Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:30 06.05.24 
Религия и мистика
   >> Кастанеда
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Декодиране на радиосигнала прихванат от Cassiniнови [re: silver.moon]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.05.11 19:35



кой знае какво се е отразило още от втората световна и се блъска измежду космоса



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Айнщайн е бил противник на тази концепциянови [re: пороят]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.05.11 19:40



Тва е, щот поради същата тази неопределеност, част от хилещите се объркват анфаса с ан-гъза.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Айнщайн е бил противник на тази концепциянови [re: L.L.]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано11.05.11 20:24





или за да се поддържа баланса уф фселената - не може да е всичкото изодзадзе (т.е. ан-гъз)!

п.п.
не зная кви хапчета си пила тая сутрин, ма искам и аз от тях. неска цепиш ледени висулки на прах.

_______


Тема Re: Айнщайн е бил противник на тази концепциянови [re: пороят]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано11.05.11 22:42



до 4-тото кафе помня, а после ми се губи..



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Зависи от гледната точканови [re: L.L.]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.05.11 08:33



здрастиииии
ами питай , ако някой ти отговори, много те моля да ме светнеш



в настроение била , просто събирателната ти точка се е преместила на нова позиция, ако успееш да я стабилизираш, супер, обаче като съдя по себе си, това си е подвиг, и после следва ефекта на йо йо-то,
та наслаждавай се и се постарай да запазиш поне спомена за това чувство
поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Зависи от гледната точканови [re: пороят]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.05.11 08:40



мързелът е признак на ентелегентност

нали ???


освен това съм и умен, красив, неподражаем, и всяка сутрин слънцето изгрява, за да ме види

след доста години яко работа, си дадох една година почивка, ама наистина почивка, и сега, след само няколко месеца, осъзнах, че съм бил страхен глупак да се смачквам от бач за някакма мижитурка / шефа /
сега, като чисто нов човек, знам какво искам да направя с остатъка от силите ми , и това не е отново смазваща, стресираща, тъпа гонитба на кариера, пари и приятелства. Сега имам нова задача- уча се на прикриване-
ако ти е интересно, като нищо ще го изплюща тук, за радост на компанията
поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Зависи от гледната точканови [re: silver.moon]  
Автор пороят (кокомяфка)
Публикувано12.05.11 13:34



плющи наред без да питаш



_______


Тема Време-пространството като континуумнови [re: silver.moon]  
Автор Dani ()
Публикувано12.05.11 20:30



Айнщайн разгрежда време-пространството като контунуум. Обща среда с три координати в пространството и една във времето. Тази среда е гъвкава и процесите в нея зависят от избора на координатната система. Понятия като бързо и бавно, близо и далеч са относителни.

От гледна точка на всяка една координатна система във време-пространствения континуум скоростта на светлината е неизменна.

Що се касае до лични преживявания, там има други "специалисти по общите лафове", които се изказват за кое как било... не са ми интересни. Няма нищо оригинално в тях като концепция и мисъл.
Голяма част от тях са толково посредствени, че дори и те не разбират идеи които твърдят, че разпространяват.

Нека да обръщаме внимание на свежи и оригинални идеи зад които стоят истински личности и богати култури, а не проповедници и секти.
Разбирам, че България е в криза, обществото е болно и объркано и всеки търси нещо в което да вярва, но чак пък такова падение...



На темата...
Време-пространсвения континуум на Айнщайн е твърде различен от схващането за времето като контейнер, които ражда събитията и още по-различен от света на класическата механиката на ежедневието и преживяванията ни в ежедневието.

Интересното е, че всички тези гледни точки, са твърде различни, но са част от съвременните разбирания и наука. Учените без никакви проблеми навлизат в света на микрокосмоса и квантовата механика, говорейки за вероятности и тунели във време-пространството или наблюдават ефекти от изкривяване на време-пространството обяснявани с теорията за относителността.



Тема Burnнови [re: Dani]  
Автор Dani ()
Публикувано12.05.11 21:12



Whitesnake - London 2004
David Coverdal вокал



Deep Purple - California 1974
David Coverdal вокал


Ritchie Blackmore's Rainbow - Burn ´95 Germany
Douglas "Doogie" White вокал


Glenn Hughes - Burn, Bochum Germany - 15.05.2008
Glenn Hughes вокал


Сергей Скачков, ЗЕМЛЯНЕ & Glenn Hughes
Palace of Petersburg, 9.11.2006




Тема Прекъсването на изпълнението при Whitesnakeнови [re: Dani]  
Автор Dani ()
Публикувано12.05.11 21:40



В кадъра от 5:30 Whitesnake прекъсват изпълнението по изключително артистичен начин.

Срещу жената изпепеляваща градове и хора, те въвеждат персонажа на буреносеца. Предвестника на дъжда - известен като Пернатата Змия, нагуала на Кецалкоатл, защитника на човечеството.

Така срещу разрушенията, огъня и смъртта се изправя срещуположната сила на водата, дъжда, растежа и съзиданието.

Освен изключително артистичното изпълнение Whitesnake успяват да изразят противопоставянето и смяната между силите на унищожението и съзиданието.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.