Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема До free dial-up доставчиците...  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано24.02.05 03:22



Тъй като БТК ще има нови тарифи за провеждане на разговори през мрежата си...
Тъй като в момента free dial-up достъпа е на цената на градски разговор....
Тъй като (както успях да разбера от "добре" обяснените нови тарифи на БТК) градски разговор при ненатоварен трафик (нощем, празници, уикенд) ще бъде почти без пари....

Та да попитам: Kакви ще са тарифите за free dial-up? Т.е. да вадя ли модема от шкафа?



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: жaбa]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано24.02.05 10:14



Каквато тарифа за градски разговори възприеме БТК, такава ще е тарифата и на free dalup доставчиците.

Аз бих се радвал, ако БТК намали цените на градските разговори, но доколкото знам ще стане обратното - градските ще поскъпнат за сметка на междуградските и международните.

А модемът си го пазете - винаги е полезно да имаш backup. Освен това международният достъп през телефона (56К) в много случаи е по-бърз от този на кабелните оператори и лан-мрежите.

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано24.02.05 11:05



Освен това международният достъп през телефона (56К) в много случаи е по-бърз от този на кабелните оператори и лан-мрежите.

Това не отговаря на истината. Ела във Варна да ти покажа в действие реални 5 мегабита от произволен западен сайт. Ще се закачим на произволно избрана от теб наша кутия - една от хилядите в целия град.



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Spoken ()
Публикувано24.02.05 11:13



жаба наистина е права - "Абонатите на българския телеком няма да плащат цена за минута на градските разговори в часовете между 21.00 ч и 7.00 ч, в събота и неделя и на официалните празници на страната." - в. "Дневник".
"Нощем и през уикенда говорим на воля за 11 ст." - в. "Монитор".



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано24.02.05 12:14



"Каквато тарифа за градски разговори възприеме БТК, такава ще е тарифата и на free dalup доставчиците.

Аз бих се радвал, ако БТК намали цените на градските разговори, но доколкото знам ще стане обратното - градските ще поскъпнат за сметка на междуградските и международните.
..."


Mи мен по-точно ме интересува има ли вероятност да ни ощасливите с free dial-up връзка с продължителност 2 денонощия (събота-неделя) на цената от 11 стотинки... Ех че се размечтах... Не че нямам денонощна връзка без отчитане на трафика, но така от любов към спорта...


"...
А модемът си го пазете - винаги е полезно да имаш backup. Освен това международният достъп през телефона (56К) в много случаи е по-бърз от този на кабелните оператори и лан-мрежите."


Аз външния модем съм го харизал отдавна... Ама имам един друг вграден в другия компютър... Та ми е интересно дали да опъвам кабелите...
Иначе наистина пинговете към международните сайтове през free dial-up на Орбител (конкуренция ти е ама ще изтраеш рекламата... преди им бях клиент през dial-up) са по-добри от тези през настоящия ми доставчик... поне за направление за което това има значение (online игра)




Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: жaбa]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано24.02.05 18:04



Не съм сигурен, защото още не сме получили официално съобщение, но подозирам, че нощната "липса" на импулси няма да се отнася за телефоните за безплатен достъп до Интернет.

Така или иначе това не зависи от нас. Скоро ще стане ясно.

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Илko ()
Публикувано24.02.05 22:46





Абонатите на Българския телеком няма да плащат цена за минута на градските разговори в часовете между 21.00 ч и 7.00 ч /off peak/, събота и неделя и официалните празници на България.


А интересно какво ще последва от това : Очаква се скоро БТК да пусне нов пакет, предназначен за абонати с голямо потребление, съобщи търговският директор на компанията. Той ще предлага напълно безплатни градски и междуградски разговори, но ще е с по-висока месечна такса.
?



