Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: почва да ми става безинтереснонови [re: k2]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано10.09.01 11:50



С всичко друго бих се съгласил, но не и че се лагва пиъринга.
Посети

и ще видиш, че нито една от линиите не стига 100% никога, а ако някога стигне висока стойност, то това е в посока от БОЛ навън и не се отразява на клиентите ни (по принцип ние излъчваме повече, отколкото дърпаме). А ако от втората стъпка нататък има лагване, то това е проблем, с който аз не бих могъл да се справя. Това може да се следи от (примерно с traceroute)

В пиъринга има само две точки, които заслужават интерес - free.techno-link.com и dir.bg. Те заедно правят около 70% от целия трафик и до тях със сигурност нямам лаг. Ако е бавна връзката до xyz.bg, значи неговата връзка с пиъринга е бавна.

Митко



Тема Re: почва да ми става безинтереснонови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторk2 (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 01:00



Mitko sazaliavam che stava spor na obstestweno miasto za vatresni problemi m/u klient i dostavcik no ako ima niakakwo resenie na tozi problem ste e ot polza za men tai kato ste moga da si warsa rabotata spokoino i za was kato..... ste....... imate......... dowolen........... klient....... ;).
no problema e w towa che kogato dwama igraiat CS w bg peering za treti niama miasto wyw liniata niama znacenie dali se opitwa da otwori dir.bg ili xyz.bg ili yahoo.com ili hotmail.com towa wse pak ne e winowen yahoo.com
problema e niakade m/u men i was az pone taka si go obiasniawam :(

no tozi razgowor ste doida dago wodime w ofica na BOL.

wse pak triabwa da namerime niakakwo razresenie



Тема Re: novo 20-seнови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторk2 (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 04:23



Dobre towa e wece drugo nesto ;)

Ot tozi forum ima goliam efekt dokato na 9.09.2001 Neta edwa se wlacehe dnes na 12.09.2001 teglia s 20 -25 KB ot free.techno-link, drug comp. igrae s mrejata CS, ima i oste niakolko koito si rozat w neta. E towa e nesto sawsem prilichno.

chao zasega



Тема Re: почва да ми става безинтереснонови [re: k2]  
Автор Димитъp Гaнчeв (ентусиаст)
Публикувано12.09.01 09:39



Аз не споря, казвам само, че няма лагване на пиъринга. Иначе знам какъв ти е проблемът - намираш се в зоната на едната кула, но по исторически причини си насочен към другата, която е на доста голямо разстояние (май най-голямото възможно в София) и имаш загуба на пакети.

Аз се връщам в България около 20-ти. Ако искате, поемете риска с колегите да завъртите антената преди да се върна, но по-добре ме изчакайте, защото при теб рутинга беше малко сложен и може да използваме случая да го сменим. Но можете да използвате времето да организирате едно измерване на сигнала към другата кула.

Митко



Тема Re: почва да ми става безинтереснонови [re: Димитъp Гaнчeв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 22:28



Or call us we'll fix the problem very fast !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.