Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 02.07.24 
Професионални
   >> Журналисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Защо тука не пишат журналистинови  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано01.12.07 18:06



В клуб "Журналисти" не пишат журналисти. Който е изчел темите, го е забелязал.

Защо? Според мене отговорът е:

Журналистическата професия деформира мисленето и морала даже. Журналиста свиква да живее в следния режим: Пиша си каквото си искам и за което са ми платили. Моето се чува, а на които ми възразяват - не, даже и да се напъват. Ич не еба да отговарям някому, никой не може да ми търси сметка.





Особено голям боклук в тази област беше бившия журналист Петьо Блъсков. Когато пишеше опровержение, то винаги беше срещу "писаното в някои медии". Който е пропуснал да прочете това, което опровергава Блъсков, няма как да го направи, даже и да иска. Аз затова спрях да му чета изданията. И май не само аз.



Тема Re: Защо тука не пишат журналисти [re: Caмия Инжинep]  
Автор bob_denard (непознат )
Публикувано01.12.07 18:43



Радвам се, че се обажда сърдит /друг е въпрос дали е млад или не/ човек.

Аз обаче имам няколко забележки:
1. Сърдиткото нещо не е наясно къде се слага пълен член и къде кратък
2. Всякакви четива могат да се срещнат по всякакви медии, но това не значи че каруцарският език те прави особен герой.
3. То произлиза от 2- който се възмущава от Блъсков, не би трябвало да заимства неговия речник
4. Блъсков не е равно на всички журналисти и медии.

Нали?





Тема Re: Защо тука не пишат журналистинови [re: bob_denard]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано03.12.07 14:24



Не му се връзвай на тоя кавал, той е от периода на Всестранно Развитата Личност и има собствено мнение по всички въпроси, включително и по този, как ТРЯБВА да се пишат заглавия във вестник.





Тема Re: Защо тука не пишат журналистинови [re: Petkana_Divata]  
Автор bob_denard (непознат )
Публикувано03.12.07 21:30



Дивата, виж си, моля те, бележките



Тема Re: Защо тука не пишат журналистинови [re: Caмия Инжинep]  
Автор ГAУHC (LHC)
Публикувано04.12.07 09:52



Журналистите не са полагали клетва да следят форумите на дира и да отговарят на въпроси в него нали ? :)



Тема Можеш да ме фанеш за членанови [re: bob_denard]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано04.12.07 11:04



По твой избор - когато е пълен или когато е кратък. Щом това най-те е впечатлило, нека го решим този въпрос, за да не пречи на обсъждането на самата тема.

Темата е за журналистите, не за мене. Ако ви се ще мене да ме обсъждате - пуснете си с Пекана_Сливата тема за мене и си пишете на воля. "Денонощно и неограничено".


Понеже т.4 ти е смислена, ще ти отговоря - за съжаление, носителите на порядъчният стил на журналистика са в малцинство. Ако името "Блъсков" те дразни, мисли си за "Бареков". А ако не не можеш да схванеш, че конкретният, поименен пример се дава като илюстрация на общо явление, то мисля, че с по-нататъшното си участие няма да допринесеш нищо конструктивно по темата.



Тема Re: Защо тука не пишат журналистинови [re: ГAУHC]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано04.12.07 11:10



Журналистите не са полагали клетва да следят форумите на дира и да отговарят на въпроси в него нали ? :)


Не са.

Но очевадно, от всички професии те най не обичат диалогичния начин на общуване. Поне съдейки по клубовете за професии.



Тема Re: Защо тука не пишат журналистинови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано04.12.07 11:21



А може би смятат постановките ти за достатъчно тъпи, за си заслужава да ги коментират.



Тема Точна оценка!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано04.12.07 12:36



Ще се съглася с твоята неласкава оценка за нивото на хората, които отговарят на моите теми. Тя е вярна поне за част от тях, благодаря, че я изнесе. Аз не бих си позволил в едно обсъждане на тема да вкарвам лични оценки за опонентите.

Все пак, тука не само аз пускам теми. Отговоряемостта клони към нула.


.



Тема Re: Точна оценка!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано04.12.07 13:03



О, остави ме ти мене. Съзнавайки безкрайната ти ограниченост, се забалвявам да те бъзикам, което няма нищо общо със сериозна дискусия, която не си в състояние да водиш.

Много ли дълго ти стана изречението? Ако искаш, да го накъсам малко, че да го разбереш? А?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.