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Илko]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано25.02.05 11:00



Това съм го чел. Но там пише "разговори в мрежата на БТК". Телефонът за безплатен Интернет е градски, но не е в мрежата на БТК. Мисля, че тепърва всички ще трябва да свикват с идеята, че "градски разговор" и "БТК" не е едно и също. И понеже не съм сигурен дали самата БТК прави тази разлика, все още не мога да кажа какво ще означава това по отношение на безплатния Интернет. Ако не прави, значи Интернетът по телефона може да стане съвсем безплатен. Ако прави - ще се таксува на импулси.

Както вече казах, ние също сме заинтригувани какъв ще е отговорът на този въпрос. Мисля, че БТК няма лесно да може да обясни на два милиона абоната, че част от градските разговори ще се таксуват по един начин, а друга част - по друг. Ще поживеем, ще видим.

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.02.05 17:54



Напротив, ще е съвсем лесно - ще им обяснява, че безплатен е преноса на глас, а не на данни.
А вашите телефони да минат към раздела с добавена стойност.
Нали се сещаш, че някъде из ОУ на БТК пише, че телефонните номера са нейни и че има право да сменя номерата на абонатите си при необходимост (естествено не се казва каква е тя).
И няма пречка на входните ви точки да ви даде някакви четирицифрени номера.

Вероятно всичко ще е по-елегантно, но схващаш идеята




Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: жaбa]  
Автор zkrd (непознат )
Публикувано25.02.05 19:44



Според мен въпроса, който най-силно те интересува, а никой не му отговоти конкретно е "Да вадя ли модема от шкафа?", който е равносилен на въпроса "Ще мога ли да ползвам две денонощия безплатен dial-up на цена от 11ст. ?"
Отговора: Няма да можеш!

, Маркетинг директор Орбител :
В отговор на:

По същество БТК таксува градското обаждане както досега, но вече не прибира парите в джоба си, а ги поделя с Орбител, защото търсеният номер е от конкурентната мрежа ;-) Дет' се вика "Да живей интерконекта!" ;-)



Ако се чудиш какво ще рече "Да живей интерконекта!" виж
Това което би трябвало да си разбрал до тук е, че безплатния dial-up не е безплатен(чети безвъзмезден), а просто са се създали условия за заплащането му от страна на потребителите по нов коствен начин.
И тъй като себестойността на две денонощия dial-up интернет не е 11ст. , то появата на реална възможност да заплатиш тези две денонощия на тази цена би означавала само едно - край на free dial-up достъпа.
И внимавай, не предричам края на free dialup-а. Казвам само, че няма да струва 11ст.



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Илko ()
Публикувано25.02.05 20:26



Ако правилно са го цитирали във вестник Сега, търговския директор е казал Той ще предлага напълно безплатни градски и междуградски разговори, но ще е с по-висока месечна такса.

А и засега аз не виждам кой друг освен клиентите на БТК могат да се възползват от тъй наречения free достъп. Ако догорката между БТК и другия "оператор" е за процент от платената сума за разговора си мисля че на БТК едва ли ще му трябва да обяснява на някого нещо

Ако пък наистина се направи специално таксуване чудно ми е по каква логика той ще се рекламира като фрии?



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Cтepн™]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано26.02.05 01:13



Ами не. Неслучайно в предишния постинг наблегнах на факта, че тепърва всички ще трябва да свикват с идеята, че "градски телефон" и "БТК" вече не е едно и също. Номерата, започващи с "4" (в София) не са на БТК. По същия начин, по който тези, започващи с 08 не са нейни. Например от другата седмица освен телефон 9876543, в офиса ще имаме и друг телефон (4008000), който няма да минава и един сантиметър през БТК. Когато му звъниш, БТК ще те таксува като градски разговор, но до мойто бюро той ще стига през Интернет, а не през меден чифт... Много неща в тази област вече няма да са същите!

