Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано10.02.07 12:56



Истината е, че никога не съм говорил за това каква кола имам. Това е градска легенда, която сама се разпространява от уста на уста. Тази информация изтече в една тема преди четири години и половина не защото съм се хвалел, а по съвсем друг повод (хубавото на форумите е, че имат архив и търсачка - написаното остава задълго и може да се провери):

net4o, 21.10.02 12:04



na bol-bg za da se nakumi da se zainteresova ot klienti koito sa si pusnali porachakata za LAN, i chakat veche mesec za da se seti niakoi za tiah

Това е по времето, когато БТК цифровизира телефоните и всички искат да се прехвърлят на ЛАН за един ден. Опашките са големи, чака се седмици след като си подписал договор, заявките са по сто на ден от най-различни краища на града и ние не успяваме да отговорим на всички. Включваме хора само там, където вече имаме мрежи, а на другите места искаме да се съберат поне 5 човека, за да сложим антена и да ги включим (така работят всички доставчици по онова време). Аз се опитвам да обясня ситуацията, разяснявайки правилото за търсенето и предлагането - че не винаги предлагането е по-голямо от търсенето и понякога същия закон важи наобратно - клиентите се конкурират за стоката, а не стоката за клиентите. Има две известни марки (има повече, но тези са най-известни), които нарочно произвеждат по-малко, отколкото е търсенето, за да запазят престижа на марката и да не се превърне тя в масова - Харлей-Дейвидсън и Мерцедес. Аз използвам Мерцедес като най-известната, за да дам пример с нейния маркетинг:

Аз, 23.10.02 10:52

Пример: да сте виждали билборд на Мерцедес, който да обещава най-добри условия за покупка на кола, или пък лизинг? Не сте виждали, защото не Мерцедес се състезава за клиенти, а клиентите - за Мерцедес.

mi, 24.10.02 02:29

a kolkoto do mercedes shto ne se obadish na niakoi reseller na mercedes i ne mu kazhesh che iskash da si kupish kola, mozhe bi she ti otgovori abe pich ti v koi kvartal zhiveesh?? ia po dobre syberi oshte 6 choveka koito iskat da si kupiat mercedes i zhiveiat v radius 300m okolo tebe i togava elate vsichkite da si pogovorim


Аз, 24.10.02 09:56

Виж сега, аз имам Мерцедес, ти нямаш. Значи моето мислене е по-правилно от твоето. А ти имаш избор - или да вземеш акъл, или да се дразниш от това, че не робувам на предразсъдъци и стари норми и си позволявам да казвам нещата такива, каквито са.

Да, не ми казаха "събери 5 човека за ти дадем Мерцедес", но ми казаха "събери куп пари", което е едно и също. Ако бях влезнал в магазина и им бях казал "Аз съм клиент и искам да си купя кола, но съм събрал само 1000 лева, така че бихте ли ми произвели един по-евтиничък Мерцедес, при това веднага" щяха най-учтиво да ме пратят на майната си.




Вярно, четири години и половина по-късно не бих се изразил така рязко, но и сега както тогава се дразня, когато някой не иска да слуша какво му обяснявам (чукча писатель, чукча не читатель), а си държи на своето. Това е. Никъде повече не съм споменавал какава кола имам. Но "Постоянното Присъствие" не можа да преживее новината и в следващите няколко седмици самостоятелно си заформи куп теми, в които да обсъжда този въпрос. Ето няколко:

23.11.02 23:54:

29.11.02 16:15:

Така фактът, че имам Мерцедес стана публично известен, влезна в устите на хората и те не спряха да го повтарят. Но това не е мой проблем. Аз няма от какво в моите писания да се срамувам, дори и от това, че обикновено пращам на майната им тези, които не са съгласни с мен, когато съм убеден, че съм прав. Това ми качество пък отдавна е част от историята, възпято е в песни така да се каже:



