Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема arengi.net - LAN клиент, pppoe и рутер D-Link  
Автор novios ()
Публикувано14.02.07 22:36



Здравейте,

Имам следния проблем. Вързах се към arengi (интернет доставчик). Те обаче ми го свързаха към единия комп, а аз имам два компа, които си делят интернета чрез рутер D-Link 604.

Аз сам си вързах нета към рутера и си го настроих. За оторизация ми инсталираха на компа (а аз после и на втория комп) една програмка - Lan client.

Проблемът е, че нета прекъсва - този LAN клиент пингва сървъра и понякога пинговете се губят или пък получава съобщение от сървъра - "Server said goodbye". Оправя се или само след известно време (ЛАН клиента отново се кънектва) или като аз го рестартирам. Но това е меко казано "много дразнещо"...

Някой имал ли е подобен проблем? Идеи?

За да избегна тоя тъп ЛАН клиент, ми хрумна pppoe. Ръгнах нет-а в единия комп, нагласих pppoe в Windows-a и всичко тръгна без проблеми! Вече няма ЛАН клиент. Ура! Само дето... сега пък не мога да подкарам pppoe през рутера! Уж му задавам всичко, но не се кънектва и това е.

Някакви идеи? Благодаря.

Не ме търси... Не ме търси...


Тема Re: arengi.net - LAN клиент, pppoe и рутер D-Linkнови [re: novios]  
Автор L.M. ()
Публикувано15.02.07 00:16



аз като казвах да внимавате към кого се връзвате , немаше кои да слуша ...на ти са проблеми

п.п тия немат ли си денонощен съппорт да им звънкаш на тях да си решиш проблема ?





Тема Re: arengi.net - LAN клиент, pppoe и рутер D-Linkнови [re: novios]  
Автор Spoken ()
Публикувано15.02.07 00:46



Извинявай, че и аз не съм по същество, но би ли споделил доколко се постигат "космическите" скорости, които обещават на сайта си и чрез лепенки по всяка една врата в София?

На мен ми казаха, че понякога падали до 15-20% от обещаното, т.е. ... признават си, че това са по-скоро "мечти", но ми е интересно как е реално ситуацията.. ако си на 18 лв., разбира се. Предварително благодаря за инфото!



Тема Тръгна ;-)нови [re: Spoken]  
Автор novios ()
Публикувано15.02.07 21:38



Току-що малко като на шега подкарах pppoe през рутера. Този път какво ми хрумна да пусна уизарда за конфигуриране на рутера и като му зададох същите неща, които опитвах досега без уизарда, стана. Гръм и мълнии! ;-)

На твоя въпрос - на 18 лв. съм, но ми е трудно да ти отговоря еднозначно, тъй като да си призная не съм от хората, които теглят по цяла нощ, а и нямам много наблюдения какво е положението при другите доставчици (досега бях на кабелен към ЕстНет, който определено е много по-бавен от този). Ще ти кажа само, че нетът определено е бърз - при всички положения напълно ме устройва.

Скоростите зависят от много неща, но е бърз. Съквартирантът ми, който редовно торенти, понякога тегли и качва с над 250 КБ/сек, а съм виждал и сваляне с 1 МБ/сек. Но това са торенти - много зависи и от отсрещните страни. Понякога пък е по-слабо. От български сайтове (напр. пощата ми абв.бг) съм свалял с 2-3 МБ/сек... Това е от мен. Дано съм бил полезен.

Не ме търси... Не ме търси...


Тема Re: Тръгна ;-)нови [re: novios]  
Автор Spoken ()
Публикувано15.02.07 23:15



Поздравления за успеха!


А иначе.. хмм.. звучи добре . И аз много се колебая - то е ясно, че ако всички се накачат на Arengi е почти невъзможно да доставят обещаните скорости, но си мисля, че вече доста малко хора биха тръгнали да си сменят доставчика, така че който го направи - може и да спечели.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.