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: zkrd]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано26.02.05 09:42



Цени на free Dial-up от Орбител или Бол.бг (пак през Орбител) в момента:
- 07:00-21:00 - 1 импулс / 4 минути
- 21:00 - 07:00 - 1 импулс / 9 минути

Цената на 1 импулс ще я закръгля на 11ст. (включва ДДС.. става дума за домашно потребление все пак...)

Ще пресмятам цената за 3 часов интервал, че се получават точно импулсите...

Значи за 3 часа при силен трафик (денем) ще се "изразходят" 45 импулса(т.е 4,95лв), а при слаб трафик (нощем) - 20 импулса (т.е. 2,20лв.)

Приемам, че разделянето на далаверата е 50:50 (май така се поделят паричките при импулсните номера) те. БТК взема за "дневен" free dial-up 2,475 лв, а за "нощен - 1,10лв. Същите суми отиват в Орбител/Бол.бг за покриване на разходите около "безплатния" free dial-up...

Обобщавам:
- 3 часа free dial-up денем - цена 4,95лв. (по 2,475лв. на "калпак")
- 3 часа free dial-up нощем - цена 2,20лв. (по 1,1лв. на "калпак")


Така! Да се върнем към разсъжденията за бъдещите нови цени на БТК... Имаме начална такса - 13,2 ст + денем по 1,8 ст/минута (цени с ДДС)

За 3 часа разговор с градски номер в мрежата на БТК
- денем - 3,372лв.
- нощем - 0,132лв.

В момента Орбител се възползва от интерконекта и пуска free dial-up през телефонни линии които БТК възприема/таксува (в момента!) като градски номера от собственната си мрежа...

Сега въпросите:
Ще продължи ли БТК да възприема номерата на Орбител както до сега? (като равностойни на градските от собственната си мрежа)
Този въпрос е по-генерален и не засяга само free dial-up услугата...

Ще въприемат ли Орбител друго таксуване на обаждания до номерата си от интерконекта?
Най-вероятно няма да възприемат някакъв специален подход... Но какво ще направят с телефоните за free dial-up особенно при слабия трафик?
Докато цена от 3,372лв за 3 часа през деня изглежда "нормална" (в смисъл сравнима с тези които са в момента), то какво сатава с цената за зоната на слаб трафик? Дали БТК ще се откаже от 1,10лв които взема в момента? А дали Орбител/Бол.бг биха се отказали от техните 1,10лв?


П.П.
Забравих да кажа че някой жаби са виждали и други гьолове... (не се ограничават само със собственния си...)

ППП
Между другото дори free dial-up от Орбител/Бол.бг да не е по 13 ст за цяла нощ, то фирмите биха много лесно предоставили на служителите си free dial-up за по 13 ст. на нощ...
Да живее ношния free dial-up....

Редактирано от жaбa на 26.02.05 10:00.



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.02.05 12:33



Ставаше дума дали dial-up, получен от вас ще е практически неограничен (от петък 21.00 до понеделник 07.00) за 11 ст. + ДДС. През БТК-номер за вх.точка. Хората това ги интересува. Ясно е, че от ваша страна това ще изглежда точно така, но дали и БТК ще се "навие"?
Все пак най-огоре на новината в сайта на БТК, при това с червено е записано, че тези условия са за в мрежата на БТК, а и навсякъде в текста става дума за фиксираната й мрежа. Т.е. в нейната.
Остават открити въпросите дали в Абонатите на Българския телеком няма да плащат цена за минута на градските разговори... НАИСТИНА не означа ЕДИНСТВЕНО разговори, т.е. пренос на глас. Дали фиксираната мрежа не означаво именно връзка в рамките на техните кабели? Защото ИНет очевидно не е част от фиксираната й мрежа.

Апропо, като проекция на горните разсъждения - сигурен ли си, че разговори БТК-Орбител ще се таксуват като градски? Има ли нещо писмено? Не съм в течение и упоритото натякване "фиксирана мрежа" ме прави подозрителен




Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Cтepн™]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано26.02.05 20:26



Стерн - подведен си точно от мисълта "висички номера са на БТК и всички градски разговори са на една цена".

