Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Chudq seнови [re: mixcho]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано16.07.04 17:56



Всички известни фирми от бранша, които са живи и днес, са започнали с външни инвестиции (под външни не разбирам непременно чуждестранни). BOL.BG е единственото изключение, което все още е 100% собственост на тези, които са го създали и стои стабилно на пазара сред топ 10. Всички останали фирми направени по нашата схема фалираха или бяха купени.

Нашият случай е успешен, но не съм сигурен, че може да се повтори. Първо, ние започнахме рано и имахме достатъчно време да порастнем необезпокоявани, тъй-като няколко години имахме един единствен конкурент, който при това се намираше във Варна. Второ като екип бяхме много силни, както в чисто професионален, така и в обществен план. И трето - цялата икономика в държавата беше горе-долу на нашето ниво и се развиваше заедно с нас. Нещо повече - доста често се е случвало да изпреварим държавата и да се налага самите ние да я развиваме с политически средства, за да е в състояние да ни следва.

Започвайки сега, нямаш никакви шансове да настигнеш другите, защото и те не стоят на едно място, а също се развиват и отиват още по-напред. Ние просто имахме късмет, че преди нас нямаше никой, когото да трябва да гоним.

Митко



Тема Re: Chudq seнови [re: Mитko]  
Автор mixcho (непознат )
Публикувано16.07.04 18:33



Ei,skapi Priatelio..mnooo se radvam ... i Vi pojelavam kasmet...samo taka



Тема Re: Chudq seнови [re: mixcho]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано16.07.04 21:07



Успех и на теб, ако си този, за когото си мисля.

Митко



Тема чудна работанови [re: Mитko]  
Автор Cтapaтa kpимka (новак)
Публикувано17.07.04 11:42



Достатъчно е да се четат отговорите на Митко, за да се разберат въпросите. А и той пише дълго, докато другите - кратко. Интересно.



Тема Re: ASDL срещу LAN-анови [re: Mитko]  
Автор us_bg (truly)
Публикувано17.07.04 17:36



Ето и моето скромно мнение,
Митко е прав в едно-цената на интернета ще пада ,но това което е по страшно за собствениците на ЛАН се нарича БТК и ASDL-а.
Съвсем скоро БТК ще може да предложи по тел.жици бърз интернет за сомашни потребители на цени съпоставими с тези на ЛАН-овете в момента.Това ще стане до края на годината най-късно,т.к. че умните правят exit сега
*
БТК-НЕТ ООД, дъщерна компания на БТК АД, увеличи близо 2.5 пъти капацитета си за достъп до световната Интернет мрежа до 465 Mbps /мегабита в секунда/Това е станало с изграждането на две нови наземни трасета с общ капацитет 310 мегабита в секунда към американския далекосъобщителен оператор Sprint.
Новият възел от мрежата на БТК-НЕТ е разположен във Франкфурт, който е четвъртият по важност и големина център за обмяна на Интернет трафик в света след Ню Йорк, Лондон и Амстердам и затова е бил избран от БТК-НЕТ за международната й свързаност, каза Бисер Цонев. Всяко от трасетата осигурява международна Интернет свързаност от по 155 Mbps.
С тях БТК-НЕТ вече управлява три независими наземни оптични трасета. Цонев обясни, че така може да се очаква .намаляване на цената за достъп до мрежата, като тази тенденция ще се запази в бъдеще. Прогнозата е, че догодина може да се очаква ново удвояване на капацитета за достъп до Интернет. В последните 2 години ръстът на международната свързаност е бил над 100% годишно, като е възможно в следващите 12 месеца той да се увеличи с повече от 100%.Отбелязаният ръст е от 146% в международния Интернет капацитет. До момента компанията ползваше връзка с France Telecom от 155 Mbps с 34 Mbps към Deutsche Telekom за общо 189 Mbps. Договорът с Deutsche Telekom вече е изтекъл и не е подновен.
До края на юли или началото на август ще бъде изградено и ново 155 Mbps трасе до British Telecom, т. е. директен достъп до втория в света Интернет възел Лондон. Така до есента международната Интернет свързаност на БТК-НЕТ ще достигне 620 Mbps.



Тема Re: ASDL срещу LAN-анови [re: us_bg]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано17.07.04 18:29



Има една поговорка - който го е стрх от мечки да не ходи в гората. Никой не може да бие БТК по скорости и цени ако тръгне да предлага такава услуга, но интернета не е само скорости и цени. Защото когато звъннеш че нямаш нет и ти го оправят след 18 дена едва ли 2ри път ще ползваш нет от БТК. Конкуренция винаги е имало и ще има



Тема Re: ASDL срещу LAN-анови [re: RazoR]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано17.07.04 21:12



Не ги подценявай. Практиката досега показва, че поддръжката им е много добра. Аз ги наблюдавам внимателно откакто са започнали да предлагат услугата, дори (разбира се) сме се абонирали. Досега не съм получил мнения относно реакцията им при прекъсвания, може би защото не е имало такива. По отношение на първоначалното включване обаче изцяло си спазват уговорките. Реагират бързо и идват в часа, в който са казали, че ще дойдат.

Единствената причина да не са достатъчно агресивни в момента е, че ... са им свършили модемите и чакат нови.

Митко



Тема Re: ASDL срещу LAN-анови [re: Mитko]  
Автор RazoR (дебил)
Публикувано18.07.04 10:17



Така е не споря. И мен ми прекъсва 3 пъти в годината телефона но като прекъсне нямам с дни. А и сега имат малко клиенти на ДСЛ, ами като станат 10 000? Изобщо не подценявам БТК, трябва да съм много глупав. Това е най-голямата сила на пазара. Но моето мнение е че има място за всеки който работи качествено. Нормално е каймака да го оберат тези с многото пари и дългогодишен опит но и за нас ще остане. Аз примерно съм доволен и на 5000 клиента



Тема Re: ASDL срещу LAN-анови [re: RazoR]  
Автор Kartoff (ISP...)
Публикувано18.07.04 10:59



Добре, това за увеличението на канала на БТК към интернет е добре... След като има увеличение на капацитета, ще има и понижение на ценит- това е ясно. Тогава този който може да заяви по голяма скорост ще спечели, защото ще го вземе по евтино. Обаче смятам че една макар и по малка структура (като такава може да се разглежда една LAN) която също има добра подръжка, и която смятам, че може да бъде много по гъвкава, би могла да предложи на клиента много по апетитни услуги. Все пак ADSL-а не е кой знае колко високоскоростна връзка, докато една мрежа изградена за в бъдещте, да не кажа изцяло от оптики, може да може да обезпечи доста по голям трафик.

Interneta kakuvto i da e ne e bezplaten !!! I toi se gradi s pari...


Тема Re: ASDL срещу LAN-анови [re: Kartoff]  
Автор zlmage (digger)
Публикувано18.07.04 12:21



Имай предвид, че на хората от определена скорост нагоре ще им е много трудно да направят разлика. Освен ако не се появи някакъв принципно нов контент който да е много по обемист от това което има сега.

Идеята ми е, че ако free сървърите бъдат притиснати в ъгъла (а това е въпрос на време) и все пак се предоставя скорост достатъчна за да се гледа филм на живо (а са достатъчни по-малко 2Mbit/s) то решаващият фактор ще остане надеждност на връзката, уважавано име и т.н.

Масовият потребител според мен съвсем ясно чувства разликата м/у 128Kbit/s и 1Mbit/s, но почти не може да различи 5Mbit/s от 5Gbit/s.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.