Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 03.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За free.techno-link.com и връзката му с ISPнови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 12:39



Извинявам се, че повдигам отнова малко по-стара тема но ме впечатли желанието на г-н Ганчев да докаже, че БОЛ е едва ли не с най-добра връска към free.techno-link.com, дори и във Враца, където нямат офис (според неговите думи се е сетил за частица от секундата, че човека е във Враца- как не се сети веднага, че нямат офис там) При разразилия се спор бях интересно и разностранно квалифициран, при което разбрх поне, че г-н Ганчев чете Ботев

Реших поне за себе си да сложа някакъв ред в тези неща.Подред:

1. Писах на ProLink и получих отговор. Показвам го тук с изрязана лична информация.

Return-Path: <webmaster@techno-link.com>
Message-Id: <3.0.1.32.20010828110637.00797210@mail.techno-link.com>
X-Sender: webmaster@mail.techno-link.com (Unverified)
Date: Tue, 28 Aug 2001 09:06:37 +0300
From: Webmaster <webmaster@techno-link.com>
Subject: Zapitvane za BOL.BG
Mime-Version: 1.0
Content-Type: text/plain; charset="us-ascii"

Uvazhaemi g-n

Na vasheto zapitvane za vruzkata mezhdu nas i BOL.BG vi otgovariam
slednoto. Priaka vruzka mezhdu nas i BOL.BG niama. Ako zhelaete moje da
proverite otkude minava trafika izpol tozi adres:
http://www.techno-link.com/lg.htm. Prilagam vi traceroute ot free do bol.bg. Purvie e free (mozart.techno-link.com) toi ne se vizhda.
traceroute to bol.bg (193.200.15.129), 30 hops max, 40 byte packets
1 bach.techno-link.com (212.36.2.189) 0.512 ms 0.352 ms 0.506 ms
2 spnet2prolink.spnet.net (212.50.10.181) 18.324 ms 12.273 ms 32.151 ms
3 feth-router2.spnet.net (212.50.0.2) 11.021 ms 10.556 ms 12.355 ms
4 spnet2bol.spnet.net (212.50.10.238) 10.845 ms 15.482 ms 15.408 ms
5 mx.bol.bg (193.200.15.129) 39.443 ms 39.811 ms 25.152 ms


A za vruzkite na dostavchicite mozhe da
proverite na adres : http://www.vega.bg/lg/.

Shto se otnasia do filtrirane na trafika na http://free.techno-link.com,
moga da vi zaiavia che takova neshto niama za kogoto i da e. Edinstvenoto
koeto se pravi e slagane na po-nisuk prioritet na tozi trafik za da ne se
zatrudniava osnovnia trafik na dostavchicite imashti peering kum nas.Vsichko
zavisi ot tova na kakva skorost e peering mezhdu nas i vuprosnia
dostavchik. Ako e dostatuchno goliama prakticheski ne bi triabvalo da ima
kakvito i da e problemi s http://free.techno-link.com. Ako samite
dostavchici filtrirat pri tiah koi i na kakva skorost da mozhe da se vurzva
s tozi server tova e tiahna politika.

Regards
Webmaster

2. Използвах дадения ми от тях адрес за да проверя и аз. Получих следния резултат:
Prolink Looking Glass Results:
1 rsfa3.mobikom.net(212.5.128.223) [AS8795] 4 msec 0 msec 0 msec
2 border-router.bol.bg(193.200.15.132) [AS8877] 48 msec 20 msec 20 msec
3 ns.bol.bg (193.200.15.129) [AS8877] 48 msec 37 msec 38 msec

3. В резултат на цялата тази операция установих, че БОЛ няма директна връзка с free.techno-link.com. Минава или през Мобиком или през Спектър. Следователно от тях трябва да се вижда free.techno-link.com по-бързо отколкото от БОЛ.

Оттук нататък за всеки конкретен град зависи от доставчика дали free.techno-link.com ще се вижда или не. Според мен ще се вижда най-добре от връзка с ПроЛинк, Мобиком или Спектър (не съм сигурен но може би като достатъчно големи имат и голям peering към ProLink). Ако някой има други наблюдения да казва

Цялото това нещо не го пиша да се заяждам с когото и да е било, най-малко с БОЛ. Може би това е начинът да се изяснява нещо. Ако ще се плюем - има си клуб Попръжни нали?