Да обясня за първото: съществува Национален номерационен план с всички номера използвани в БГ. Той се управлява от КРС. От него на БТК са получили за всеки град "техни" номера с които могат да правят каквото си пожелаят. Това е така. Но номерата на безплатния дайъл-ъп не са на БТК!

Всички останали оператори като Мобилтел, Нетплюс, Глобалтех, Орбител, Некском, ТПН, ЕврокомКабел и другите регистрирани по индивидуална лицензия (http://www.crc.bg/v2/bul/cat84.htm) получават собствени блокове от телефонни номера. С тях изграждат собствени телекомуникационни мрежи което е новото в картинката.

БТК не може да определи, че номер 400хххх който е в чуджа мрежа е с с добавена стойност и "елегантно" да увеличи таксуването към него. Това го определя съответния оператор които е получил номерата от КРС.
БТК е задължена да таксува номерата съгласно споразумението за интерконект с въпросния оператор.

БТК не дава номера на входните точки - лицензираните сами изграждат входните точки и определят номерата и таксуването към тях.



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: жaбa]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано27.02.05 20:25



Най-напред се извинявам за късното включване, но не бях в района.

По мой прочит на "добре обяснените" тарифи след 1 април наистина ще има Интернет почти без пари.

Ключовият въпрос, на който нямам отговор, но се надявам още в понеделник да получа е какво таксуване ще прилага БТК за градски разговори към конкурентните мрежи.

Съществуват два варианта:
1. еднакво таксуване на градския разговор, независимо от мрежата;
2. различно таксуване на градския разговор, според това дали приключва в мрежата на БТК или в конкурентна мрежа.

Вариант 1 е по-вероятен, тъй като преди време (сигурно повече от година) имаше нарочна среща между КРС, БТК и Орбител, на която дискутирахме универсалността на градското обаждане. И трите страни оценихме, че различно таксуване ще обърка потребителите и създава условия за злоупотреба (как да хванеш клиент, ако всички които му звънят ще плащат по много). Идентифицирахме заплаха от злоупотреба и на конкуренти, които дават твърде високи цени на БТК за терминиране в своята мрежа. Затова бе уточнено да се толерират реципрочни цени. Ако конкурент се опита да даде много по-висока цена на БТК, последната може да откаже взаимно свързване заради икономическа неизгода. Именно затова в Типовото предложение присъства текст, според който "БТК предлага да заплаща на ЛОДО..." и следват ориентировъчни цени за трафик.

Тук е мястото да внеса една яснота – цените по взаимното свързване са на минута, таксуването е с точност до секунда и условията не зависят от търговската политика на нито един от двата оператора към крайни клиенти. С други думи Орбител ще продължава да генерира един и същи приход от Free Orbinet независимо дали БТК ще продава минутата на своите клиенти за 50 ст., 5 ст. или 0 ст.

За ценообразуването си БТК ползва среднопретеглени стойности. Нещо като шведска маса – от едни обаждания печели, от други губи. Важно е общия кюп да е на плюс. И точно това се случва с новите цени. Почти 50% от разговорите са под 1 минута, така че БТК ще си прибере 11те стотинки, с 3 ст. (или 35%) повече от досегашните 9. Дайлъп сесиите са доста по-дълги от обикновен разговор и очевидно ще бъдат на загуба за господстващия оператор. Но на база три милиона абоната дайлъп сесиите са нищожен обем. С новите цени БТК хем ще събира повече, хем ще изглежда по-евтина (виж как набиват на хората, че били безплатни нощните разговори, а дневните – само по 1.5 стотинки) в конкурентната битка.

