Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:44 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?  
Автор Microsoft (член)
Публикувано26.05.07 11:45



Ако някой ползва БТК 512/1024/2048 безкрай, кажете каква ви е реалната скорост на даунлоуд/ъплоуд ?

Примерно за 1024 Безкрай пише че макс. скорост на даунлоуд била 1024 Kbps , ама между макс. и действителна скорост разликата сигурно е голяма.

Мисля си за 2048 безкрай за 2 години, но искам първо да чуя мнения на потребители.

10х



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: Microsoft]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано26.05.07 12:28



Луд ли си да подписваш двугодишен договор. И за по ниска цена можеше да получиш по добри параметри. Плюс това БТК-то практически няма проддръжка. Винаги "Всички оператори са заети".
След 2 години цената на интернета и да не е паднала, нормалните доставчици ще дават много по големи скорости от некадърното БТК.



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: RepeatableRead]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано26.05.07 13:02



Знам че за по ниска цена мога да получа по висока скорост, но за мен цената и скоростта не са от чак толкова голямо значение, макар че също са важни.

Основното на което държа е надеждността, а доколкото знам тук БТК е без конкуренция. Ако ми осигуряват връзка през 99.9% от времето, за какво ми е съпорт?
Така че офертата за 2048 безкрай за 2 год. ми се струва добра, при положение че скоростта е прилична. Има и вариант за 1 год., но цената е с 10 лв. на месец отгоре.

Алтернативите ми са няколко ЛАН-а към които по принцип изпитвам недоверие като гледам къде им вървят кабелите. Или Центрум Груп, но за тях не съм чувал нищо и незнам доколко са надеждни.



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: xonix]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано26.05.07 21:46



>Винаги близо до максимума. Може да не е космическа, но е точно колкото е обещано.

двама приятели имат 512 безкрай и ми казват че даунлоуда е макс. 60-70 Кбпс, което е бая далече от обещаното - аз затова и пуснах тая тема. Единия е в центъра, другия в Младост, т.е явно това е скоростта навсякъде. Може би "колкото е обещано" важи за БИЗ акаунтите?

>Вече всички знаят, каква ще е следващата скорост на АДСЛ-а.

Е аз явно съм изключение, щото незнам. Колко ще е?
Преди година 512 безкрай 1-годишен договор струваше горе-долу колкото днес 2048 безкрай за 2-годишен договор. Ако продължава така, догодина сигурно на тая цена ще пуснат 4096 или дори 8000+, и ще се мина ако сключа 2-годишен договор - ама за момента 2048 безкрай ми изглежда най-добрата възможност.



Тема Re: адсл - добра е когато я има скоросттанови [re: Microsoft]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.05.07 02:14



не каза дали си пробвал "лан" и от какво не си доволен ако си ...т.е бих те посъветвал да пробваш една , две фирми и после ако си недоволен да си го сложиш сам с бтк.

По горе каза нещо от сорта че ти трябва сигурност а и парите не са ти голям проблем , аз примерно и на двете места където живея имам по един резервен кабел от друг лан доставчик - не казвам че това е идеалното решение но винаги мога да си пусна бек уп през втория ми доставчик ако основния се "насере"

И още нещо ако подписваш дог-р към бтк внимаваи какво си избираш и какво подписваш - имат една тарифа при която каквото си избереш оставаш с него / тази скорост / до края на договорения период





Тема Re: адсл - сложи си го самнови [re: xonix]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.05.07 04:33



3.поне един от плановете на адсл в комплект със сим карта към бибахмел е с тези условия които съм описал по горе - на какавато скорост подпишеш нямаш право да я сменяш , не го знам как се казва , не ми е трябвало да го знам

Редактирано от L.M. на 27.05.07 04:34.



