Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 01.05.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За елексим  
Автор CARUSO (Naumovski)
Публикувано23.06.07 15:37



Значи не мога да си повярвам до каде може да стигне наглоста и неблагодарноста и кво ли още не.
Значи всички бехме доволни направихме парички със билинга на Жоро а след малко почваме така да го плуем и не знам ли кво още не.. Какво да ви кажа просто е ужасно какъв народ сме но това е ..
Трява да ви кажа че е виновен само той защото ни е продавал евитна биллинг система трябвало да взима поне по 500 ЕУ па нагоре а не той с народни цени за народа.

я земете се опаметете малко всепак сме от помладите поколения..

Поздрави
Пеце Наумовски



Тема Re: За елексимнови [re: CARUSO]  
Автор luboznatelniq (ентусиаст)
Публикувано26.06.07 12:40



Миналата седмица бях в Пловдив и на всяко по-голямо кръстовище има по две кабинки с оператор .С изненада открих когато се заглеждах от любопитство в мониторите на операторите че ползват билинга на Елексим.



Тема Бравонови [re: CARUSO]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.06.07 12:59



само че аз не съм печелил чрез Елексим.
Имах само нещастието да работя с техни продукти.
Е в момента в който видяхме каква им е стоката - до там.
Та фирмата се увътри с 2 от устройствата им.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бравонови [re: bira_more]  
Авторhohoooooo (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 00:50



Глупави народе евтиниика не значи качество. Все пак тази техника "УЖ' е за професионалисти, нали така. Както виждам luboznatelnia i bira_more / явно още не изтрезнял / залагат на некачествена техника от Елексим и други подобни и затова са доволни. Айде марш от тука.





Тема Re: За елексимнови [re: CARUSO]  
Авторkoй cи ти (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 00:54



Според мен каруско ти си синоним на Жоро елексима, т.е ти си жоро...





Тема Re: Бравонови [re: hohoooooo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.06.07 00:56



А ми не дей да гледаш - като не ти се удава нещо не го прави.
Ние взехме устройства баш от Елексим, защото те щяха да направят промени които други производители нямаше да направят.
Цената небеше най-важното.
Търсехме някой с готов продукт но и навит на модификации.

Така че не прави неща които не ти се удават.

Bеer? Mоre?




Тема Re: За елексимнови [re: koй cи ти]  
Автор zerg_vs_protos (njakakav)
Публикувано27.06.07 11:14



Аз съм страшно доволен от елексим . Може техниката им да си има някои особенности, но веднъж като ги разбереш после няма проблеми. Но това така или иначе е правило за всяко нещо.
Това което най много му харесва е съпорта. Когато съм имал проблеми винаги са били решавани- дори извънгаранционно - и то безплатно.
Явно има и лоши впечетления останали у някои но това според мен не е причина за "кампания" срещу елексим.
За телефонията немога да коментирам, защото не съм я ползвал, но там има страшно много алтернативи и е много лесно да си смениш доставчика





Тема Re: За елексимнови [re: zerg_vs_protos]  
Авторcъпopт (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 21:56



Защо тогава никой не ми дава отговор откъде са прекъсванията ми ? Всеки ден по 7-8 пъти не качва разговорите на дисплея и прекъсва след 20-30 секунди. "Не било възможно" е отговора им, а гледам доста колеги се оплакват от същия проблем. За каква подръжка говорим ? Кабитакс може да е по-старичка, но май прави доста по-малко бели (моля да не се приема за реклама) Мисля да се ориентирам към нея.



Тема Re: Бравонови [re: bira_more]  
Авторhooo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 01:02



i kato shtiaha da napraviat promeni zashto ne gi napraviha ami samo si govoriha



Тема Re: За елексимнови [re: CARUSO]  
АвторL_A_PBX_Bamp;D_S (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 02:08



Елексим или каквато и да е система попаднала в ръцете на пишман кабинкаджия как искате да работи!?! Търговци, до вчера продавали гащи на сергия, решили да се занимават телефония. Добре ама се образовайте най-напред! Ако мислите че UDP означава "удупе" .... със сигурност проблема е в таксуващата система.

Не мога да разбера оплакващите се в този форум ! Абе вие сте много богати хора. Таксуваща система под Linux излиза по 80 лв. на дисплей - при това 4 редов плюс инсталация на Линукс плюс инсталация на Астериск и отчитащия софтуер.
Цената на самия компютър е също така направо символична.
За 4 кабини комплекта компютър (с монитор мишка клавиатура и принтер), дисплеи, софтуер и инсталация, телефонни адаптери, телефонни апарти, кабели е не повече от 1800 лв. Освен това отдалечената поддръжка не е проблем... Няма вируси и странно поведение на системата по неясни на производителя причини...
Някои може и да се сетят кой съм.... но това няма значение за останалите.
Поздрави и успех на Наумовски.



Тема Re: Бравонови [re: hooo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.07.07 14:31



О те направиха промени, и си получиха парите (за промените).
В крайна сметка намерихме по добри решения - по надеждни и по евтини.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бравонови [re: bira_more]  
Автор luboznatelniq (ентусиаст)
Публикувано02.07.07 17:56



И на коя фирма са? Дай линк.



Тема Re: За елексимнови [re: cъпopт]  
Автор luboznatelniq (ентусиаст)
Публикувано02.07.07 17:58



Каква ти е конфигурацията на PC-то на което си качил Елексимския "CallShop"?