С други думи от новата схема и БТК трябва да е доволна ;-)

На това му викам Win-Win-Win ;-)

Вариант 2 е малко вероятен, но не е изключен. Напоследък БТК не се съобразява много със законодателството, когато става въпрос да се задуши още неродената конкуренция и само за да ни пореже дайлъпа да остави по-ниско таксуване, но на минута. Така кратките разговори към нас ще са сравнително евтини, но дългите – сравнително скъпи.

Ако това се случи ще започне поредната сага – както в КРС, така и в КЗК. Защото това ще бъде злоупотреба с господстващо положение – ще създава такива условия, че ISP-тата да трябва да си купуват постове само от нейната мрежа.

Естественото оправдание на БТК би било "икономическа нецелесъобразност". Но не могат да я докажат, защото:
1. обяснението със среднопретеглените цени
2. цените по взаимното свързване са реципрочни. А по закон цените на БТК по взаимното свързване са разходоориентирани. Следователно разходът на БТК е еднакъв, независимо дали обаждането приклюва в нейната или конкурентна мрежа. Следователно потенциалните твърдения за различна икономическа изгода биха били безпочвени.

И не на последно място - БТК изрично отказаха преди повече от година да им дадем специални по-ниски условия за определен набор от номера, в/у които ще пускаме дайлъп. Не само това, ами изрично бяха вписали един текст в Типовото предложение, който обясняваше, че дайлъп връзките ще се третират (таксуват) като обикновени гласови такива ;-)

Това е засега. Ще ви държа в течение.

Поздрави,
Ники


Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Илko ()
Публикувано27.02.05 23:16



Не знам какво сте се хванали в този диалъп като удавник за сламка

Я ми кажи какво пречи на БТК да пусне и тя фри интернет дори на по ниско таксуване през деня щом толкова желае повикванията да завършват в мрежата и ?



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Илko]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано28.02.05 08:51



Ами нищо не пречи и сигурно ще го направи. Както ще го направят Спектърнет и всички други, които получат такава възможност. В това няма нищо лошо.

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Илko ()
Публикувано28.02.05 10:25



Ами проблема е точно там че вместо да градят инфраструктура с която да конкурират БТК новите оператори се занимават с глупости.



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Илko]  
Автор MethroEthernet (Gigabit)
Публикувано28.02.05 10:50



е браво - някой да каже нещо интресно за структурите




Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: MethroEthernet]  
Автор Илko ()
Публикувано28.02.05 10:58



Ами така де . Сега и последния квартален интернет "доставчик" се пъне да влиза по "шахти", а тези които трябва да го правят се услушват ...

Доста пишещи тук заявяват че целта им е оптика до всеки блок. Аз не виждам как може да се получи това нещо само за доставка на интернет. Виж ако по тази инфраструктура се предлага комплексна услуга нещата стават по реални.



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Илko]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано28.02.05 11:37



Еее ти май слагаш каруцата пред коня....
Не може първо да сложиш жици из цяла София и тогава да тръгнеш да предлагаш услуга... Така като те слушам предлагаш всички да се юрнат да прокарват кабели до всеки блок, до всеки апартамент... Е аз нежелая в къщата ми да влизат жиците на 50 кабелни оператора... БТК и кабелната ТВ ми стигат... Ако може да остане само 1 от тях...



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано28.02.05 11:58



Благодаря за изчерпателня отговор!
Така като чета, разбирам, че има голяма вероятност БТК да продължат да "поддържат" равнопоставеноста на "стационарните" градски телефонни номера независимо от коя фиксирана мрежа реално са... Освен това, поне Орбител приема да не въвежда допълнителна такса за нощния free dial-up... До тук добре.. Дано да си остане така и след 1 Април..

Ще чакам още новини...



