Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Няколко въпроса към Г-н Марковскинови  
АвторМартин Мичев_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 15:42



Г-н Марковски,

Управител съм на скромно ISP и скромен интернет-клуб. Или поне не страдам от мания за величие. /Със забележката, че някои неща в моята фирма са по-напреднали от същите на Вашата фирма/ С вас не се познаваме лично, а и не държа особено на това. Чували сме се по телефона в дните на някаква си Интернет-фиеста, т.е. преди няколко месеца. Помните ли защо? Оказа се, че търсейки реклама, популярност - и-вижте-колко-сме-велики, в рекламата на организираното от Вас мероприятие фигурираше и моят клуб. НА РЕКЛАМАТА ПИШЕШЕ, ЧЕ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВО ИЛИ-НЕ-ЗНАМ-СИ-КОЙ ОБЯВЯВА, ЧЕ АЗ, Т.Е. МОЯ КЛУБ, ЩЕ РАБОТИ БЕЗ ПАРИ В ДНИТЕ НА МЕРОПРИЯТИЕТО!Още рано сутринта осъмнах с тумби от народ, които ми вряха под носа въпросната реклама, на която наистина си пишеше, че трябва да работя без пари!Като си поговорих с Вас, като обещах, че ще направя всичко възможно да ви посъдя поне - ей така, за гъдел, Вие ми отговорихте /цитирам!/: "Ах,...ех, ъъхх, ама...еее, та то станало някаква грешка, ама рекламата не съм я пускал аз, макар чеее...ох, ъх!" Та значи, като се поразрових, се оказа, че рекламата за мероприятийцето Ви е пусната за сметка /защо не - с чужда пита, пари и помена.../ и от името на БТК! Там затънах безвъзвратно, тъй като никой не знаеше за каква реклама става дума. Питане:
1. Защо и поради каква причина - без да сме се виждали, чували и без да се познаваме, Вие от МОЕ име сте обявихте, че МОЯ клуб ще работи без пари?
Молба: Като правите фиести друг път - да знаете, че съм върл противник на работенето без пари, така че не ме включвайте във Ваши реклами! А и не мога да си позволя БТК да ми плаща рекламите по вестниците.

Първият ми въпрос е за отдавнашни работи. Преминаваме към същественото. Днес, а се оказа, че и от няколко дни, мойте dial-up абонати почнаха да получават Коледни поздравления и Коледни цени от... не МОЯТА фирма, а от БОЛ.БГ Преди 3-4 часа говорих с младеж от Вашата фирма и той най-смирено обеща да предаде моя GSM на Вас, за да ми звъннете и пак да си поговорим. Е, Вие не се обаждате, защото... Хората ще кажат - абе всички юзери получават подобни пощи, а аз какво се тръшкам!? Господине Марковски, като пращате такива Коледни цени и оферти - ПОНЕ НЕ ГИ ПРАЩАЙТЕ НА УПРАВИТЕЛИТЕ НА ДРУГИ ISP-ТА! Представете си какъв шок, какъв дивен ужас ме обзе рано тази сутрин, когато дърпайки си пощата, се оказа, че БОЛ.БГ ми предлагат да им стана абонат! Господин Марковски - повтарям бавно, за всички, които не са разбрали - аз съм управител на ISP! Тук вече имам няколко въпроса:
1. Изпратихте ли на Г-н Захов, Горчилов, З.Борисов подобни коледни послания?
2. А те отговориха ли Ви на тях?
3. По принцип така ли набирате клиенти?
4. Другите управители и собственици на ISP-та вече Ваши абонати ли са, тъй като цената на моите /пък и техните!/услуги е по-висока от Вашите?
5. Това не беше ли Коледна промоция, защото Коледа минава, писмата ги получавам вчера, днес и т.н. Да не си ви останат същите цени?
6. Ще ми направите ли отстъпка от цената на прочутия Ви месечен неограничен достъп? Все пак - още малко и колеги сме!
7. Виждате ли някакъв проблем, ако обявя СПЕЦИАЛНИ цени / т.е. да направя промоцийка/ за абонати на БОЛ.БГ? Примерно някой от Вашите десетки хиляди юзери, идва човечеца, стиска 6.25лв в ръка, доказва ми, че е бил Ваш абонат - и аз МОМЕНТАЛНО го правя мой! Ама даже за два месеца - неограничено!
Всъщност - след като изобщо не съм Ви виждал и чувал - защо за няколко месеца вече два пъти си имам проблеми с Вас? Идеи някакви? В такива случай обикновено грамотните хора казват вместо: "Аа...оох....еееейии.." - "извинявай"!