Тема Re: Бравонови [re: luboznatelniq]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.07.07 22:44



По евтиното решение беше да:
Намерим подходящия дисплей
Добавим малко код в устройствата които правим
Добавим принтер
Та - ако ти трябва PayPhone за Thuraya - ще те уредя с директна демонстрация.
Подходящ е за райони в които няма никаква телефония.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бравонови [re: bira_more]  
Автор luboznatelniq (ентусиаст)
Публикувано03.07.07 15:11



Много солена телефония . По колко $ на мин продавате Европа ?



Тема Re: Бравонови [re: luboznatelniq]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.07.07 18:56



Thuraya е на "особен" режим.
Има сървис провайдери - за БГ не знам да има, в Румъния и Турция - има.
Та - освен апаратурата ти трябват и SIM карти.
Обикновените на времето бяха на цена ~ 0.60$ Thuraya - Thuraya, имаше и за "кабинки" на цена 0.44$
От там на сетне има зони, а и до колкото чувах има и промени - та информацията ми не е много актуална.
По смътни спомени цените са 1$ - 1.2$ ама спомените ми са смътни.
Ако ти се търси:
http://www.thuraya.com/
имай предвид че сайта им е малко труден за ориентация, а за фирмените разработки - нема нищо :)
Иначе ако питаш шефа - ние сме най-великите, и само наште "бачкат".

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бравонови [re: bira_more]  
АвторKardam (Нерегистриран)
Публикувано04.07.07 12:23



....................мда ,случайно влезнах във форума-казаха ми ,че пишат за мен и се зачетох и в други теми.Мнението ми за Елексим е следното-несериозна работа..........тоест системата е изградена за градски кабинки,тя не може да функционира при един натоварен вечерен трафик в куротен комплекс от три часа на 8 външни кабини-представете си физически как ще нулира след всеки разговор оператора!!!!!!!!!!!абсурд!!!!!!!!!занулява се със ключета...бах мама му в кой век живееме то остава и монетни телефони да пуснем в 2007ма





Тема Re: Бравонови [re: Kardam]  
Автор luboznatelniq (ентусиаст)
Публикувано04.07.07 20:36



Че кво му е лошо на монетните телефони освен картови аз мисля да пусна и монетни телефони . Няма нужда да плащаш на персонал а печалбата ти е чиста защото дори картовите автомати имат допълнително разходи.





Тема Re: Бравонови [re: luboznatelniq]  
АвторKapдaм (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 03:29



............хахаха просто въпросът ти е толкова тъп ,че незнам от къде да започна...........колко монети и от какви номинали ти трябват за да проведеш разговор за десет минути на цена 1.30 с мобилен ако си дрогиран и пиян англичанин /с образование 4ти клас и незнаещ таблицата за умножение/дошъл за седмица в Слънчев бряг
Самия факт ,че започваш с това колко ще спестиш не говори за сериозни бизнес качества от твоя страна.......не познаваш потенциалния клиент и неговите евентуални нужди
Ти знаеш ли колко от тях си знаят кода на дъжавата камо ли на града !!!!!





Тема Re: За елексимнови [re: CARUSO]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.07.07 09:22



извинявай не те познавам но това че ти се мислиш за народ -измет не ме слагай и мене в този народ. Говори/пиши си само за себе си. Остави метода на овцете по който си се движил някога само и само защото си получил информация от останалите овце и си търгнал по посоката на стадото



Тема Re: Бравонови [re: Kapдaм]  
Автор luboznatelniq (ентусиаст)
Публикувано05.07.07 20:33



Тъпия си ти има монети и от 1лв. за твое сведение. А пък и монетен апарат на морето не бих сложил.





Тема Още инфонови [re: luboznatelniq]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.07.07 21:51



Турая са пуснали нови SIM карти - ECO.
Та техните тарифи са доста интересни.
Турая - Турая - 0.20$, Турая всяка друга дестинация без другите сателитни - 0.39$
Тоест за Европа мобилни или наземни - 0.39$.
Лошото е че таксуването е 60/60

Bеer? Mоre?




Тема Re: Бравонови [re: luboznatelniq]  
АвторKardam (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 03:38



..........уфффффффф определено ,не съм тъп защото съм се доказал за разлика от теб шиле глупаво........но явно си далече от материята на продаване на услуга на крайни клиенти ,но за фирми като Орбител,Некском и Кейбъл ставаш





Тема Re: Бравонови [re: Kardam]  
Автор luboznatelniq (ентусиаст)
Публикувано06.07.07 18:45



Никога не съм ползвал услугите на тези оператори и нямам намерение да го правя при техните цени. А и ти не ме познаваш да знеш на какво ниво съм.Колкото до езика който ползваш си личи на какво интелектуално ниво си.Под достойнството ми е да ти отговарям на обидите защото съм над това .





Тема Re: Бравонови [re: luboznatelniq]  
АвторKapдaм (Нерегистриран)
Публикувано07.07.07 03:52



................шиле глупаво,съгасен съм ,че няма кво да спорим,факт е.........просто ти казвам ,че 2007 ма да ползваш монетни телефони камо ли с ваучер е като да продаваш мулета на Мерцедес-Бенц и да им обясниш ,че разходите са по-малки и това ше им дигне оборота.
Не те познавам но явно виждам ,че силата ти е във форума





Тема Re: За елексимнови [re: CARUSO]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано18.08.08 16:17



И аз не ги харесвам, но е факт, че поне постигнаха нещо.

- За теб ли е?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.