Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: идиoтчe]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано02.02.07 19:49



В отговор на:

"Клиента" го интересува каква е цаната на "услугата"




Разбира се, заплатата е сериозен фактор, но аз имам известни резерви спрямо хората, за които това е единственият критерий.

Заплатите във всеки един сектор от икономиката са малко или много еднакви. Ако има голяма разлика в посока надолу, служителите се преместват и бизнесът губи. Ако пък има голяма разлика нагоре, съответният бизнес става неконкуретноспособен, цените му стават относително по-високи и започва да губи клиенти. Следователно и в двата случая е лошо за съотвената фирма, така че никой не държи нито твърде ниски, нито твърде високи заплати. Затова можете спокойно да допуснете, че заплатата при нас би била същата като тази, която сега получавате, с несъществена разлика от примерно десет-двайсет процента. Няма как да е примерно двойно по-висока.

А останалите неща, с които се "рекламираме" пред служителите аз вече ги описах в предишния постинг - сигурност, предвидимост, възможност за развитие и т.н.

Митко



Тема Хахаханови [re: DrFrancky]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.02.07 20:16





Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.02.07 20:17



Познато ми е... отиваш, развиваш, потупване по рамото... и на 400лв шут да удвояваш продажбите

То даже и престиж не може да получиш... Е къде е уловката?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.02.07 20:30



Митко, митко... не разбираш ли, че за да дойде при теб кадърен бачкатор трябва да има причина. Причините в най-общия случай са 3: По-високо възнаграждение, неудовлетвореност от предишната работа, лошо стечение на обстоятелствата около живота...
В първия случай няма как да се знае щото никой не го обявява. А аз може да си изгубя времето, както навремето в Некском, да дойда на 2-3-4-5 интервюта, да ме харесаш/те и да ми дадете по-ниско платен стимул от което аз да се усмихна и да си тръгна.
Във втория случай може да попаднете на не-достатъчно квалифициран специалист или на пък проблемите му да се пренесат с него. Риска си го има за вас...
В третия случай той просто няма да се интересува от заплащането, но пък и вие ще сте убедени, че няма да сте намерили правилния човек, а някой който върши работа на средно ниво...


Как мислиш, с коя стратегия ще е най-добре да подходите за да имате успех?



П.С. Не винаги само парите са определящо нещо. А не мисля, че можеш да предложиш на професионалист това, от което се нуждае... пък дори и само под формата на пари.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.

Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано02.02.07 22:36



Да. Гръмнаха също Джон Ленън и Индира Ганди. Винаги се намира по някой луд, който да иска да гръмне някой по-велик от него.

Митко



Тема Re:идиотченови [re: идиoтчe]  
Автор L.M. ()
Публикувано02.02.07 22:54



кабелните техници / ако говорим за такива / попадат в графа експертен персонал без ръководни функции , казвам само попадат иначе не се сещам какво толкова им е експертното и ми е много интересно какво според теб ти разбираш под добри условия на труд : лятно зимно работно облекло, превоз, застраховки, отпуски, стимули ...работна заплата по висока от тази на лекари, учители и много други професии на хора с висше образувание .....т.е какви би трябвало да са условията и или заплащането ?

Редактирано от L.M. на 02.02.07 22:55.



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: KlD]  
Автор BeниMapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано03.02.07 02:30



Винаги има и четвърта причина. Във всеки един отделен, а не в по-общия случай. Друг е въпросът, че ти си имаш вече мнение по въпроса, така че няма смисъл да се дискутира с теб ;)

П.П.
Интересното е, че реакцията на повечето хора на съобщения като това на Митко, е първосигнална. Не знам дали изобщо ще дойде времето, когато ще се научите, че когато пишем (и аз, но особено Митко) нещо по някоя тема, то със сигурност е премислено преди да бъде написано. И следователно предварително е отговорено на вашите последващи въпроси.
Най-вероятно още в първото съобщение.
Пример за това е неадекватната реакция на цитата от Джон Кенеди. Типично първосигнална реакция - "нали го застреляха", без да се замислите кой, защо, как. И Митко ви дава отговор на тази първосигнална реакция. Показателна е и реакцията под мнението - голям смях. Интересно на какво точно се смее авторът (да ме прощава, но не помня кой беше): на коментара, че Кенеди го застрелахя, на очаквания отговор от Митко или на нещо друго:-)

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: BeниMapkoвckи]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.02.07 18:12



Виж сега. Моята реакция е всичко друго, но не и първосигнална! Ако все още не си разбрал ти или Митко, опита беше да се направи лекичка дискусия за да се разберат малко допълнителни детайли. Не ми пречи да си пусна още сега едно CV и да дойда на интервю/та, но това не ме интересува. Не смятам, че можете да ми предложите нещо дори на половина, на това което получавам. НЕ така стои въпроса с другите хора обаче и ползата щеше да е за тях.

А четвърта причина клоняща в някаква различна графа ме съмнява да има.

Успех. Конкуренцията ме прави силен толкова, колкото е силна конкуренцията!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re:идиотченови [re: L.M.]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано03.02.07 19:31



Такива, че работника да си върши работата и да е доволен от това, което е получил като възнаграждение за съответната свършена работа.

Ако не е доволен от нещо - рано или късно си отива.

работна заплата по висока от тази на лекари, учители и много други професии на хора с висше образувание .....т.е какви би трябвало да са условията и или заплащането ?

Заплата съответстваща на търсенето и предлагането!!!

Пазарът на труда определя каква е заплатата! Сами казвате, че има глад на техници Никой няма да се премести в друга фирма и да започне да се доказва наново просто заради едното име на фирмата



Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано03.02.07 19:58



Разбира се, заплатата е сериозен фактор, но аз имам известни резерви спрямо хората, за които това е единственият критерий.

И на какво основание се дължат тези резерви? Предпочитате да наемате хора, които са готови да започнат на всяка цена работа? Мислите ли, че техниците ги вълнуват какво ще пише на гърба на гащеризона им повече от това колко пари ще вземат в края на месеца?

Парите определено не е единствен критерии - вервай ми!!!

Има фирми в бранша(украсяващи дръвчета и стълбове целогодишно), които и четири цифрено число да предложат, не всеки ще се навие да работи за тях или ако почне за тях ще е нещо временно докато се уредят на друго място!!!

Включих се в дискусията толкова до колкото да изясните предложението си и да не губите времето на четящите тук! Не само вашето време е ценно!

Много ми е любопитно, разменяте ли си информация от рода на: "Твой служител кандидатства при мен за работа, с какви впечатления си от него?!"

Визирам:
Ще ти кажа, като се видим. Макар да не го одобрявам, не искам да ги разнасям по форумите.

Или тайничко се опитвате да откраднете нечий чужд "клиент"? Ами ако съм "клиент" на RаzoR?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.