Според мен всеки доставчик би отговорил на подобно запитване, защото няма какво да крие. Ако и връзките си с другите крие, зле му е работата



Тема Re: За free.techno-link.com и връзката му с ISP [re: няkoй]  
Автор Drmr (некъсач)
Публикувано28.08.01 12:57



ami dokolkoto znam internet-bg.net syshto trqbwa da imat golqm kapacitet kym free-to, a imenno 2x100MBit opti4na wryzka

edinstweniq problem e 4e ne znam dali towa e golqm kapacitet:)))



Тема Re: За free.techno-link.com и връзката му с ISPнови [re: Drmr]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 13:16



А защо не ги попиташ от Враца до София през кого и какъв трафик пренасят? Дай treceroute да се види откъде минават.



Тема Re: За free.techno-link.com и връзката му с ISPнови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано28.08.01 13:42



Точните ми думи бяха: "нашите клиенти свалят от free.* със скоростта, с която са вързани към нас". За мен е обидно да обяснявам какво означава това и би ми било още по-обидно, ако бях на твое място и някой трябваше да ми го обясни.

Сумарната ни скорост към пролинк е 8 (осем) мегабита. Ако твоята връзка е примерно 9 мегабита, тогава от някой друг доставчик (и-нет или самите технолинк) ще ти е по-бързо. Но ако твоята връзка е по-бавна от моята, то тогава няма значение каква точно е разликата - дали половин, един или сто мегабита, тъй-като ти така или иначе няма да надскочиш собствената си скорост (а тя в случая е минимум сто пъти по-малка). Щото ако следваме твоята логика, най-бързо би свалял от технолинк, ако ползваш достъп от самия технолинк. А истината е, че или ще сваляш със скоростта на модема си, или с по-бавна, но при всяко положение няма да е с по-бърза, нали? Е, през БОЛ ще сваляш със скоростта на модема си и не виждам с какво твоите tracerouet-и противоречат на това. Дори напротив - показват ясно, че имаме алтернативен маршрут в случай, че единия прекъсне. А има и още един - през ITD и Интернет-България, но looking glas-а не го показва, защото е с една стъпка по-дълъг.

Впрочем, в училище не сте ли учили задачи от типа: "Една тръба с диаметър X пълни басейн, който изтича през тръба с диаметър Y"? Би трябвало поне от 7-ми клас насам да знаеш, че ако X > Y, то басейнът няма да се източи никога, без значение колко точно са X и Y. Същото е и с Интернет.

Митко


P.S. Остави на специалистите да си строят мрежите. те по-добре от теб знаят какви трафици накъде текат и как да се посрещнат. Ти пробвай как стоят нещата на изхода - просто вземи една карта на БОЛ и една на когото намериш за добре и ако се окаже, че при равни други условия (еднаква скорост на модемите) чрез нас сваляш от freetechno-link.com по-бавно, отколкото от другия доставчик, ще ти върна парите за картата и ще ти дам още десет за компенсация.

PS/2: До yahoo.com също нямаме директна връзка, както нямаме такава до cnn.com, hotmail.com, playboy.com и още няколко десетки милиона сървъра, но това не ни пречи скоростта ни до там да е висока. И нали това е смисълът на интернет - мрежа от връзки, чрез които получаваш достъп до всяка една точка, без да си директно свързан към нея. Ако трябваше всеки да има връзка със всеки, просто не ми се мисли ...

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 28.08.01 13:49.



Тема Re: За free.techno-link.com и връзката му с ISPнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано28.08.01 15:00



Кратко и по същество. " Сумарната ни скорост към пролинк е 8 (осем) мегабита" - невярно отвсякъде. 4 peering връзки по 2 МВ - нали толкова имате? Мобиком, Спектър, ITD, Интернет България. А къде остава международния трафик и peering към другите?

Другото е лирични отклонения. Сбъркал си си професията Покажи ми traceroute от Враца до free.techno-link.com през вас и през Интернет България. Нали сте познати? И screenshot с каква скорост се тегли от free.techno-link.com.

Що се отнася до предложението ти да се пробват с карта на БОЛ - e-card става ли? Ако става - ще направя връзка към free към всички в нея и ако се окаже, че през вас е по-бавно от другите ще си удържиш ли на думата?

Е Митко? Ако не ми отговориш с факти и конкретно ще считам, че покрай многото ти таланти те е избила и графоманията Освен това много пъти съм ти казвал, че професионалното високомерие не е най-добрия начин за отношение с другите.