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: жaбa]  
Автор Илko ()
Публикувано28.02.05 15:44



Не съм казвал подобно нещо. Дори винаги съм твърдял че е неефективно да се поддържа една инфраструктура за телефон, втора за интернет и трета за кабелна телевизия.
В момента състоянието у нас е тоно такова - за всяка мрежа плащаш поотделно.
Ако се стигне до изграждане на дублираща инфраструктура на тази на БТК (а според алтернативните оператори това ще стане някой ден щото БТК им режела главите с цени) то най добре е тя да се изгради от подобен оператор и чрез нея да се предлагат различни услуги.



Тема Ъпдейт по тематанови [re: жaбa]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано28.02.05 20:58



Ето каква е информацията от днес: най-вероятно новите тарифи няма да важат за обаждания към dialup и voip входни точки (както са извадени от пекетите "У дома" например), без значение дали са в мрежата на БТК или в друга мрежа.

Т.е. подобрение за dialup не се очаква. Надявам се поне да няма влошаване.

Поздрави,
Ники


Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Илko]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано28.02.05 21:08



Илко,

Не виждам нищо лошо в безплатния Интернет, бил той и по телефон. Това само подпомага развитието на Интернет бизнеса. Може да е с малко, но помага. Едно е сигурно - никому не пречи. И не разбирам защо непрекъснато има упреци към офертата.

Нищо не пречи на БТК СЪЩО да пусне безплатен Интернет. Дано го направи. И без това офертата закъсня с има-няма 6 години.

Няма нещо, което алтернативен оператор може да направи, а БТК - не. Същността на конкуренцията е в диференциация. ;-) Малките оператори са гъвкави, бързи и хилави като партизани, господстващия оператор е тежък, тромав и мощен като танков батальон. И едното и другото си имат своите предимства и недостатъци. И точно това прави състезанието интересно за нас и полезно за клиентите. :-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: MethroEthernet]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано28.02.05 21:17



Винаги ми е било интересно да разбера защо считате, че трябва да произвеждаш коли, за да правиш добра такси-услуга.

Колеги, в България има (общо-взето) ДОСТАТЪЧНО ИНФРАСТРУКТУРА. Това, което не достига в сериозни обеми е СЪРВИС!

Алтернетовете не трябва да харчат пари за инфраструктура - има си БТК, има си традиционни инфраструктурни играчи, на които това им е призванието. Вместо това трябва да вкарарат всяка своя стотинка в УСЛУГИ. Все нови и нови предложения, все по-близки до развития свят.

Що не погледнете какво се случва по света? Едни са хората, дето копаят, други - тези с услугите. Рядко има компании еднакво големи на двата слоя на пазара. Като изключим традиционните оператори. Е, и кабелните но само в някои държави. 3-4-5.

И може би най-важното - правили ли сте business case на сериозна инфраструктура? Сигурен съм, че не.

Поздрави,
Ники


Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано28.02.05 21:33



По принцип си прав. Но само при положение, че собственикът на инфраструктурата желае да я предостави за ползване на други оператори. Но при малък пазар като нашия, (почти) всеки инфраструктурен оператор се стреми да предостави сам всички възможни услуги.

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Mитko]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано28.02.05 21:58



Има такива, които не си я дават. Има и такива, които я дават.

При конкурентна битка между един оператор с услуги и инфраструктура от една страна и един инфраструктурен с много доставчици на услуга от друга кой печели според теб? Естествено без да отчитаме случая, където първия е SMP ;-)

Всичко с времето си. Тази година полупроводници, догодина - цели ;-)

Поздрави,
Ники


Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Илko ()
Публикувано28.02.05 22:15



Аз не съм казал че е лошо - чети внимателно, а не избирателно

Казвам че е безсмислено да се самоизтъквате толкова.
Сега дано си разбрал къде са упреците.

Странен е и начина по който се обявява услугата от маркетинга - Хайде да разлаем кучетата ;-) Е, разлаяхте ги - сега какво ?



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано28.02.05 22:29



Тц, няма такива, които да я дават, но това е за f2f разговор ...