Тема откажи се на временови [re: Microsoft]  
Автор Иckpa (оперната)
Публикувано27.05.07 07:39



Не задари скороста! Тя може и да ти е пеилична - зависи за какво - арената е трудно достъпна. Понякога mIRC - unibg слага бан на бТК ip тата и не може да се свържеш в един прост чат.
Освен всичко друго и ADSL сигнала прекъсва постоянно!
Аз съжалявам че съм взела изгодната проможия и сега няма мърдане. Имат поддръжка по теледона 0700 17111 но ако ти покажа разпечатка колко пари съм платила за да им докладвам за проблеми лошо ще ти стане около 5 лева. Навсикчото отгорв звъниш - чуваш музика около 5 минути и после не ти решават проблема!
Някой твърсят че няма такова нещо и в клуб бТК възхваляват тази компания. Аз обаче смея да твърдя, че ако си ползвал едно време модем - същата работа е = ще псуваш ще се ядосваш и тоя път няма как да избягаш ако подпишеш 2 год. договор.
Освен всичко друго клаузите са ужасни - например не може да минеш в този период на по вискока скорост или по ниска цена. Така че 2 години си остъаваш на това което си подписал! И до днес има хора които плащат 31 лв за скорост 256 Kbps.
Ако случаймо забравиш да прекратиш договора той автоматично се продължава за същия период при същите условия.
Да бТК ADSL е чудесен избор в момента като цена/качество
но обзлужването и убиствените договорни клаузи са ужасно нещо!



Тема Re: адсл - добра е когато я има скоросттанови [re: L.M.]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано27.05.07 12:27



>не каза дали си пробвал "лан" и от какво не си доволен ако си ..

Не съм пробвал ЛАН, но като прочета примерно това
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=isp&Number=1947379646&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1
- как едни режели кабелите на други, дори и не мисля да пробвам. Изобщо ЛАН-овете са още далече от някаква приемлива надеждност като гледам как кабели висят по дървета и стълбове и всеки келеш може да гепи някой суич.
(разбира се, сигурно тук-таме има изключения)

От година и половина съм вързан към фирма в блока с БТК БИЗ акаунт, и за тоя период интернет е нямало два пъти по няколко часа и пет-шест пъти по десетина минути - не ми се вярва ЛАН да постигне подобно нещо.



Тема Имам приятели в Богословски Факултет на СУнови [re: Иckpa]  
Автор tothnam (непознат)
Публикувано27.05.07 15:28



Доколкото са ми казвали, един от основните принципи на Християнството е
" Правото да се откажеш ".
Мисля че живея в Христянска държава, и посягането върху правото ми да се откажа, е
" Неандреталска Работа ".
То и рекламите им такива - Простотии.. БТК Юбер Алесс
Не се хвалят а плюят останалите. Какво очаквате от такива ?????

Като не знаеш кога тръгва последният влак, гледай хората кога си взимат куфарите

Редактирано от tothnam на 27.05.07 15:31.



Тема Re: адсл - добра е когато я има скоросттанови [re: Microsoft]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано27.05.07 16:22



И като изключиме 2та пъти от по 3 дена когато никой намаше АДСЛ. Аре нема нужда да се хвалите толкова щото чак на мен почва да ми писва.

Редактирано от RazoR на 27.05.07 17:22.



Тема Re: откажи се на временови [re: xonix]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.05.07 16:56



и апел към ЛАН доставчиците, които постоянно ругаят БТК - колеги, запознайте се с нещата и тогава коментирайте - излагате се, не може чак толкова да не познавате конкуренцията
-------------
Ма ти си имал и чувство за хумор ве ;-)
Не ми е нужно да се запознавам с доставчик които влиза в рамките на статистическата грешка и е по скоро алтернативен вариант на "Лана", но в никакъв случаи не е конкуренция

Колкото до конкуренцията , да нея си я проучваме периодично от наи малките "лан-ки " до големите "мегалан-ки"



И за да прекратим този дебат ще добавя само още нещо : мен ДСЛ-а в сегашния му вид не ме устроива по една единствена причина : нямам а и не мога да си отделя време да се прибера ет хоум и да седна да точа един филм часове наред при положение че мога да го имам за 5-6 минути и ако не ме кефи да премина към следващия.....т.е право на избор, вярвам има хора които обичат да се себебичуват и се кефят да им го слагат , или пък просто нямат друг вариант за тези пари

И хаиде като си толкова отворен подсети ме, няколкото големи м/ународни консорциума които навлезоха на бгпазар и изкупуват наред "лан-ките ", според теб на какво перо залагат в избора си да стъпят на обетованата от БТК територия и да дават луди пари за всеки придобит абонат ...може би са луди, не са си направили сметката или пък имат много излишни пари и са решили да ги налеят именно в Б-ия ? Как мислиш дали нещо не му куца на дсл-чето

Редактирано от L.M. на 27.05.07 17:06.



