Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Дърпат шалтера на Интернета?нови [re: users]  
АвторVasko Tomanov (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 19:16



v interes na istinata smiatam tshe zakonat reflektira osnovno varhu dostavtshicite na dostap za tova spored men e vajno te da protestirat no az ne viarvam da stane zashtoto vseki w BG si misli tshe totshno toi shte se spravi po vtoria natshin i vseki shte si trae i shte gleda "seira" na ostnalite.. ta s dve dumi pak po balgarski shte se opitame da se spasim poedinitshno :)) .. tam ni e problema na balgarite.. tshe vseki smita tshe ne tribva da pomaga na drugia shtoto problema ne e negov.. a kogato stanbe negov.. prosto vetshe ne e problem na ostanalite i te ne mu pomagat.. i taka... s dve dumi vinagi ima orel rak i shtuka.. a BG pazara na internet e tolkova razfokusiran i needinen tshe niamam dumi. vseki shte si nameri opravdanie zashto ne mojel toi totshno da go napravi imal bil shef imal bil dogovor s "madrata" ideia da iztshaka, toi da ne se nabiva na otshi pak te neshtata shte si stanat i bez nego ako shte stavat :) loshto e tshe kogtao vseki si misli taka i "konia otiva w riakata " abe Daglas Adams imashe mnogo hubava duma po vaprosa "N4P" - Netshii tshujd problem... w BG vsoitshko e N4P i vsitshjki problemi sa nevidimi zashtoto ne sa na nikoj :))

pozdavi na vsitshki
vasko
p.p. ta s dve dumi zashto samo si tsheshem ezicite ?



Тема Re: Дърпат шалтера на Интернета?нови [re: Иcпaнeц]  
Авторportal.bg (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 22:35





Испанските контент провайдери спряха достъпа до сайтовете си в знак на протест срещу решението на местното правителство да контролира интернет съдържанието чрез закон. Текстът е наречен "Law of Information Society Services and Electronic Commerce" (LSSI) и влиза в сила от 12 октомври.

Законът изисква регистрация за всички сайтове и налага на интернет провайдерите да осъществяват мониторинг над страниците за незаконен контент. ISP-тата са задължени да докладват на властите, в противен случай отнасят глоба. ISP-тата трябва да пазят логовете на клиентите си в рамките на 12 месеца. Ето малко !

Законът е прокаран от местното Министерство на науката и технологиите. Текстът дава право на властите със съдебно разрешение да shut down-ват страници по своя преценка. Протестиращите се надяват , че ще успеят да издействат промени в закона чрез сезирането на Конституционния съд в страната.

Антизаконова акция вече се обсъжда и в българското интернет пространство по повод законопроекта за далекосъобщенията.




Тема Re: Дърпат шалтера на Интернета?нови [re: portal.bg]  
Авторruja (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 00:15



te v BG shut-dawn-vat stranicite i bez sadebnoto razreshenie, pri tova samite ISPta gi takovat, seti se za BULAKTA i tehnite mizernite prostotii za debnene po bulgarskite FREEta.



Тема Re: mnenia i vaprosi.нови [re: Beни Mapkoвckи]  
Авторruja (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 09:38



Za kriptografski kliuch ... neshto ne mi e iasno ... kato imam sign ot thawte az kakvo, triabva da predostavia private key na niakoi si ?

Regisrtaciata na internet dostavchik ... bah im srokovete, business moje da se sasipe i za edin den.

KRS veche e fakt, shtom e tolkova kofti variant po koito se sazdava kato se iaviava politicheski tormoz varhu ekonomicheski, spored teb kak bi triabvalo da se formira tozi organ?

Za registar, izprateno li e pismoto do ICANN ? V kraina smetka koi reshava po diavolite koi she registrira v .bg, ICANN ili BG parlament? A i s ogled na proektozakon ne sa mi iasni segashnite manipulacii na digsys i register.bg ... tova prehvurlianeto ot edin job v drug, niakoi shte moje li da mi poiasni kakvo celi tova?

tova pak za liniite na BTK ... bah si ... ot monopola trugvame i pak kum nego stigame. Darjava shte kara edna chastna firma da polzva uslugite na konkurentnata firma, idiotshtina.

eEvropa+ ... neshto ne mi e iasno, kak darjava shte osiguri podobur internet, moje li niakoi da mi nahvurli ideata kak li shte stane tova ? Darjava shte sponsorira ISPta li?

tova e na tozi etap ... imam nujda ot kafe a i triabva da se zahvashtam za rabotata.