Митко



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор MethroEthernet (Gigabit)
Публикувано28.02.05 22:44



е кво?
твърдиш че имате много услуги ли ?
че вие май един MPLS от години не може да пуснете .... а сектир...
стефан требе да го позлатите вместо по форумите да раззмиваш"публиката"...
без кинти нишо не става, нали))
положително ти мнението за софтсуича? нали - е ....но си е скъпичак нали)
все пак сте най напред преди другите зад вас..:П)




Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: MethroEthernet]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано01.03.05 00:42



За Стефан си прав.

За другите неща, нито имам време, нито желание да споря.

Поздрави,
Ники


Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор MethroEthernet (Gigabit)
Публикувано01.03.05 07:57



ти също си прав за много работи ,
но откриването на топлата вода сега, след като е открита открита преди не променя нещата кой знае какво.
м/у другото кога се очаква да пуснете адсл ?




Тема Re: Ъпдейт по тематанови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор жaбa (зелена)
Публикувано02.03.05 15:47



Хммм.... Няколко въпроса:

1) Дали всички номера от типа 400хххх се разглеждат от БТК като voip/dial-up входни точки?
Или такива са само ползваните за услуги от типа на Орбифон/Орбинет...

2) В момента dial-up входните точки от мрежата на БТК имат облекчено таксуване (спрямо таксуването на градския разговор) Дали след 1-ви Април, ще имаме утежнено таксуване?
(т.е. през ноща/празниците дали дори в мрежата на БТК ще има такса на всяка минута?)

Благодаря за отговорите.



Тема Re: Ъпдейт по тематанови [re: жaбa]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано03.03.05 10:36



Хай,

1) още не е ясно. А и няма голямо значение. При voice calls продължителността е 2-2:30 мин. Без call setup дори е по-добре. Основният проблем е с объркването на потребителите. Сравнително разбиращата аудитория тук се обърква, какво остава за средностатистическия гражданин. Затова аз лично настоявам таксуването да е еднакво. Дорбо или лошо, но еднакво. Иначе ще тръгнат слухове за "импулсни" телефони и ще трябва да обясняваме, че нямаме сестра.

2) при всяко положение ще има такса за всяка минута. все пак dialup сесиите са със значително по-голяма продължителност от обичайното телефонно обаждане. Явно БТК не й се иска да ги субсидира.

Поздрави,
Ники


Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Spoken]  
Автор Sag (divine sinner)
Публикувано12.03.05 15:29



Mисля, че безплатния офпийк ще важи само за мрежата на БТК.
Т.е. нашите номера за безплатен достъп (www.viket.net), които са в мрежата на друг телеком, ще се таксуват като градски разговори винаги.



Тема Re: До free dial-up доставчиците...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Sag (divine sinner)
Публикувано12.03.05 15:40



Де повече хора да мислеха така. За съжаление има още един фактор - дори да си прозрял че истината е в сървиса, и в диференциацията, т.е. да правиш едно нещо - но добре, остават редица проблеми, спъващи прохождащите компании.



Тема Re: Ъпдейт по тематанови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Bиpakoчa (мръшляк)
Публикувано14.03.05 12:27



На btc.bg има един договор за взаимно свързване. Та в едно от приложенията пише че БТК плаща на оператора по 1,8 ст през деня и 1,7 ст през нощта/уикенд за всяка минута разговор проведен от мрежата на БТК към мрежата на оператора. Т.е. при всички случаи ще има отделно таксуване към другите оператори, тъй като стандартаната тарифа на БТК е 1,5 ст на минута разговор и безплатен нощем/уикенд. 11 ст. те си ги водят "такса разговор" така че те ще кажат - не можем да продаваме нещо по евтино, отколкото купуваме.
Според мен ще има отделна тарифа за другите оператори, която ще им се "сервира" в последния момент преди 1.04. Тази тарифа при всички положения ще е поне 2,5 ст. на минута независимо денем/нощем защото все пак "нали трябва и ние в БТК да печелим (и то ако може по много). А това прави 1,80 на час с ДДС :(((
По този начин БТК прецакват алтернативните оператори, което може би е една от целите им при въвеждането на новите тарифи.