Посвещавам на г-н Димитър Ганчев

На хълма, огрян от поток светлина
стоиш и разглеждаш земята под тебе -
съзираш под себе си малки неща -
като играчки от минало време.
И мислиш си: "Боже, колко велик
сътворил си ме ти сред нещата" -
В небето оглеждаш сам своя лик
и властно потъпкваш земята.
Земя,на която ти си роден,
където са твоите спомени скрити -
в небето, от облаци бели пленен
не виждаш Нещата - в мъглата обвити.
Нищожни за теб са всички неща,
които под твоите стъпки умират -
та ти си високо - а долу в прахта
убежище само влечуги намират.

Внезапно изви се буря - за миг
небето забули се в мрак и изчезна
и яркото слънце, и светлия лик...
Потъна в студена и хапеща бездна.
Там горе на хълма безброй ветрове
въртяха те диво във черна вихрушка-
отприщени, скрити от теб страхове
се впиха кръвта ти жадно да смучат.
Отчаян във черния Ад ти разбра,
че слаб и безпомощен, в мрака оставен
ти нямаш утеха и нямаш следа,
която да сочи пътя забравен.

Окалян и мръсен, изплашен и блед
се спускаш по хълма - и търсиш пътека,
и мислиш си: "Боже, та аз съм човек,
греша и живея - дай ми утеха".
Разбираш,че ти не си съвършен,
че здраво си стъпил пак на земята.
Човекът, от първия грях сътворен
не може да прави безгрешно нещата.
Поглеждаш небето и капчици дъжд
измиват калта и праха от лицето.
И първият слънчев раждащ се лъч
намига ти палаво пак от небето.
Земята е пълна със малки неща -
добри и лоши, цветни и сиви.
Събрани на нашата малка земя
се учим докрая - да бъдем щастливи.

04.10.1999 г.



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано10.02.07 14:03



P.S. И ако си мислиш, че съм се надувал, значи изобщо си нямаш представа на какво съм способен, ако реша да го правя :) Ето ти малък пример: бях на 13 г., когато спечелих с максимален брой точки Националната олимпиада по информатика (преди 20 г.) и три години бях най-малкият член на Националния отбор. Сега пък съм член на Съвета за информационни технологии към Президента по заслуги, а не по политически причини (виж тук и тук - аз съм този от лявата срана на снимките, от дясната страна на червения Президент и синия Министър-председател). Имам хубава жена и кола, живея в собствено жилище в престижен квартал, нямам заеми или лизинги, кредитната карта ми е от Bank of America и т.н. В личен план съм постигнал всичко, за което си мечтае средностатистическия българин и понеже освен това съм успял да остана икономически и политически независим, мога да се държа както си искам - ако искам скромно, ако искам - надуто. Обикновено се държа скромно, стига някой да не си го изпроси. Тогава няма причина, поради която да не го поставя на мястото му ...


[url=http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=isp&Number=1942754148&page=&view=&sb=&part=4&vc=1]proxy.bol.bg [212.50.17.121] is an open relay[/url]

Тук на линка имаше жена облегнала се на мерцедес.
Снимката за жалост я няма вече, но ти твърдиш, че няма нито жена, нито мерцедес. Съгласен съм към настоящия момент да ти повярвам. Кажи за тогавашния.




Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор OлeГИвaнoв® (Приятел)
Публикувано10.02.07 14:27



Вени,

Имаш предвид, че Митко няма "Мерцедес" СЕГА, към момента на писането на постинга ти?

Иначе опровержението ти малко се разминава с написаното от самият Митко.
По-долу препратките са към теми в клуб "Мерцедес", подписани от участник "Димитър Ганчев" или "Митко", подобни на стила на писане на едноименния участник в този клуб:









- от нерегистриран участник






Не приемайте постинга ми като опит за наливане на масло в огъня, не целя това.

