Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 13.06.24 
Градове
   >> Кърджали
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: С какво ви е ощетил Доган?!нови [re: xaм]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано19.04.06 20:56



"Ми, какви права и свободи са били отнети на турците, че той трябваше да ги защитава!? От кого? Някой да им пречеше да работят, да се учат, да пътуват. Напротив: имаха превилегии във ВУЗ-овете. "

А какво ще кажеш за:
- насилствената промяна на имената?
- насилственото сключване на бракове с българи/ българки от български произход?
- забраната да се говори на турски език на публични места?
- забраната да се изповядва мюсюлманската религия?
- забраната да се честват свещените за вярващите празници, като Курбан Байрям, например?
- забраната да се носят традиционните за мюсюлманките дрехи - шалвари?
- заглушаването на сигналите на турските радия и телевизии?
- изпращането на образованите българи от турски произход в Белене?
- страхът и напрежението с което са живяли турците поради присъствието на военни с ТАНКОВЕ?

...да изброявам ли още?

Малко ли им е било отнето?

Редактирано от мoбимeн на 19.04.06 21:01.



Тема Re: С какво ви е ощетил Доган?!нови [re: xaм]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано19.04.06 21:06



Костов трябва да включи и себеси в този "списък"! Даже той и неговите съмишленици като Божков, Софиянски и други трябва да оглавят челните места на списъка с олигарсите!

П.П. Прочети коментарите към посочената от теб тема! Аз не съм писал там!

Редактирано от мoбимeн на 19.04.06 21:23.



Тема Re: С какво ви е ощетил Доган?!нови [re: мoбимeн]  
Авторxaм (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 15:08



Съзнателно няма да ти отговоря подробно. Защото ти, очевидно, живееш с миналото.
Сега няма тоталитарен режим и такива като теб, вместо да се интегрират в обществото на държавата, в която живеят се надяват на реваншизъм. Това е и целта на Догановата партия. Но, това няма да ви доведе до добро, защото знаеш какво следва след агресията.

Когато човек отиде в друга държава и поиска да стане гражданин и да живее там, той е длъжен да учи езика, да го употребява на обществени места (особенно на работното място), длъжен е да познава историята, законите и СОЦИАЛНИТЕ НОРМИ в съответното общество. Ако не желае, има проблеми. И ако не се справи се връща в своята си държава, защото не е в състояние да се интегрира там.

Предполагам, че си чувал подобни неща. Това, което ти казвам не е ново. Но фактът, че още питаш говори, че не си в състояние да го разбереш.



Тема Re: С какво ?!нови [re: мoбимeн]  
Автор3 Mapт (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 00:17



А какво ще кажеш за:
- насилствената промяна на имената?
- насилственото сключване на бракове с българи/ българки от български произход?
забраната да се носят традиционните за мюсюлманките дрехи - шалвари?
- забраната да се говори на турски език на публични места?
- забраната да се изповядва мюсюлманската религия?
- забраната да се честват свещените за вярващите празници, като Курбан Байрям, например?
-
- заглушаването на сигналите на турските радия и телевизии?
- изпращането на образованите българи от турски произход в Белене?
- страхът и напрежението с което са живяли турците поради присъствието на военни с ТАНКОВЕ?

...да изброявам ли още?

Малко ли им е било отнето?

Редактирано от мoбимeн на 19.04.06 21:01.


Само да ти припомня, че от доста време е забранено да се носят традиционните за мюсюлманките дрехи - (шалвари) на обществени места даже в любимата ти Турция.





Тема Re: С какво ви е ощетил Доган?!нови [re: xaм]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано21.04.06 20:46



"Съзнателно няма да ти отговоря подробно. Защото ти, очевидно, живееш с миналото.

Напротив! Никога не съм живял с миналото! Все още се ядосвам на родителите си за това, че ни разказваха всичките тези истории не като факти от миналото, а с цел винаги да имаме едно на ум.
Твърдо съм решен това да не се повтори с моите деца!
Не постъпи честно като ми зададе въпроса "Какво ви е било отнето?" без да отбележиш споменатите, в последствие, от мен неща!

Сега няма тоталитарен режим и такива като теб, вместо да се интегрират в обществото на държавата, в която живеят се надяват на реваншизъм. Това е и целта на Догановата партия. Но, това няма да ви доведе до добро, защото знаеш какво следва след агресията.

Сега няма тоталитарен режим, но има българи (и то не малко) които при първия възможен случай ни предлагат да отидем в Турция. С какво право?!
Аз съм се интегрирал отдавна! Всъщност не ми се е налагало да се интегрирам тъй като не съм се чувствал чужденец в България.
Ще ти кажа защо не се чувствам като чужденец: Защото съм роден в България, учих в България, ожених се в България, детето ми е родено в България, 90 % от колегите, приятелите и познатите са българи...
Не се надявам на реванш, защото няма за какво!
На какво се надява Догановата партия немога да ти кажа. Най-малкото защото не членувам в тази партия.

Когато човек отиде в друга държава и поиска да стане гражданин и да живее там, той е длъжен да учи езика, да го употребява на обществени места (особенно на работното място), длъжен е да познава историята, законите и СОЦИАЛНИТЕ НОРМИ в съответното общество. Ако не желае, има проблеми. И ако не се справи се връща в своята си държава, защото не е в състояние да се интегрира там.