Тема Re: откажи се на временови [re: L.M.]  
Автор KимoнГeoprиeв ()
Публикувано27.05.07 17:38



1. който иска Интернет е с бтк, който иска интранет е с някой лан, както сам казваш на теб Интернет не ти трябва.

2. кои са тия дето били почнали да стъпват на българския пазар купувайки ланове? само не ми споменавай за онова пране на пари с болбг...




/



Тема Re: аре споко...нови [re: xonix]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.05.07 20:05



окс изразявам лично мнение и то накратко е да пробеа човека 1-2 лан доставчика след което ако нещо не го кефи да се върже с бтк, не се опитвам да го разубедя , не е ли така ?



Тема Re: аре споко...нови [re: L.M.]  
Автор Microsoft (член)
Публикувано27.05.07 23:26



баси, нямах намерение да започвам тема за и против това или онова, ама изглежда така се получи.

Ще се радвам ако все пак някой юзер на АДСЛ отговори на първоначалния въпрос - т.е какъв пакет ползва и каква е реалната скорост при него.

10х



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: Microsoft]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано28.05.07 08:53



2048 безкрай - 240-245 кб/с дърпане, 30 кб/с качване(но за да не ти се рестартира модема е добре да е ограничена на 22 в торент клиента)

Редактирано от Пeтъp_ на 28.05.07 08:54.



Тема Re: Имам приятели в Богословски Факултет на СУнови [re: tothnam]  
Автор Иckpa (оперната)
Публикувано28.05.07 09:14



очава се това което и предлагат услуга за определен период от години в която чрез релклама обслуждащия е длъжен да изплаща пенсията на пенсионер в Америка. След като постигне неободимото количество клиенти чрез реклама собсвеника продава компанията



Тема Re: аре споко...нови [re: Microsoft]  
Автор Иckpa (оперната)
Публикувано28.05.07 09:23



а извинявай ползвам 1024 и редлната скорост на теглене се е доближавала до 128 . Въпреки това прекъсванията пречат на тегленето и като в добрите стари времена се иска гет райт.



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: Пeтъp_]  
Автор Иckpa (оперната)
Публикувано28.05.07 09:26



240 и 245 << 256
явно по-бавните пакети се доближават повече до обявената им скорост!



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: Иckpa]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано28.05.07 09:44



обявената скорост е гарантирана само за biz пакетите, въпреки това негарантираната е много близо до обявената





Тема Re: аре споко...нови [re: Microsoft]  
Автор gogo163 (непознат )
Публикувано28.05.07 11:47



Аз съм с 1024 АДСЛ и практически скоростта ми е близка до максималната винаги(или почти).
Гледам, че има няколко залитания в темата
1. Скоростта обикновенно зависи от това, колко ще ти дшпусне сървърът, на който си пуснал заявка.
2. Бъркат се понятията бит и байт
1байт=8бита
1024kbps(килобита за секунда) са 1024/8= 128KB/s(килобайта за секунда)
При P2P връзка нормално се достигат 120 KB/s, което си е почти максимума, при положение, че не ти е гарантирана скорост 1024, а максимална скорост на връзката за download/upload.

Ползвам интернет от зората му в БГ, от година и половина съм с АДСЛ и най-после не се нервя с НЕТ-а.
Ся, ако някой иска филми от фри сървър с връзка 100Мbps-това е друга работа, както и си е негов проблема с изгорелите ЛАН-ки и дъна.





Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: Microsoft]  
Автор PatlaDJ (минаващ)
Публикувано28.05.07 13:42



Скороста е близка до обявената през цялото денонощие.
Тоест ако си на 1024 реално теглиш с около 120kbytes/sec постоянно, но разбира се зависи от къде теглиш.
За торенти БТК не е най-доброто с оглед на това че на LAN можеш да постигнеш много по-високи скорости. Но относно стабилност и качество на връзката БТК е правилното решение. Може да пробваш и офертите на Центрум груп, там скоростите също не са високи като при LAN, но доколкото знам нета им е добър.

Има една особеност при БТК ADSL, която ме е открехнал един патил узер.
Понякога телефонните кабели от централата ти до теб може да са преплетени или да има наводнени шахти или прекъснати изолации, които те претендират че "уж масово били оправяли", но ако има такъв проблем - това влошава качеството на медната линия от централата до теб, което се отразява в дропове на ADSL връзката, нужда от рестариране на модемите и загуба на пакети. Обикновено БТК-рите не се интересуват от линията ти когато си купуваш ADSL пакета, особено този който е "инсталирай сам", и заради това е добре преди да си купиш пакета, ти сам да си провериш линията дали няма някакви шумове, двоен сигнал, преплетени разгововри, става дума - без да провеждаш разговор само като вдигнеш слушалката трябва внимателно да се заслушаш за дори и леки смущения и преплитания на сигнала от теб до централата - това е важното, ако има такива не си взимай ADSL пакета в никакъв случай преди да ти отстранят тези смущения по линията, защото ако подадеш сигнала за проблема след включването на ADSL-а може да се мотат и да не ти го оправят бързо, а ти през това време да плащаш, като получаваш ниско качество. А ако ги юркаш да ти го оправят преди да си взел ADSL-а поне няма да плащаш докато се мотат ;) Ако телефонната ти линия е с добро качество проблемите с ADSL-а граничат с 0. Но уви това понякога и до късмет.

Това е.

---
Против пиратството.
Против разделението на скоростите на нета на БГ пиъринг и международен.

Редактирано от PatlaDJ на 28.05.07 13:47.



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: xonix]  
Автор PatlaDJ (минаващ)
Публикувано28.05.07 14:04



Ok, аз по мойта линия имам двоен сигнал, телефона ми е цифров, имам нормален dial tone, но тихичко на background се чува и някакво далечно аналогово туткане, при положение че проблемите ми по линията които са "чуваеми" дори с просто ухо това не значи ли че за проблемите които ще измерят със специалната им апаратура положението ще е по-добро ?

И втория ми въпрос, щом толкова знаеш за БТК е: при положение че (както казваш) проверяват линията ти като си земеш ADSL пакета и засечат проблеми по нея, това значи ли че ще вземат моментални мерки да ги оправят до такава степен че да нямам проблеми с ADSL свързаността ?


Послепис:
Именно двойния ми сигнал по линията е причината аз да не съм все още на ADSL а да карам на LAN-ки. Защото нямам доверие че ще имам безпроблемна връзка !!! Каня се някой ден да им се заоплаквам, белким го оправят. Все още не съм се оплаквал, за voice не ми пречи.
---
Против пиратството.
Против разделението на скоростите на нета на БГ пиъринг и международен.

Редактирано от PatlaDJ на 28.05.07 14:12.



Тема Re: Каква е реалната скорост на БТК АДСЛ?нови [re: xonix]  
Автор PatlaDJ (минаващ)
Публикувано30.05.07 20:01



Alo кво стана жив ли си?
Искам отоговор !

---
Против пиратството.
Против разделението на скоростите на нета на БГ пиъринг и международен.


Тема Re: откажи се на временови [re: L.M.]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано02.06.07 10:01



Аде ве,я направи една статистика колко бизнес и корпоративни абоната държи бТК и колко държи ЛАН = 0, ЛАН интернет е за развлечение,теглиш си филмче и скиаш,аде ползвай го за работа - бааааавно бааавно че ше се изпразня.
Така че зависи за кво ти трябва,няма кво да се дъвчите така си е.

Лан е хубаво да им,според мен е добре и да си на ЛАН и на ADSL, и 2-те си имат предимства.