М.Мичев

PS ВСИЧКИ КОЛЕГИ, ОБИКНОВЕНИ ЮЗЕРИ И ЖЕЛАЕЩИ, МОГАТ ДА МИ ЗВЪНЯТ ЛИЧНО НА ТЕЛ:088/951461! ЩЕ ИМ ПРЕПРАТЯ ПО ФАКС, МЕЙЛ и т.н. КОЛЕДНАТА ОФЕРТА НА БОЛ! АДРЕСИРАНА ЛИЧНО ДО МЕН! ВАЛИДНА ЗА ВСИЧКИ!




Тема Отг: Няколко въпроса към Г-н Марковскинови [re: Мартин Мичев_anon]  
АвторDrug_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 16:05



Zdraveite,
Nama da spomenavam koi i kakuv sum, kolega sum na
g-n Martin Michev ot edno drudo ISP, koeto ne se bie v gurdite, kolko e veliko, tova opredelqt klientite, ne extreme, ne statistiki, nishto drugo.
Napulno potvurjdavam kazanoto ot g-n Michev.
Lichno do men oferta ot BOL, shto za naglost!!!


I taka imam predlojenie kum vsichki zasegnati ISP-ta:
1. Da se filtrira vsqkakva poshta idvashta ot mail server-te na BOL.
2. Ako gospodata ot BOL ne prestanat s tezi i drugi neshta, da se filtrira trafika kum i ot tqh.

Ne vqrvam che Internet-a v Bulgaria shte zagubi mnogo.

PS: Ne cheta i ne pisha tuk, imam dostatuchno vajna rabota, no po nastoqvane na kolegi otdelqm malko vreme.

Veseli praznici




Тема Отг: Няколко въпроса към Г-н Марковскинови [re: Drug_anon]  
Автор Димитъp Гaнчeв (новак)
Публикувано29.12.00 16:22



Тази оферта май много ви притесни, защо така? Ако пък не ви е притеснила, защо й се връзвате? Хехе

Митко



Тема Отг: Няколко отговора от г-н Марковскинови [re: Мартин Мичев_anon]  
Автор Beни Mapkoвckи (минаващ)
Публикувано29.12.00 16:30



Браво, най-накрая някой да се подпише в този анонимен иначе форум.

1. Както сам писахте тук, по друг повод, очевидно не само другите хора, но и аз съм объркал вашия клуб с този на Ленко.
Добре ще е като правите нещо, да го направите така, че хората да разберат, че не сте едно и също нещо.

Съжалявам да чуя, че не желаете да популяризирате Интернет, дори за няколко часа в годината без пари.

За справка: по същото време доста други доставчици, без претенции за величие, пуснахме безплатен достъп от клубовете си, във ВУЗ-овете, в Пловдивския панаир и т.н.

И следващата година пак ще го направим, но този път ще внимаваме да не ви правим реклама

.

Знаете ли, интересно е колко силно са се запечатали в паметта ви моите думи. Някак си не се връзва с това, което аз си спомням, но това може би е нормално - все пак аз си говоря с десетки колеги - шефове на доставчици, а вие с мен - само 1 път и е естествено да си спомняте всичко, което съм ви казал.
Фактът, че сте осъмнали с тумби народ пред ВАШИЯ клуб е добър за Вас, защото това едва ли би се случило друг път, пък и ако Интернет достъпът Ви е бил добър, вероятно тези хора са се завърнали на следващия ден, за да ползват отново Интернет от вас, този път срещу заплащане. Виж, ако не са се върнали, тогава наистина трябва да Ви е било неудобно.