Редактирано от Bиpakoчa на 14.03.05 12:29.



Тема Re: Ъпдейт по тематанови [re: Bиpakoчa]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано14.03.05 15:33



Хай,

Прав си, ама не съвсем. Ако се загледаш малко по-внимателно, ще видиш, че тези примерно 1.8 ст., които БТК предлага да плаща са еднакви с парите, които иска за терминиране в собствената си мрежа. В същото време цените на БТК в Типовото предложение са разходоориентирани.

С други думи разходът на БТК в собствената й мрежа е точно толкова, колкото би бил към чужда мрежа.

Следователно всяка теза за различен разход е несъстоятелна. Каквото към нейни абонати, такова и към другите мрежи. Така е навсякъде по света. Тук пак се опитваме да открием топлата вода.

Ще видим какво ще измъдрува регулатора. Отнесли сме въпроса към него.

Поздрави,
Ники


Тема Няма ли нещо ново по въпроса ...нови [re: жaбa]  
Автор Tomasz (непознат )
Публикувано25.03.05 14:52



Доста време мина от последния пост...
Някой не научи ли най-накрая как БТК ще таксуват "Free" и не "Free" Dial-UP а.



Тема Re: Няма ли нещо ново по въпроса ...нови [re: Tomasz]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано25.03.05 15:49



Има нещо ново. В днешния Дневник.

Към конкурентни мрежи е 11 + 3.0/2.7.
Дайлъпа ще се таксува 11 ст. начално и по 2.5/2.0 ст./мин. (пик/офпик).

Както е написано не става ясно как е дайлъпа към конкурентен оператор. Не е ясно кое от двете условия ще зацепи. :-)

И в двата случая става лошо за dialup - 1.5-2.0 лв./час само за телефон. Да живее монопола... в ADSL.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Няма ли нещо ново по въпроса ...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.03.05 17:32



Ммм... за интернета ок, ами пиър то пиър с модеми? Демек аз и съседа примерно...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: Няма ли нещо ново по въпроса ...нови [re: KlD]  
Автор Hиkи Гopчилoв (Орбител)
Публикувано25.03.05 22:29



Ти и съседа сте безгрижни. По обикновените тарифи сте, докато не почнете да правите много часове и БТК не ви надушат ;-)

Аз малко се изсилих. При средна употреба на Интернет по телефон в порядъка 5-8 часа няма голямо значение разликата в цената на разговора. Средната сесия е към 15 минути и 11те стотинки се чувстват.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Няма ли нещо ново по въпроса ...нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Tomasz (Maverick)
Публикувано26.03.05 17:03



Еха до сега Dial-UP'a за аналоговите беше на по-ниска цена от разговорите, сега аналоговите с възможност за таксуване по време са приравнени с цифровите по цена (не и по качество и екстри)...
Защо да ползвам тъпия ADSL от БТк при положение, че за последните 20 години единственото подобрение или по-точно "подобрение" при мен беше, че започнаха да ми отчитат разговорите по време. Все още съм с дуплекс (и нямало свободни жици...) все още за цифровизация не се говори в моя град ... и при положение че този телефон го държах само заради Dial-UP'a и 2-3 разговора извън България ... май вече ме изгубиха като клиент.
Съвсем прост пример от днес за качеството на телефонните услуги предоставяни от БТк : вдигам телефона да се обадя спешно на един човек и ми дава заето (ще кажеш нищо ненормално) работата е в това, че още не бях набрал никакъв номер.

---

Някой интересувал ли се е по темата "доставяне на интернет по тръбите на парното" (не се смейте) на времето четох че някой си интернет доствчик в някоя си държава е правил такива опити ... но дали са били успешни ... (то май е за нова тема)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.