Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Протокол от научен експеримент.нови [re: dot]  
Автор SS7 ()
Публикувано17.10.07 00:01



Не виждам какво доказваш с това. MiM може да се направи навсякъде , да не говорим пък ако работиш в ISP (или подкупиш администратора) .
За това хората са измислили https .

KID, ще се учудиш колко е лесно да направиш MiM за АДСЛ. Стига да има какво да крадеш, щото пароли за ICQ нещо не си заслужават усилията.



Тема Никойнови [re: SS7]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано17.10.07 00:50



не отрича, че е невъзможно, но друго имах предвид



"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."

Тема Re: Протокол от научен експеримент.нови [re: dot]  
Автор SS7 ()
Публикувано17.10.07 06:29



dot, ако си същия . , дето пише в БТК , не знам как говориш за MiM атаки и сигурност, след като бтк официално (чрез телефона за поддръжка ) препоръчва използването на чужди , публични DNS сървъри !!! Никога не бих използвал чужд DNS, колкото и да е "сигурна" и "уважавана" организацията, която го администрира.



Освен това не е забравен и случая, когато бриджнахте лан интерфейсите на адсл модемите (рутерите) и най-малкия проблем беше ip конфликтите (да не говорим, че някъде се виждаха цели чужди мрежи)



Ако някой има да крие нещо , не ще го скрие нито през ЛАН, нито през АДСЛ , освен със здраво криптиране.

Аз предлагам да не наблягаме много на тема сигурност на комуникациите

p.s.
Мен като интернет потребител ме е много по-страх от DNS натравяне, отколкото от МиМ атака. Щото, ако някой натрови ДНС сървърите, ще събира, събира .... , и https-a няма да помогне.

А имам подозрения, че DNS натравяне е правено на един от големите доставчици в България .

Редактирано от SS7 на 17.10.07 06:59.



Тема Re: Протокол от научен експеримент.нови [re: RazoR]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано17.10.07 08:30



в една сепарирана мрежа, където 8к клиенти = 8к влан-а ?
я ми посочи такъв ланаджия :)





Тема Re: 77.70.111.129..нови [re: dot]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано17.10.07 09:49



При положение че сме единствения доставчик в ст. град е ясно че ние сме интернет доставчика. След като си се вързал на кутия на етажа значи си го направил в някоя студентска мрежа защото нямаме кутии по етажите освен ако са останали от някоя изкупена и непреправена мрежа.
Това което си го направил може да го направят доста хора ако си го поставят за цел. Винаги когато имаш повече машини в един VLAN може с повечко усилия да разбререш някой неща.
И да, прати ми снимките за да видя къде се е случило но съм почти сигурен че е в блоковете на Софииския които си изграждат сами мрежите



Тема Не може да ти посочи.нови [re: C.Capъeв]  
Автор dot (cartoon)
Публикувано17.10.07 09:49



Ланаджия имам впредвид.


Иначе са ти криви сметките - за 8к клиента са достатъчни доста по-малко vlan-а.



Тема Re: 77.70.111.129..нови [re: RazoR]  
Автор dot (cartoon)
Публикувано17.10.07 09:52



Нямаш мейл в профила. Пусни нещо на мейла в моя профил за да ти пратя снимките.



Тема Re: 77.70.111.129..нови [re: dot]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано17.10.07 09:59



Готово. Всъщност видях че това е рутер отговарящ за 4ти, 56ти, 60ти блок и Малинова долина. 4ти и 60ти са изцяло вътрешни и едва ли си имал как да влезеш в сървърните там, така че остава 56ти които още не е направен.



Тема Веднъж попитах ....нови [re: GhostlnNet]  
Автор dot (cartoon)
Публикувано17.10.07 10:09



... колко време трябва на един LAN доставчик да открие в мрежата си хардуерно устройство което може да изплюе за секунда 25000 валидни ethernet фрейма? А две? Толкова по въпроса за хващането.
Не съм си поставял за цел да руша - ако това беше целта първо времето беше крайно недостатъчно, второ няма да е толкова лесно колкото изглежда ако искаш да навредиш сериозно и трето - не ми е интересно да се занимавам с глупости!



Тема Re: Не може да ти посочи.нови [re: dot]  
Автор C.Capъeв ()
Публикувано17.10.07 10:45



да, принципно да, криви са ми, малко по-различни от твоите
обаче да направим едни други сметки, за 8к клиенти колко и какви точно умни суича ти трябват, колко ще ти струват, с колко ще оскъят услугата към клиента и т.н. :)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.