Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?  
Автор Microsoft (член)
Публикувано26.05.07 11:45



Ако някой ползва БТК 512/1024/2048 безкрай, кажете каква ви е реалната скорост на даунлоуд/ъплоуд ?

Примерно за 1024 Безкрай пише че макс. скорост на даунлоуд била 1024 Kbps , ама между макс. и действителна скорост разликата сигурно е голяма.

Мисля си за 2048 безкрай за 2 години, но искам първо да чуя мнения на потребители.

10х



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: Microsoft]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано26.05.07 12:28



Луд ли си да подписваш двугодишен договор. И за по ниска цена можеше да получиш по добри параметри. Плюс това БТК-то практически няма проддръжка. Винаги "Всички оператори са заети".
След 2 години цената на интернета и да не е паднала, нормалните доставчици ще дават много по големи скорости от некадърното БТК.



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: RepeatableRead]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано26.05.07 13:02



Знам че за по ниска цена мога да получа по висока скорост, но за мен цената и скоростта не са от чак толкова голямо значение, макар че също са важни.

Основното на което държа е надеждността, а доколкото знам тук БТК е без конкуренция. Ако ми осигуряват връзка през 99.9% от времето, за какво ми е съпорт?
Така че офертата за 2048 безкрай за 2 год. ми се струва добра, при положение че скоростта е прилична. Има и вариант за 1 год., но цената е с 10 лв. на месец отгоре.

Алтернативите ми са няколко ЛАН-а към които по принцип изпитвам недоверие като гледам къде им вървят кабелите. Или Центрум Груп, но за тях не съм чувал нищо и незнам доколко са надеждни.



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: xonix]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано26.05.07 21:46



>Винаги близо до максимума. Може да не е космическа, но е точно колкото е обещано.

двама приятели имат 512 безкрай и ми казват че даунлоуда е макс. 60-70 Кбпс, което е бая далече от обещаното - аз затова и пуснах тая тема. Единия е в центъра, другия в Младост, т.е явно това е скоростта навсякъде. Може би "колкото е обещано" важи за БИЗ акаунтите?

>Вече всички знаят, каква ще е следващата скорост на АДСЛ-а.

Е аз явно съм изключение, щото незнам. Колко ще е?
Преди година 512 безкрай 1-годишен договор струваше горе-долу колкото днес 2048 безкрай за 2-годишен договор. Ако продължава така, догодина сигурно на тая цена ще пуснат 4096 или дори 8000+, и ще се мина ако сключа 2-годишен договор - ама за момента 2048 безкрай ми изглежда най-добрата възможност.



Тема Re: адсл - добра е когато я има скоросттанови [re: Microsoft]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.05.07 02:14



не каза дали си пробвал "лан" и от какво не си доволен ако си ...т.е бих те посъветвал да пробваш една , две фирми и после ако си недоволен да си го сложиш сам с бтк.

По горе каза нещо от сорта че ти трябва сигурност а и парите не са ти голям проблем , аз примерно и на двете места където живея имам по един резервен кабел от друг лан доставчик - не казвам че това е идеалното решение но винаги мога да си пусна бек уп през втория ми доставчик ако основния се "насере"

И още нещо ако подписваш дог-р към бтк внимаваи какво си избираш и какво подписваш - имат една тарифа при която каквото си избереш оставаш с него / тази скорост / до края на договорения период





Тема Re: адсл - сложи си го самнови [re: xonix]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.05.07 04:33



3.поне един от плановете на адсл в комплект със сим карта към бибахмел е с тези условия които съм описал по горе - на какавато скорост подпишеш нямаш право да я сменяш , не го знам как се казва , не ми е трябвало да го знам

Редактирано от L.M. на 27.05.07 04:34.



Тема откажи се на временови [re: Microsoft]  
Автор Иckpa (оперната)
Публикувано27.05.07 07:39



Не задари скороста! Тя може и да ти е пеилична - зависи за какво - арената е трудно достъпна. Понякога mIRC - unibg слага бан на бТК ip тата и не може да се свържеш в един прост чат.
Освен всичко друго и ADSL сигнала прекъсва постоянно!
Аз съжалявам че съм взела изгодната проможия и сега няма мърдане. Имат поддръжка по теледона 0700 17111 но ако ти покажа разпечатка колко пари съм платила за да им докладвам за проблеми лошо ще ти стане около 5 лева. Навсикчото отгорв звъниш - чуваш музика около 5 минути и после не ти решават проблема!
Някой твърсят че няма такова нещо и в клуб бТК възхваляват тази компания. Аз обаче смея да твърдя, че ако си ползвал едно време модем - същата работа е = ще псуваш ще се ядосваш и тоя път няма как да избягаш ако подпишеш 2 год. договор.
Освен всичко друго клаузите са ужасни - например не може да минеш в този период на по вискока скорост или по ниска цена. Така че 2 години си остъаваш на това което си подписал! И до днес има хора които плащат 31 лв за скорост 256 Kbps.
Ако случаймо забравиш да прекратиш договора той автоматично се продължава за същия период при същите условия.
Да бТК ADSL е чудесен избор в момента като цена/качество
но обзлужването и убиствените договорни клаузи са ужасно нещо!



Тема Re: адсл - добра е когато я има скоросттанови [re: L.M.]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано27.05.07 12:27



>не каза дали си пробвал "лан" и от какво не си доволен ако си ..

Не съм пробвал ЛАН, но като прочета примерно това
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=isp&Number=1947379646&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1
- как едни режели кабелите на други, дори и не мисля да пробвам. Изобщо ЛАН-овете са още далече от някаква приемлива надеждност като гледам как кабели висят по дървета и стълбове и всеки келеш може да гепи някой суич.
(разбира се, сигурно тук-таме има изключения)

От година и половина съм вързан към фирма в блока с БТК БИЗ акаунт, и за тоя период интернет е нямало два пъти по няколко часа и пет-шест пъти по десетина минути - не ми се вярва ЛАН да постигне подобно нещо.



Тема Имам приятели в Богословски Факултет на СУнови [re: Иckpa]  
Автор tothnam (непознат)
Публикувано27.05.07 15:28



Доколкото са ми казвали, един от основните принципи на Християнството е
" Правото да се откажеш ".
Мисля че живея в Христянска държава, и посягането върху правото ми да се откажа, е
" Неандреталска Работа ".
То и рекламите им такива - Простотии.. БТК Юбер Алесс
Не се хвалят а плюят останалите. Какво очаквате от такива ?????

Като не знаеш кога тръгва последният влак, гледай хората кога си взимат куфарите

Редактирано от tothnam на 27.05.07 15:31.



Тема Re: адсл - добра е когато я има скоросттанови [re: Microsoft]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано27.05.07 16:22



И като изключиме 2та пъти от по 3 дена когато никой намаше АДСЛ. Аре нема нужда да се хвалите толкова щото чак на мен почва да ми писва.

Редактирано от RazoR на 27.05.07 17:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.