Впрочем, да ме съдите можете винаги. Аз съм готов да си попълня винаги познанията с малко юридическа практика (юрист съм по образование). Може да ви насоча и към юристите на държавата за справка и помощ.

Но като чета по-надолу вашето творение, осъзнавам, че вие имате проблеми с фактите. Рекламата във вестниците не беше пусната от името на БТК. Тогава имаше един обществен организационен комитет, който се занимаваше с фиестата.

Няма да се спирам на другите неточности в писмото Ви, за да не Ви създавам лош имидж.

Сега на другите Ви въпроси:

1. Да.
2. Да.
3. Това си е наша работа.
4. Някои - да.
5. Не е Коледна, а Новогодишна, до 31.12.2000 г. Притеснява ли ви, ако останат същите и занапред?
6. Не мога.
7. Не знам. Пробвайте и ще видим.

Ако съм ви създал неудобство, поднасям официално извиненията си, макар и да не съм пращал офертата лично.





Тема Internet fiestaнови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор Beни Mapkoвckи (минаващ)
Публикувано29.12.00 16:49



В орг. комитет на фиестата влизаха:
Гроздан Караджов (като главен секретар на М-во на съобщенията), Вени Марковски (isoc.bg), Иван Генов (ГУКИС), Божидар Соколов (БТК), Саша Безуханова (Хюлет-Пакард), IBM Bulgaria, БАН, СУ "Св. Климент Охридски", ВИАС (или както се казва в момента, УАГС?), ФМИ (Иван Иванов), Макдоналдс, Теодор Захов, БСК, Пловдивски панаир, Експрес консулт (тъкмо ми попадна следното съобщение от тях: Express Consult-NET shte se vkluchi v internet fiestata kato osiguri bezplaten dial-up dostyp.), Булнет....



Тема Отг: Няколко въпроса към Г-н Марковскинови [re: Drug_anon]  
Автораз_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 18:59



Това за филтрите е отлична идея.
Едно време Марковски заплашваше, че ще филтрира трафика от него към Триада - значи по принцип е съгласен с идеята.
Хем ставаше дума за всякакъв трафик - и http, а не само mail.



Тема а бре наглецонови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автораз_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 19:04



Ами и аз да обещая безплатен интернет от БОЛ, и при вас ще осъмнат тумби хора, които иначе не бихте видели.
И ще ти направя страшна услуга, а?
Много е лесно с чужда пита да правиш велики мероприятия.
А за спама защо нищо не казваш? Каква беше дефиницията за спам на CAUCE?
Или ISOC не е чувал за CAUCE?
Юрист - ха. Що не си лепнеш дипломата на стената?



Тема аха...нови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автораз_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 19:07



Така, така... Въпросният интернет клуб обещавал ли е безплатен достъп? Забрави да споменеш.



Тема Отг: аха...нови [re: аз_anon]  
АвторUchuden?_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 19:15



A njamashe li i njakakvi drugi clubove, s koito pak stanala greshka? Primerno vuv Varna?



Тема Отг: Няколко въпроса към Г-н Марковскинови [re: Димитъp Гaнчeв]  
АвторМартин Мичев_anon (Нерегистриран)
Публикувано29.12.00 19:36



Г-н Ганчев,

С Вас пък изобщо и не съм се чувал! Да си знаеш от мен: когато питат някой друг - не отговаряй вместо него - просташко е, а пък така правят предимно припрени или недовършени девойки. Същите девойки, като ги щипнеш по дупето или казват - "ох, мръсник" или хихикат като тебе - Хихихи. Значи - ще ти отделя друг път внимание, ако желаеш, макар и да не се познаваме, но това - ако наистина си го писал ти тук - и ако си дам зор - ще те направя за сеир. Поне уточнявай хихикането ти язвително или какво е, че повтарям - изглежда просташко.
И най-вече - аз си мисля, че достатъчно сериозни въпроси съм задал, за да ми се отговаря по твоя начин!

М.Мичев




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.