Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема До free dial-up доставчиците...нови  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано24.02.05 03:22



Тъй като БТК ще има нови тарифи за провеждане на разговори през мрежата си...
Тъй като в момента free dial-up достъпа е на цената на градски разговор....
Тъй като (както успях да разбера от "добре" обяснените нови тарифи на БТК) градски разговор при ненатоварен трафик (нощем, празници, уикенд) ще бъде почти без пари....

Та да попитам: Kакви ще са тарифите за free dial-up? Т.е. да вадя ли модема от шкафа?



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: жaбa]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано24.02.05 10:14



Каквато тарифа за градски разговори възприеме БТК, такава ще е тарифата и на free dalup доставчиците.

Аз бих се радвал, ако БТК намали цените на градските разговори, но доколкото знам ще стане обратното - градските ще поскъпнат за сметка на междуградските и международните.

А модемът си го пазете - винаги е полезно да имаш backup. Освен това международният достъп през телефона (56К) в много случаи е по-бърз от този на кабелните оператори и лан-мрежите.

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано24.02.05 11:05



Освен това международният достъп през телефона (56К) в много случаи е по-бърз от този на кабелните оператори и лан-мрежите.

Това не отговаря на истината. Ела във Варна да ти покажа в действие реални 5 мегабита от произволен западен сайт. Ще се закачим на произволно избрана от теб наша кутия - една от хилядите в целия град.



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Spoken ()
Публикувано24.02.05 11:13



жаба наистина е права - "Абонатите на българския телеком няма да плащат цена за минута на градските разговори в часовете между 21.00 ч и 7.00 ч, в събота и неделя и на официалните празници на страната." - в. "Дневник".
"Нощем и през уикенда говорим на воля за 11 ст." - в. "Монитор".



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано24.02.05 12:14



"Каквато тарифа за градски разговори възприеме БТК, такава ще е тарифата и на free dalup доставчиците.

Аз бих се радвал, ако БТК намали цените на градските разговори, но доколкото знам ще стане обратното - градските ще поскъпнат за сметка на междуградските и международните.
..."


Mи мен по-точно ме интересува има ли вероятност да ни ощасливите с free dial-up връзка с продължителност 2 денонощия (събота-неделя) на цената от 11 стотинки... Ех че се размечтах... Не че нямам денонощна връзка без отчитане на трафика, но така от любов към спорта...


"...
А модемът си го пазете - винаги е полезно да имаш backup. Освен това международният достъп през телефона (56К) в много случаи е по-бърз от този на кабелните оператори и лан-мрежите."


Аз външния модем съм го харизал отдавна... Ама имам един друг вграден в другия компютър... Та ми е интересно дали да опъвам кабелите...
Иначе наистина пинговете към международните сайтове през free dial-up на Орбител (конкуренция ти е ама ще изтраеш рекламата... преди им бях клиент през dial-up) са по-добри от тези през настоящия ми доставчик... поне за направление за което това има значение (online игра)




Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: жaбa]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано24.02.05 18:04



Не съм сигурен, защото още не сме получили официално съобщение, но подозирам, че нощната "липса" на импулси няма да се отнася за телефоните за безплатен достъп до Интернет.

Така или иначе това не зависи от нас. Скоро ще стане ясно.

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Илko ()
Публикувано24.02.05 22:46





Абонатите на Българския телеком няма да плащат цена за минута на градските разговори в часовете между 21.00 ч и 7.00 ч /off peak/, събота и неделя и официалните празници на България.


А интересно какво ще последва от това : Очаква се скоро БТК да пусне нов пакет, предназначен за абонати с голямо потребление, съобщи търговският директор на компанията. Той ще предлага напълно безплатни градски и междуградски разговори, но ще е с по-висока месечна такса.
?



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Илko]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано25.02.05 11:00



Това съм го чел. Но там пише "разговори в мрежата на БТК". Телефонът за безплатен Интернет е градски, но не е в мрежата на БТК. Мисля, че тепърва всички ще трябва да свикват с идеята, че "градски разговор" и "БТК" не е едно и също. И понеже не съм сигурен дали самата БТК прави тази разлика, все още не мога да кажа какво ще означава това по отношение на безплатния Интернет. Ако не прави, значи Интернетът по телефона може да стане съвсем безплатен. Ако прави - ще се таксува на импулси.

Както вече казах, ние също сме заинтригувани какъв ще е отговорът на този въпрос. Мисля, че БТК няма лесно да може да обясни на два милиона абоната, че част от градските разговори ще се таксуват по един начин, а друга част - по друг. Ще поживеем, ще видим.

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.02.05 17:54



Напротив, ще е съвсем лесно - ще им обяснява, че безплатен е преноса на глас, а не на данни.
А вашите телефони да минат към раздела с добавена стойност.
Нали се сещаш, че някъде из ОУ на БТК пише, че телефонните номера са нейни и че има право да сменя номерата на абонатите си при необходимост (естествено не се казва каква е тя).
И няма пречка на входните ви точки да ви даде някакви четирицифрени номера.

Вероятно всичко ще е по-елегантно, но схващаш идеята




Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: жaбa]  
Автор zkrd (непознат )
Публикувано25.02.05 19:44



Според мен въпроса, който най-силно те интересува, а никой не му отговоти конкретно е "Да вадя ли модема от шкафа?", който е равносилен на въпроса "Ще мога ли да ползвам две денонощия безплатен dial-up на цена от 11ст. ?"
Отговора: Няма да можеш!

, Маркетинг директор Орбител :
В отговор на:

По същество БТК таксува градското обаждане както досега, но вече не прибира парите в джоба си, а ги поделя с Орбител, защото търсеният номер е от конкурентната мрежа ;-) Дет' се вика "Да живей интерконекта!" ;-)



Ако се чудиш какво ще рече "Да живей интерконекта!" виж
Това което би трябвало да си разбрал до тук е, че безплатния dial-up не е безплатен(чети безвъзмезден), а просто са се създали условия за заплащането му от страна на потребителите по нов коствен начин.
И тъй като себестойността на две денонощия dial-up интернет не е 11ст. , то появата на реална възможност да заплатиш тези две денонощия на тази цена би означавала само едно - край на free dial-up достъпа.
И внимавай, не предричам края на free dialup-а. Казвам само, че няма да струва 11ст.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.