Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:15 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Защо трябва да плащам тия такси на провайдерите  
АвторLAN-a (Нерегистриран)
Публикувано23.09.03 23:27



Добре де няма ли начин да се включа като бял човек през ЛАН. От Сухата река съм. До колкото знам тука са двама провайдера :Номе Лан /дата.бг/ и Скайтелл. Първо че като цени не ми изнасят. Ще се уточня какво имам предвид. Чел съм по форумите, че има хора недоволни, това си е нормално според мен винагхи да има недоволни, но проблемите за които споменават са такива, които ме притесняват определено да ся вържа на тия цени!!!!
Отгоре на всичко искат и някаква тъпа инсталационна такса. При условие, че в блока има юзери например според мен е недопустимо да ми искат между 40 и 60 лв.
ОК, и с тоева съм навит но аз искам предварително да го пробвам, е ако не ми харесва какво правим????
Плащам на следващия първоначално някаква такса, ами и той не ми харесва......
Чувам из разни блокове из София за по 20 лева свалят с доста прилични скорости????

Та в заключение си мисля че малко или много това си е геноцид от провайдерите, може пък и да не съм прав, но си мисля ч времето работи за юзерите.



Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритенови [re: LAN-a]  
Автор ^Kj^TRN (Surecom)
Публикувано23.09.03 23:30



силните доставчици включват безплатно ;-)

The Real Net - The Real Internet Provider



Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритенови [re: ^Kj^TRN]  
АвторЛAH-a (Нерегистриран)
Публикувано23.09.03 23:47



Добре, дей ги насам тия яки доставчици!
:-)

СУХА РЕКА!



Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритенови [re: LAN-a]  
Автор Ahab (captain)
Публикувано24.09.03 03:30



Разбери къде е кутията със суича и си изтегли сам или с приятел един евтин УТП кабел от апартамента до нея. Уговори се с доставчика при това положение да не му плащаш първоначалната такса.

Не мисля, че някое ИСП ще ти откаже този вариант. Най-малкото можеш да я намалиш на 10лв ако се заядат заради порта който ще ползват за теб и разходите за да наминат.



Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритенови [re: Ahab]  
Авторm!TKO (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 10:54



zashto si mislite che nachalnata taksa e samo za prokarvaneto na kabela do vas ??
Tq vkluchva neshta kato :

- Poddruzkata na liniqiqta do teb
- Rabotata na texhnicite
- Rabotata na sys admin-a kotio shte routira adresa do teb
- Samiq IP adres (koito v povecheto sluchai e realen i struva PARI/mesec)
- i oshte drugi neshta


Az sum ZA instalacionnite taksi .



Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритенови [re: m!TKO]  
Автор Kartoff ((Lamer)xa xa xa)
Публикувано25.09.03 14:56



Pravirlno :) Samo deto ima ora deto ne mogat da se setqt kakvo moje da vkluchva 1 install taksa... povecheto si mislqt che e samo kabel i tva e... DA MA NE STAVA TAKA PICHOVE :) Az lichno zimam 45 Lv. I imam edin pich deto me pita zashto da ne moga da pusna edna negova sasedka za primerno 15-20 Lv. kolkoto struvalo ji4katra do neq ??? Kak da obqsnish na takav chovek za kakvo stava vapros i che vse pak na purvo mqsto tazi taksa e usrednena...

Kolkoto Poveche - Tolkova Po-Veche


Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритенови [re: Kartoff]  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 20:52



....Съгласен съм с теб Kartoff....
Защо всички си мислите , че тази такса включване е единствено и само за кабела....а ???? А всички други консумативи и елементи по тази мрежа ... ????
Значи нека да направя един пример за хората които не са много в час с тези неща ( как се изгражда мрежа )......
Това , че в същия блок има друг абонат няма почти никаква разлика ....За да се пусне въпросния първи абонат примерно са изразходвани 300м кабел 2 или 3 swich-a , работили са за това примерно 3 или 4 човека в продължение на няколко дни , смятали са се трасета, търсело се е разрешение и т.н.....Нали ....
Значи от тук на татък тази мрежа първо трябва да се изплати чисто финансово и чак тогава да взене да се пачели от нея ....а тя си иска и подръжка ... А това че е направена един път не значи , че не иска повече инвестиции....
Стига толкова по въпроса от мен ....който ме разбере добре, който не нека продължава да си мисли , че въпросната такса е само за 20-30м кабел ....
...И все пак това е бизнес нали ....и от него трябва да се печели .... за да може да съществува ....
Повечето от пишещите тези постинги искате едва ли не за 15-20лв на месец да 'издърпате' целия свят ....ми няма да стане ...или поне не скоро ....



Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритнови [re: nasko]  
Авторнямa знaчeниe (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 21:20



Важното е, че има такива фирми, които пускат безплатно.



Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритенови [re: nasko]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано25.09.03 22:01



за петнаесет дваесет лева може църна циганка да ти издърпа еднократно семенната течност.........бих казал..........за друго не стигат........

незабележим


Тема Re: Защо трябва да плащам тия такси на провайдеритенови [re: silent]  
Автор ^Kj^TRN (Surecom)
Публикувано25.09.03 22:04



добрият интернет струва пари!!! за 5 лева пускам 2mb оба4е с ограничение по трафик. това е!

The Real Net - The Real Internet Provider




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.