Писал си този постинг на Drmr но четейки го стигнах до извода, че е за мен. Ако не смяташ така не си претоварвай и без това препълненото ежедневие



Тема screen shotнови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано29.08.01 09:25



Имаме 3 пиъринг връзки - 4МБ до Спектър и по 2МБ до Мобиком и ИТД. Следователно дори ако си вързан към нас на 2МБ, ще можеш да си натовариш линията докрай, тъй-като имаме поне една връзка, по-голяма от твоята.

Ето го и screen shot-а, който направих току-що.


Избрах си най-големия mpeg файл. За сваляне аз използвам FlashGet, който рисува графика на скоростта и показва както моментното състояние, така и средната скорост до момента. Както можеш сам да се увериш, файлът се сваля със средна скорост 197.44 Кбпс, с моментната скорост е 195.77 Кбпс. Това е точно скоростта на двумегабитовата HDSL линия (200 Кбпс) от офиса до техническия център плюс загуби от това, че и други хора в офиса я ползват за разни дреболии.

В този ред на мисли става и чрез E-card, но тъй-като вече съм ти предоставил информация ще трябва и ти да заложиш нещо в случай, че загубиш.

Митко



Тема Re: screen shotнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 09:41



Нещо не сме се разбрали с теб явно

Аз бих искал да видя не с колко ти теглиш от офиса ви. Знам, че ще е с висока скорост. Бих искал да видя screenshot от download във Враца, през ваша карта и на Интернет България. Знам, че е малко сложно но това едва ли е проблем за един от най-големите доставчици в България А каква реклама ще е за вас Може и Drmr да помолиш - сигурен съм, че ще се отзове ако му предложиш една ваша карта.

Що се отнася до залагането - ти обяви, че предлагаш сравнението и си сигурен в резултата - не аз. Следователно не виждам защо аз трябва да предлагам нещо след като не съм доставчик и не се рекламирам тук? Така, че ако държиш аз да предлагам нещо няма да стане. Аз и не държа да имам карта на БОЛ нито желая да взимам пари от теб - изкарвам си ги колкото ми трябват. Това, което искам да се изясни е истината - независимо в чия полза или вреда ще е.



Тема Re: screen shotнови [re: няkoй]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано29.08.01 09:50



Какво общо имам аз с Враца, че да правя проби от там? Нямам възел във Враца.

Държал си бил на истината - ами ето я. Щом аз успявам да натоваря линията си, която е най-бързата изобщо възможна (ако изключим оптиката или сдвояването на две или повече линии), то всеки наш клиент с линия равна или по-бавна от моята, в това число и всеки с обикновен модем, ще може да натовари до край неговата връзка. От предишното ти писмо не личеше да си наясно, че това е възможно и се опитваше да доказваш противното чрез това, че сме били нямали директна връзка. А както се вижда, дори да не е директна, тя е по-бърза от някои директни.

Митко

Редактирано от Димитъp Гaнчeв на 29.08.01 09:55.



Тема Re: screen shotнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 10:29



Благодаря за обяснението. Цялата работа тръгна от постинга на Drmr за проблема във Враца със free.techno-link.com. Когато някой№ не знам кой си, каза че с карта на БОЛ няма проблеми, които има Drmr с карта на Интернет България. Да ти давам ли адресите на постингите?

Тогава ти разба, че е в Враца но не опроверга този някой, че това може и да не е така. Затова просто исках сравнението оттам. Признанието ти, че във Враца нямате офис дойде към края на темата. Поне ще кажеш ли от Враца насам национален номер ли изполвате или имате споразумение с местен доставчик?

Според мен цялата история можеше да се реши с два реда, два tracerout-а и два screenshot-a за сравнение. Вместо това по стар български обичай се изпокарахме кой крив и кой прав.

Важното е, че поне стигнахме до някакво мнение по въпроса. Що се отнася до пробата, ще я направя утре тъй като днес имам само ISDN подръка а с него няма да е коректно. И веднага ще я покажа тук.



Тема Re: screen shotнови [re: няkoй]  
Автор вeни мapkoвckи (др.)
Публикувано29.08.01 10:38



Не мога да ви разбера - хем твърдите, че ние самите пишем тук с псевдоними, хем сега излиза какво - че не сме били ние, а някой потребител, който е разбрал, че се говори за връзка в София и е отговорил така.

Не може да искате хем тая работа да е в оная, хем душата - в рая.

Вени Марковски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.