Тема Мнения и отговоринови [re: ruja]  
Автор Beни Mapkoвckи (др.)
Публикувано15.10.02 10:18



Za kriptografski kliuch ... neshto ne mi e iasno ... kato imam sign ot thawte az kakvo, triabva da predostavia private key na niakoi si ?

Това е въпрос, на който и в КРС вероятно не могат да отговорят.

Regisrtaciata na internet dostavchik ... bah im srokovete, business moje da se sasipe i za edin den.

Може, но в случая ще се съсипе за 2 седмици

KRS veche e fakt, shtom e tolkova kofti variant po koito se sazdava kato se iaviava politicheski tormoz varhu ekonomicheski, spored teb kak bi triabvalo da se formira tozi organ?

Примерно като се избират членовете (комисарите) с мнозинство от 2/3

Za registar, izprateno li e pismoto do ICANN ? V kraina smetka koi reshava po diavolite koi she registrira v .bg, ICANN ili BG parlament? A i s ogled na proektozakon ne sa mi iasni segashnite manipulacii na digsys i register.bg ... tova prehvurlianeto ot edin job v drug, niakoi shte moje li da mi poiasni kakvo celi tova?

Това цели държавата да хване още един частен бизнес в ръката си. И понеже в КРС няма специалисти, които да се занимават, те могат да делегират правата на някоя "правилна" фирма. Иначе без ICANN няма как да се получи администрацията, а пък там не обичат да я дават без консенсус

tova pak za liniite na BTK ... bah si ... ot monopola trugvame i pak kum nego stigame. Darjava shte kara edna chastna firma da polzva uslugite na konkurentnata firma, idiotshtina.

това не е въпрос

eEvropa+ ... neshto ne mi e iasno, kak darjava shte osiguri podobur internet, moje li niakoi da mi nahvurli ideata kak li shte stane tova ? Darjava shte sponsorira ISPta li?

Държавата може да го осигури като насърчава навлизането на Интернет сред хората. За справка: преди делото за лицензирането в страната имаше 76,000 потребители. Сега са около 1,200,000. И това е направено само за 3 години.



Тема Re: Ш-ш-т! Да не те чуе дяволът!нови [re: Beни Mapkoвckи]  
Автор 3вeздeлин Бopиcoв ()
Публикувано15.10.02 12:39



Хе хе може и данъчна ревизия да пратят

Аз не бих спрял интернета към клиентите. Не е въпроса да се правя на ударен или не, да си объркам рутинга или нещо друго. Като оператор това ми е задължение - да осигурявам услуга. Според мен потребителите могат в знак на протест да не ползват услугите. Операторите това могат да го подкрепят само символично (или да маркират пакетите със синя лента )

Звезделин



Тема Re: Heh?нови [re: 3вeздeлин Бopиcoв]  
АвторCвeтлaнa Пeшeвa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 13:23



По собствено желание може да не използват Интернет, но ако работата им е зависима от него инициативата става невъзможна..



Тема Нима? А стачките?нови [re: Cвeтлaнa Пeшeвa]  
Автор Beни Mapkoвckи (др.)
Публикувано15.10.02 14:07



Когато стачкуват да речем авиодиспечерите в София какво ще направите? Ще изчакате стачката им да свърши, а ако са прави, а правителството - не, ще им симпатизирате.
Понякога е нужно да се предприемат по-решителни мерки, за да се докарат министрите до прозрението, че макар и "рядко", но и те грешат.

Нали?



Тема Re: Greshnistiнови [re: Beни Mapkoвckи]  
АвторMuruka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 16:07



A be mai ne e tolkova riadko.
A po tocno znaiat zast gresat ( interesa klati fesa ).





Тема сложете по една синя лента!нови [re: ruja]  
Авторblue ribbon (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 11:08



Защо не сложите по един blue ribbon като навремето срещу един подобен щатски закон?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.