Всеки да кара това, което иска (и може да си позволи).
Но твърдението ти, че Митко няма "Мерцедес" се опровергава от него самият, ако той е автор на цитираните постинги. Без значение е дали автомобила е негов, личен, или е собственост на фирма, и му е предоставен за ползване.



Аре със здраве!i

Редактирано от OлeГИвaнoв® на 10.02.07 14:38.



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: И_Baн]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано10.02.07 14:44



Аз не се казвам Вени Марковски, а Димитър Ганчев и не съм казвал, че нямам Мерцедес. Вени беше този, който каза буквално "слуховете, че Митко има Мерцедес са неверни", което само по себе си е вярно (виж по-долу) и е резултат от един голям смях от снощи, когато го посрещнах на летището. Аз пък съм казвал, че не съм женен, което също е вярно. Но чакам дете от приятелката си, с която живея и която поради тази прична наричам "жена ми" (не съм казвал "съпругата ми").

Вени вероятно перифразира Бърнард Шоу, слуховете за чиято смърт са "леко преувеличени", но нека не му отнемам удоволствието да си довърши мисълта, ако и когато реши.

Митко



Тема Re: по въпроса за колитенови [re: OлeГИвaнoв®]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано10.02.07 22:26



Абе до скоро не мислех така ама май "чичо митко" обича да говори за себе си ,
а и да провокира и другите да говорят за него.Между другото има много балъчета дето се хващат
на тоя номер - НЕ ВИ ЛИ ПИСНА ДА СПАМИТЕЕЕЕЕЕЕ :)



Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано10.02.07 22:43



Ще си я довърша - но когато му дойде времето.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: по въпроса за колитенови [re: OлeГИвaнoв®]  
Автор Beни Mapkoвckи ()
Публикувано10.02.07 22:44



Не знам какво искаш точно да кажеш, а не ми се отварят всички теми, които си цитирал. Но пък Митко е писал нещо по-горе, на което току-що отговорих. Там може би ще откриеш отговора на въпроса (?), който си задал.

поздрави.

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: по въпроса за колитенови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор OлeГИвaнoв® (Приятел)
Публикувано10.02.07 23:28



ОК, въпроса е изчерпан!

Аре със здраве!


Тема Re: по въпроса за колите - градски легендинови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.02.07 00:23



Защо се оправдаваш? Така им правиш густото на простолюдието... Предполагам, че на твое място просто щях да подмина смеейки се...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: BOL.BG ви кани в екипа синови [re: Mитko]  
Автор Aдибac^operинaл (запознат)
Публикувано11.02.07 15:07



А искаш ли да ти кажа като клиент какво ми е мнението, без да мразя бол бг. Просто сте ми неприятни. Като клиент мнението ми е, че 1во служителите ви са безкрайно нелюбезни, мързеливи, отворени като вас, държат се се едно си им длъжен. 2ро цените ви са неконкурентно способни 3то единственото с което печелите е че доставяте нет и правит страници на парламент или там на квото и които го правите. за обикновения клиент сте ужас. някои се набутват при вас от чиста тъпота и неосведоменост, и това е единствената причина по която имате клиенти. 4то офисите ви stinks имат абсурдно работно време, служителите ви не са наясно с прайс листите, изпращат те от офиса като едва ли не те изритват навън като някъв нахал. отговарят с нежелание на въпросите.


чакай да помисля? те са едни доволни от работата си добре платени служители? аз мисля, че това с което вие ги храните е предимно (безпочвено самочуствие)

Все пак важното е че в парламента ви търпят. тогава защо се бутате да продавате нет на обикновените хора. защото знаете, че тъпаци има. и то наистина има.

възмущение е малка дума за поведението на служителите ви, 3 фирми преди вас са ми продавали нет.
освен това страницата ви бол.бг е със смешен дизайн, който явно ви допада. и е тотално аут оф фешън. но това е друга тема. Все пак що не земете да го смените

наистина служителите ви се държат ужастно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.