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Re: аре споко...нови [re: Microsoft]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано02.06.07 10:22



Реалната си е такава каквато я пише - 1024Kbps,и какво искаш да кажеш с реална този израз съм го чувал при ЛАН-ките,може би искаш да ти кажа че
kilobits per second - скорост на свързаност
kilobytes per second - количество информация в секунда(Не е за измерване на скорост или величина).



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Това си е от....нови [re: PatlaDJ]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано02.06.07 10:25



....PBX-a.



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Естествено че ще ги оправят...нови [re: PatlaDJ]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано02.06.07 10:28



...проблемите,само че както казох твоят проблем е за 130 или телефонни повреди и тогава си поръчай АДСЛ.



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Re: Бизнес клиентинови [re: alimpdick]  
Автор L.M. ()
Публикувано03.06.07 01:24



статистика колко бизнес и корпоративни абоната държи бТК и колко държи ЛАН
+++
за да разводним тотално темата , помисли каква е таргет аудиторията на "ЛАН-а" и въобще не се опитваи да правиш сравнение м/у лан и дсл на ниво Бизнес/Корпоративни клиенти

Бизнес клиента може да се оприличи на финансово ограничен субект които поради ред причини не може да си позволи оптична свързаност а скоростта на бтк не му въри работа - поради което си е пуснал едно лан кабелче

Корпоратив"ния клиент може да е твои поддоставчик/ доставчик , клиент на услуги или в общия случаи клиент които може да си позволи директна свързаност от когото и да било , но е предпочел твоята Лан ф-ма да му изгради и поддържа оптичната свързаност както и да гарантира отстраняването на повреди и/или алтернативно трасе и в 4 през нощта

Бизнес клиента може да е всяко едно юриди4еско лице с което имаш договорни отношения примерно за 20 лв/м
Корпоративния клиент - с него договор дори не ти трябва или му даваш това от което тои има нужда или...

аз се сещам за ограни4ено 4исло корпоративни клиента , но пък те обикновенно плащат хххх лв , а не някакви си дребни стотинки с които или без които ти ще продължиш да живуркаш

т.че боли ме фара колко корпоративни клиента имат бтк , те или не осъзнават значението и отговорностите което поражда това определение или просто бтк им прави пишки определяики ги като такива

Не може да имаш 10 енд море работни места/компютъра и да се водиш за бизнес и/или корп. клиент , да плащаш мизерни стинки за нет , да не говорим че скоростта която се подава през дсл модема е краино недостатъчна дори за един средно голям достъп





Тема Ти да не мислиш че....нови [re: L.M.]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано04.06.07 12:55



... за корпоративни се ползват стандартни модеми ZTE a?
Не знам нито една банка и то няма такава,да е на некой ЛАН доставчик,сори ама точно за това не е - не можеш да и осигуриш сигурност по трасето,особено с вашите евтини у-ва,как пък ще им предложиш VPN,IPSec Tunnel or ATM connectivity.

"да не говорим че скоростта която се подава през дсл модема е краино недостатъчна дори за един средно голям достъп" - връщаш ме в началато,въобще не знаеш какви у-ва се използват,ако искаш влез в www.zte.com и разгледай,макар че при гигабитови точки се ползва съвсем друга марка оборудване,доста скъпичко при това,сети се сам какво е,на места даже и бТК ги оставя под наем. На кои клиент предлагаш ти SLA по Гигабитово трасе ,я кажи ?
Повтарям пак,не се заяждам с ЛАН доставчици,казвал съм и преди - аз съм и на ЛАН и на ДСЛ,и съм доволен от това за което ги ползвам.При ЛАН не съм доволен от международния,при ДСЛ няма Интранет свързаност и го ползвам за друго.
ЛАН е добре да има,когато искаш да си гледаш филми,музика - много ясно.



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet

Тема Re: Ти да не мислиш че....нови [re: alimpdick]  
Автор gesh75 ()
Публикувано04.06.07 12:59



SLA имат 3-4 фирми и LAN не е м/у тях....






Тема Re: Ти да не мислиш че....нови [re: gesh75]  
Автор alimpdick (DSL and long)
Публикувано07.06.07 13:40



Естествено



Digital Subscribe Line and Long Reach Internet


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.