е всичко това поотделно, защото всичко е свързано чрез него и все пак той Е всичко това поотделно, защото има различни форми и прояви.

Това много напомня гадните електрони, които се държат напълно определено и прилично (според това, което се очаква от тях), когато бъдат наблюдавани, и заедно с това най-нагло "се хилят зад гърба ни" във вид на облачна неопределеност.

.... (Хилят се, гадовете, просто си ЗНАМ, че се хилят!)

Така че остава версията на някой тъдява изказал се, че всичко действа (приема форма) в рамките на културната парадигма, която определя параметрите на действието... (Нали се подразбира, че през останалото време се ХИЛИ зад гърба ни?)

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Зависи от гледната точканови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.05.11 18:48



... Моля, кажееетее, не на шега - кой ми оцаапаа дъгата с... деца?!?



Шегичка. Днес съм в настроение.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Зависи от гледната точканови [re: silver.moon]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано11.05.11 19:07



мързелът е признак на ентелегентност!



_______


Тема Re: Айнщайн е бил противник на тази концепциянови [re: L.L.]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано11.05.11 19:13





освен туй има и едни особено нагли, дето ни се хилят не само зад гърба, ми и в лицето

_______



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.