Позволи ми да не се съглася с теб! Даже и ти си противоречиш използвайки думите: "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО" и "ЖЕЛАЕ". Аз съм за думата "ЖЕЛАЕ"!

Предполагам, че си чувал подобни неща. Това, което ти казвам не е ново. Но фактът, че още питаш говори, че не си в състояние да го разбереш."

Питам за да чуя и мнението на другите! До сега голяма част от мненията не са аргументирани, а емоционални и тенденциозни.
Относно това дали съм в състояние да разбера това което казваш: нека да не си ти човека който може да го каже!



Тема Re: С какво ?!нови [re: 3 Mapт]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано21.04.06 20:56



Хвана се за най интересното, за теб! Явно не си струва да се обръща внимание на другите неща!
Как реши, че Турция ми е любима?!
Предразсъдък...



Тема Re: С какво ви е ощетил Доган?!нови [re: мoбимeн]  
Авторxaм (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 20:55



"Все още се ядосвам на родителите си за това, че ни разказваха всичките тези истории не като факти от миналото, а с цел винаги да имаме едно на ум. "

След 1990 г. аз също чух от родителите си страшни неща, които нямаше да науча, ако не беше се сменил режима.
Ти не можеш да знаеш това, но тогава на Великден е имало кордони от милиция около черквите - било забранено за ученици и студенти да влизат.
И т.н....
Е, но ние не казваме, че турците са ни виновни.

Думите "поиска" и "трябва" са си съмсем точни.
"Поиска", защото се дава молба до съответните органи и чакаш разрашение. "Трабва" да отговаряш на изискванията, за да го получиш. Ако не си в час, дават ти възможност да се научиш. Но ако не можеш - от където си дошъл! И не се интересуват, че мнооого "желаеш" да останеш.

Ти може да си роден в България, но тук официалният език е български (все още) затова ще го използвате на обществени места. Ако не ти харесва, иди там, където официален е турския! Не го чуваш за първи път? Това е единствения логичен отговор на дилемата.

Както виждаш, във форума хората не се надпреварват да задоволяват любопитството ти. Аз си правя труда, защото ми хареса тона ти. Учтив си, за разлика от другите твои събратя.

Но поддържай посоката на разговора - въпросът ти беше за Догановата партия, после мина на спомените от Татово време, сега се чудиш, защо някои българи те "пращат" в Турция. Това са различни теми.

Абе, и твоята не е лесна!
Но пък, теб какво те улесни партията на Доган за 16г. власт?



Тема Оставаше и това да кажете!нови [re: xaм]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано26.04.06 21:32



Е, но ние не казваме, че турците са ни виновни.
Оставаше и това да кажете! На какво основание щяхте да ги обвините?!

Ти може да си роден в България, но тук официалният език е български (все още) затова ще го използвате на обществени места. Ако не ти харесва, иди там, където официален е турския!
Полека с тона! Всеки е в правото си да говори на какъвто си език иска! Не си ти (или който и да е било друг) човекът който ще ми казва къде да ходя! Запази си препоръките за себеси!

Както виждаш, във форума хората не се надпреварват да задоволяват любопитството ти.
Първо: "Задоволяване на любопитство" звучи прекалено "евтино"! Тези въпроси не бяха зададени с цел задоволяване на моите прищявки, а с цел да се породи дискусия на която всеки да изложи АРГУМЕНТИРАНО мнението си.
Второ: Изказването на мнение не е задължително! "Аз си правя труда" означава (за мен) "Не си струва да си губа безценното време за теб, но ще проява благородство и щедрост...". Ако не искаш да участваш НЕДЕЙ! Никой не те кара на сила.

Но поддържай посоката на разговора - въпросът ти беше за Догановата партия, после мина на спомените от Татово време, сега се чудиш, защо някои българи те "пращат" в Турция. Това са различни теми.
Ако не водеше този разговор опитвайки се изопачиш фактите щеше да забележиш, че това са различни, но свързани теми!
В процена на търсене на отговорите на едни въпроси възникват други въпроси на които също трябва да се отговори! Посока на разговора се поддържа когато от среща имаш хора готови да участват в този разговор продуктивно. За съжаление в този форум такива хора почти няма!

Но пък, теб какво те улесни партията на Доган за 16г. власт?
Ето за това не се поддържа посоката на разговора!
Задавайки ми този въпрос ти сам си противоречиш!

Редактирано от мoбимeн на 26.04.06 21:34.



Тема Re: С какво ?!нови [re: мoбимeн]  
Автор3 Mapт (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 05:10



Как реши, че Турция ми е любима?!

Познавам те лично, а и знам мнението на по-голямата част от българите с турско съмосъзнание.



Хвана се за най интересното, за теб! Става дума за носенето на традиционо облекло (шалвари). И аз съм против това, защото част от южната част на България, навсякъде стърчат минарета, звучи мюезин, жените се разхождат с шалвари и кафяви манти от бившето ТКЗС и още хиляди неща.... Страната ни се е превърнала в огледало на Анадола!!!
Не ми харесва това.



Тема Re: С какво ви е ощетил Доган?!нови [re: мoбимeн]  
Автор Bvlgari (bulgari.com)
Публикувано27.04.06 06:35



Моби-и-и-ииии,

пак се омаза 'начи. Не може ти да сравняваш Негово Величество с един гагаузки мангал Агент Сава, който сега пък е на служба на Анкара.

Ако пък речеш да ми цитираш Левски за чистата и свята република, тогава ептен ще го овапцаш...

esse quam videri



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.